PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Trzeszczenie przy skręcaniu



DariuszHoryd
10-01-2007, 21:12
Hejka, mam problem, podczas obracania kierownicą słychać dziwne dzwięki, odgłos przypomina naciąganie jakieś gumy, trzeszczy to niemiłosiernie, autko jeździ normalnie, ale nie wiem co to może być, czy możliwe że np. stabilizator obraca się w obejmach gumowych .
Jakie jeszcze inne elementy mogą wydawać takie dzwieki, czy może coś z maglownicą ??

Może ktoś ma jakieś doświadczenia ??

Pozdrawiam

Exodos
10-01-2007, 22:10
Może przegub ??

STraits
10-01-2007, 22:12
Suchy łącznik stabilizatora moze wydawać takie dźwięki. Może to być także łożysko amortyzatora przód. W moim przypadku skrzypienie ustąpiło po wymianie krzywego amortyzatora przedniego.

jachu
11-01-2007, 00:37
Ja miałem też taki przypadek,trzeszczenie przy skręcaniu .Wymieniłem łącznik stabilizatora i wszystko ustało. :beer: :metal

Blady
11-01-2007, 00:43
Podnieś na lewarku ..i kreć kierownicą...jak trzeszczy,to odkreć jeden łacznik i powinno przestać...Magik mi powiedział..albo kupisz tanie łaczniki i wymieniasz co pół roku ..albo wymieniasz na drozsze i tez wymieniasz co pół roku :wall:

welshman2
11-01-2007, 07:38
a pompka do wspomagania??? sprwdzałeś?

mareckis
11-01-2007, 09:49
Podnieś na lewarku ..i kreć kierownicą...jak trzeszczy,to odkreć jeden łacznik i powinno przestać...Magik mi powiedział..albo kupisz tanie łaczniki i wymieniasz co pół roku ..albo wymieniasz na drozsze i tez wymieniasz co pół roku :wall:
Hm, chyba trochę w tym przesady. Ja założyłem pół roku temu łacznik febi,czyli taka średnia półka cenowa i trzyma się sztywno. Na oryginałach ludzie z forum jeżdzą ponad rok. Więc może ta teoria mechanika była tylko teorią.

vMZe
11-01-2007, 10:53
dwa lata wytrzymały u mnie oryginały - jeden jeszcze się trzyma, a drugi kaput.

Blady
11-01-2007, 11:38
Na tyle mam oryginały i juz prawie roczek śmigam ..ale z przodu sam zakładałem jakieś badziewie co było drozsze od pospolitego badziewia..chodzi o to ze kosztowały jakies 40 zeta wiecej niz najtańsze..i po 3 miesiacach zaczeły zgrzytać..ot moja historia :)

DariuszHoryd
11-01-2007, 11:49
Heh, no nic bedzie chwila wolna to podjade do jakiegos mechanika i niech diagnozuje, laczniki to raczej sam wymienie jak cos, chyba nie jest to trudne ??. Czy warto kupować MOOG lub TRW, czy cena wyższa o 50% od innych da 50% lepsza żywotność ???

Te odgłosy są nawet zabawne, bo slychać jakby się guma naprężała i człowiek czeka aż coś strzeli jak z procy :)

Blady
11-01-2007, 11:55
. Czy warto kupować MOOG lub TRW, czy cena wyższa o 50% od innych da 50% lepsza żywotność ???

Jesli poroownujesz ceny Mooga z na przykład cenami innych firm na allegro to na pewno :satan:

STraits
12-01-2007, 08:29
dwa lata wytrzymały u mnie oryginały - jeden jeszcze się trzyma, a drugi kaput.

No to siakieś dziwne te oryginały, albo drogi :) :satan: Ja od nowości mam nie wymianiane u siebie (koniec 2000 roku) i zero problemów. Wymieniłem z przodu amortyzatory, a łaczniki dzielnie sie trzymają :) U ojca metalowe Lemfordery po prawie 100 PLN za sztuke tydzień temu kaput - miały 2 miesiące. Założone oryginały na to miejsce - zobaczymy ile na nich zrobi.

DariuszHoryd
25-03-2007, 22:42
Dobra panowie, odgrzewam temat, dziś przy okazji zmiany kółek na letnie wyszło na jaw że przyczyną skrzypienia jak na "łajbie rybackiej" jest lewy łącznik stabilizatora.
Postanowiłem że zmienię profilaktycznie oba łączniki, teraz chciałbym abyście mi poradzili jakiej firmy wybrać:
1. MOOG - 47zł
2. Lemforder - 81zł
3. TRW - 69,5zł

Czy lemforder jest na tyle lepszy jakościowo ( wygląda na mocniejszy jakby odlany z alu ) że warto dopłacać do niego ???

Druga sprawa to wymiana samych łączników:
1. Czy da się jednostronnie wymienić łącznik, czy trzeba auto podnieść i postawić na "kobyłkach" i wtedy zdjąć koła i bawić się w wymianę ??
2. Czy ktoś mógłby napisać jakim momentem wg. instrukcji należy dokręcać śruby montujące łączniki ??
3. Wymiana łączników wg. mnie nie powinna zmieniać geometrii, więc mam nadzieję że ustawianie zbieżności odpada ??

Pozdrawiam

majster222
25-03-2007, 23:51
mogę ci tylko podpowiedzieć Ad.2: nie za mocno-ja za mocno chciałem dociągnąć i gwint do :ass: ; poratowałem się drugą nakrętką kontrującą; pół roku jeżdżę i na razie cisza

Kafar
26-03-2007, 06:51
Dobra panowie, odgrzewam temat, dziś przy okazji zmiany kółek na letnie wyszło na jaw że przyczyną skrzypienia jak na "łajbie rybackiej" jest lewy łącznik stabilizatora.
Postanowiłem że zmienię profilaktycznie oba łączniki, teraz chciałbym abyście mi poradzili jakiej firmy wybrać:
1. MOOG - 47zł
2. Lemforder - 81zł
3. TRW - 69,5zł

Czy lemforder jest na tyle lepszy jakościowo ( wygląda na mocniejszy jakby odlany z alu ) że warto dopłacać do niego ???

Druga sprawa to wymiana samych łączników:
1. Czy da się jednostronnie wymienić łącznik, czy trzeba auto podnieść i postawić na "kobyłkach" i wtedy zdjąć koła i bawić się w wymianę ??
2. Czy ktoś mógłby napisać jakim momentem wg. instrukcji należy dokręcać śruby montujące łączniki ??
3. Wymiana łączników wg. mnie nie powinna zmieniać geometrii, więc mam nadzieję że ustawianie zbieżności odpada ??

Pozdrawiam

A skąd taka cena MOOG`a? Ja ponad rok temu płaciłem ponad 80 orzełków/szt i spokój póki co.

DariuszHoryd
26-03-2007, 09:21
Cena dla klubowiczów w zaprzyjaźnionym sklepie :)
Jednak chyba kupię MOOG-a i zabiorę się za wymianę po świętach