PDA

Zobacz pełną wersję : [TDCi MKIV] Długo kręci zanim odpali - alternator czy rozrusznik?



Ruber
08-03-2017, 11:41
Cześć!
Od zakupu walczę z usterką polegającą na długim odpalaniu.
Po przekręceniu kluczyka silnik dynamicznie kręci, potem kręci wolniej i gdy wydaje się, że zaraz zgaśnie - zapala.
Od czasu do czasu zapali szybciej, ale nie mogę tego porównać z moim starym Focusem TDDI, który odpala na dotyk.

W pierwszej kolejności wymieniłem świece żarowe na nowe FORDowskie.
Po wymianie okazało się, że stare jeszcze dobrze i równo paliły - BOSCH.

Następnie pod lupę poszedł akumulator i tu pojawił się błąd "USZKODZONY - WYMIEŃ".
Zgodnie z sugestią komputera wymieniłem akumulator na nowy, mocniejszy KAGER.

Niestety testy na ciepłym silniku nie były do końca miarodajne.
Problem szybko powrócił, pozostaje alternator lub rozrusznik.

Powyższe operacje wykonał oczywiście wykwalifikowany elektromechanik.
Wczoraj odstawiłem samochód na dalszą diagnostykę.
Co o tym myślicie?

Pozdrawiam
Ruber

mwisniew
09-03-2017, 09:38
Jak długo kręci a nie zapala to może coś z pompa wysokiego ciśnienia nie tak?

Ruber
09-03-2017, 17:08
No właśnie zapala, chodzi doskonale - wręcz mruczy!

Robert68
09-03-2017, 19:22
silnik dynamicznie kręci, potem kręci wolniej i gdy wydaje się, że zaraz zgaśnie

Stawiam na rozrusznik.

Ruber
13-03-2017, 11:06
Stawiam na rozrusznik.

Trafiony - zatopiony!
Rozrusznik rozsypał się w drobny mak, regeneracja możliwa jednak kosztowna i bez gwarancji.
Elektromechanik wszystko dokładnie pokazał i opisał: tuleje, wirnik, cewki stojana i że coś się na coś nawijało.
Tańszym, szybszym i pewniejszym rozwiązaniem było użycie zamiennika (rok gwarancji) - auto odpala na dotyk!

W sumie tylko wymiana świec okazała się zbędna, ale na jakiś czas będę miał spokój, plus zostały mi stare do ewentualnej wymiany.

pawelszakal
13-03-2017, 21:01
Przy jakim przebiegu wydarzyło ci się to?

Ruber
14-03-2017, 12:33
Przy jakim przebiegu wydarzyło ci się to?

96 000

Jendrekmak
14-03-2017, 13:20
Po przekręceniu kluczyka silnik dynamicznie kręci, potem kręci wolniej i gdy wydaje się, że zaraz zgaśnie - zapala.
......
Problem szybko powrócił, pozostaje alternator lub rozrusznik.
raczej tak jak kolega wspomniał trzeba sprawdzić jak nabija ciśnienie na listwie CR. ten silnik zapala jak ma odpowiednie ciśnienie paliwa więc trzeba podłączyć komputer i obserwować ciśnienie przy rozruchu. może regulator ciśnienia na pompie jest do wymiany a może sama pompa za wolno nabija ciśnienie na zimnym
a alternator przy rozruchu nie ma nic do rzeczy