PDA

Zobacz pełną wersję : Pytanie do "zaślepionych"



berater
09-01-2007, 20:37
Witam,
Przy okazji wgrania świerzego oprogramowania do PCM i mapy wtrysków, rozmawiałem w ASO z szefem serwisu nt. zaślepienia EGR. Usłyszałem ze zdziwieniem, że zaślepienie EGR może doprowadzić do "ukrecenia" turbawki, bo turbina pracuje wtedy ponoć bez przerwy i w skrajnie niekorzystnych warunkach.
Czy wedlug Was to możliwe? I co ma piernik do .... turbiny? Pozdrawiam.

marcin_s18
09-01-2007, 20:45
Witam,
Przy okazji wgrania świerzego oprogramowania do PCM i mapy wtrysków, rozmawiałem w ASO z szefem serwisu nt. zaślepienia EGR. Usłyszałem ze zdziwieniem, że zaślepienie EGR może doprowadzić do "ukrecenia" turbawki, bo turbina pracuje wtedy ponoć bez przerwy i w skrajnie niekorzystnych warunkach.
Czy wedlug Was to możliwe? I co ma piernik do .... turbiny? Pozdrawiam.

z moich informacji wynika że EGR to zawor rezyrkulacji spalin, powodujacy że częśc spalin wraca do układu dolotowego. Więc nie wiem jak to ma sie do działania turbiny. A tak wogole to turbina działa caly czas, od momentu odpalenia-wirnik kręci się nawet przy najniższych obrotach. Więc nie wiem co ma jedno do drugiego....

BS
09-01-2007, 20:58
wszystko zależy od tego jak to działa w MKIII- otwarcie egr będzie powodowało zmniejszenie ciśnienia w układzie wydechowym i jego wzrost w układzie dolotowym - turbo dostanie mniej spalin i będzie się wolniej kręcić - tak wyglądać będzie teoria - a w praktyce to nie wiadomo jak często i jak długo jest otwarty egr- bo ja mam wrażenie że wcale nie tak często i nie zawsze jest on otwarty :))

krzys-68
09-01-2007, 21:18
załozenie jest taki:
EGR ma sie otrworzyc przy bogatej mieszance w ukladzie wydechowym( kiedy mocno dodajesz gazu i puszczasz czarnego baka" :metal
Ma zmniejszyc to zjawisko a przy okazji pozytywnie wplynac na ekologie,czyli niespalone paliwo ma ulec jeszce raz spalaniu w silniku :bigok:
Nie ma wplywu na obciazenie turbiny

berater
09-01-2007, 21:27
Nie ma wplywu na obciazenie turbiny
Czy może to zależeć od rodzaju, modelu silnika?

krzys-68
09-01-2007, 21:32
Nie,zasada pracy silnika i napedu turbiny jest taka sama :bigok:

blade76
10-01-2007, 18:56
Witam co do EGR-a oprócz dopalania mieszanki obniza on temperaturę spalania!!!! Ponieważ silnik dostaje mniej czystego powietrza a zarazem obniża temp. spalania no i turbiny... :) Więc zaślepianie EGR-u w miejście tak ale przy długich trasach i wysokich obciążeniach raczej nie....