PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] dziwne tankowanie



blady1
12-03-2017, 22:31
dzisiaj pojechałem zatankować lpg i jakież moje zdziwienie
do zbiornika weszło 45 l a butla ma 48 (przy 45 kazałem przerwać )
podczas tankowania cały czas wąż szalał raz się wyłączał a za chwilę dalej leciało tankowanie
na diodach pokazuje tylko 2 diody
spalanie na kompie szaleje nie jest stabilne tylko co chwila pokazuje co innego
mam do wymiany membrany na reduktorze bo jakiś czas temu nie trzymały ciśnienia ( umówiony jestem na wtorek )
czy te membrany mogą mieś coś wspólnego z tym całym dzisiejszym zamieszaniem ?

Netoper
13-03-2017, 00:49
Reduktor nie ma żadnego powiązania z tym co się dzieje ze zbiornikiem, wielozaworem, czujnikiem poziomu gazu.

blady1
13-03-2017, 03:52
Tez mi się wydawało źe butla to butla a reduktor to reduktor a jak sprawdżyć faktyczną ilość gazu w butli

Netoper
13-03-2017, 08:56
jak sprawdżyć faktyczną ilość gazu w butli
Chyba tylko przez zważenie butli, bo sam wskaźnik to z grubsza tylko podaje, i to pod warunkiem że się nie wyłożył/rozkalibrował.

blady1
13-03-2017, 13:54
a jak wygląda sprawa ze wskaźnikiem tym na butli z czego on pierze swoje dane ?

Netoper
13-03-2017, 14:05
a jak wygląda sprawa ze wskaźnikiem tym na butli z czego on pierze swoje dane ?
Z pływaka który jest w butli, z tym że czujnik z pływakiem nie jest elektrycznie połączony, czujnik jest "napędzany" polem magnetycznym.

blady1
13-03-2017, 18:07
Gazownik powiedział źe moźna popukać postukać w zawór w zbiorniku lub wypalić lpg na tym wskaźniku teź pokazywało około połowy auto zostało na wymianę membran i ewentualnie puknięcie w zawór w butli i może uda mu się teź wykręcić lambdę

gaziarz założył nowe membrany to co było w środku to już nie były membrany a raczej płytki osb
po przejechaniu kilku dziur wskaźniki wróciły do normy