PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Mondeo mk3 2006 wyjscie aux



kristofffer
03-03-2017, 17:33
Witam.
Znalazlem kilka tematow na temat wyjscia aux ale niestety nadal mam problem.
Posiadam wyjscie AUX w schowku ale niestety nie dziala.
Wyciągnąlem schowek i jest tam kabelek 3-zylowy ktory wchodzi w splot innych kabli.
Wyciagnalem rowniez radio 6000cd i okazalo sie ze sa do niego wpiete tylko dwie kostki + kabel od anteny.
Trzecia kostka - ta niebieska nie jest nigdzie podlaczona.
Dwie ktore byly podlaczone to wiadomo - jedna od glosnikow a druga to zasilanie radia.

66676668

W ogole nie pasuje do tego radia... Ogolnie wydaje mi sie ze cos bylo z tym radiem grzebane - na pewno bylo wyjmowane bardzo nieumiejetnie o czym swiadcza zniszczenia blaszek ktore zabezpieczaja przed wysuwaniem sie radia - sa one powyginane i nie trzymaja prawidlowo. Druga sprawa to zasilanie radia jest izolowane i nie idzie przez kostki tylko bezposrednio.
Na necie znalazlem jak wyglada wtyczka aux pasujaca do tego radia:

6669

Czy ktos potrafi mi odpowiedziec skad u mnie taka niebieska wtyczka zamiast tej czarnej w innym ksztalcie? Czy to bedzie w ogole przewod od gniazda aux ze schowka? kabelki roznia sie kolorem od tych przy wyjsciu aux w schowku ale przechodzi to przez jeszcze jedna kostke do ktorej wchodza te kabelki ze schowka.
Co zrobic zeby miec odpowiednia wtyczke?
Czy jest opcja ze w tym aucie bylo inne radio fabrycznie i zostalo wymienione?

A przy okazji zapytam jeszcze do czego moze byc ten kabelek... znalazlem go za radiem i nie mam pojecia do czego on sluzy.
66706671

kristofffer
03-03-2017, 21:13
W sumie to szukalem i szukalem i wkoncu znalazlem...
Niebieska wtyczka to mini iso a ja potrzebuje miec Quadlock 12 pin zeby podpiac do radia.
Nie wiem dlaczego jest zla wtyczka czy po prostu bylo inne radio do ktorego pasowala.
Znalazlem przejsciowke

6674

Ale kosztuje to tyle co gotowy kabel ktory z jednej strony ma Quadlock 12pin a z drugiej mini jack wiec chyba zamowie kabel i omine kilka polaczen dzieki temu.
Nadal zostaje pytanie co to za wtyczka na ostatnim zdjeciu w temacie.

kristofffer
04-03-2017, 10:18
O bardzo ciekawa odpowiedz...
Rozumiem ze to aluzja jakas bo temat wyjscia AUX byl juz poruszany?

Piterek
29-03-2017, 12:59
Wyjście AUX aktywujesz w ukrytym menu radia.Jeżeli masz wyjście w schowku to będzie hulać.Jeżeli był odłączany akumulator lub odpinane radio to funkcja aux automatycznie ustawia się na off.

jarek33
29-03-2017, 14:33
Podając Vin w odpowiednim dziale koledzy rozkoduja co tam za radio powinno być
a tak na moje oko lekko ryzykując radio mogło być ford travel eX

arkadiof
29-03-2017, 19:05
Wyjście AUX aktywujesz w ukrytym menu radia.Jeżeli masz wyjście w schowku to będzie hulać.Jeżeli był odłączany akumulator lub odpinane radio to funkcja aux automatycznie ustawia się na off.

Co to znaczy w "ukrytym menu " ? I ewentualnie jak to wyjście aktywować ?

RadkoR
30-03-2017, 00:51
Żadne ukryte menu. Po prostu trzeba dłużej przytrzymać klawisz MENU. Są tam opcje radiowe, opcja AVC i AUX oraz możliwość wprowadzenia swojego VINu (VID).
Wszystko ładnie opisuje instrukcja obsługi samochodu/radia. :)

Piterek
30-03-2017, 11:12
To właśnie jest ukryte menu.

arkadiof
30-03-2017, 18:41
Żadne ukryte menu. Po prostu trzeba dłużej przytrzymać klawisz MENU. Są tam opcje radiowe, opcja AVC i AUX oraz możliwość wprowadzenia swojego VINu (VID).
Wszystko ładnie opisuje instrukcja obsługi samochodu/radia. :)

Dzięki Radek ,ależ ja jestem głupiutki :glupi: