PDA

Zobacz pełną wersję : [All] Jak dzała emulator autronic AE 304



danielWr
12-03-2017, 15:22
W czarnej strzale przy próbie przebudzenie z zimowego snu cos nie pukło. Iskra jest paliwa nie podaje. sprawdziłem instalacje wtrysków i zarówno na plusie jak i masie jest napięcie.A powinno byc tylko na + bo wtrysk sterowany jest masa. W instalkę wtrysków wpięty jest emulator autronic AE 304. O ile wiem to powinien wprowadzać tylko dodatkowa rezystancje, a wydaje mi się ze zwiera gdzieś do plusa. po odłączeniu emulatora napięcie z masy znika. czy dobrze kombinuje ze emulator zdechł ?

Netoper
12-03-2017, 22:34
Emulator ma odcinać pracę wtryskiwaczy jednocześnie dając sygnał do PCM-a że one jednak pracują.
Jak emulator jest w stanie spoczynku to może na linii masy pojawiać się plus, ale to taki szczątkowy, wynikający z upływu z jego elektroniki (nie potrafię tego jakoś składniej zrozumialej opisać)
Ale jak się emulator uwali to wtedy może dawać już nieszczątkowy prąd i wtryskiwacze nie będą pracowały.
Trza by go wypiąć i poskładać kabelki wtrysków, wtedy wyjdzie czy to emulator padł czy PCM-owi coś odbiło.
Weź jeszcze wypnij wtyczkę od PCM-a oczyść styki i zobacz czy silnik zagada, bo może jakiś niekontakt jest i stały plus po przez wtryski "przebija" do emulatora bo nie ma "twardej" masy/sygnału na wtryski, właśnie przez jakiś niekontakt między PCM-em a wtryskami.

danielWr
12-03-2017, 23:08
Na początku myślałem ze PCM się sfajczył i gdzieś zwiera do masy wiec go odpiłem ale dalej na masie jest +12. Odlacze jeszcze sterownik LPG.