PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Oświetlenie konsoli środkowej



Misiek_WR
15-03-2017, 22:16
Witam,
Mam parę pytań odnośnie konsoli środkowej w MKIII przed liftem.
-czy ktoś posiada wiedzę jakie żarówki są w:
*podświetlaniu panelu klimatronica
*podświetlanie przycisków grzanych szyb, podgrzewanych foteli, ESP, otwieranie bagażnika
Czy demontaż tej konsoli jest prosty, bo czytałem trochę. Rozebrać osłonę lewarka zmiany biegów, wyjąc radio, odkręcić dwie śrubki na dole konsoli. I teraz pytanie gdzie są pozostałe śrubki i jak to mało inwazyjnie wyjąć.
A i jak wyjąć te przyciski

Disizmi
20-03-2017, 10:02
Napiszę po kolei jak to wygląda w przedlifcie:
1. Wyciągasz osłonę lewarka zmiany biegów (jest na zatrzaski - trzeba uważać co by nie połamać).
2. Wyciągasz radio.
3. Na dole konsoli są dwie śrubki od czoła (jedna poniżej przycisku od otwierania bagażnika, druga poniżej uchwytu na kubek).
4. We wnęce na radio po lewej i prawej stronie są też śrubki, które trzeba wykręcić (u góry wnęki).
5. Wyjąć przyciski od grzania szyb i od świateł awaryjnych (trzeba ostrożnie podważyć cienkim śrubokrętem lub nożem), rozłączyć wtyczki.
6. Pod przyciskami są dwie kolejne śrubki, które trzeba wykręcić.
7. Ostrożnie wyjąć konsolę - przydają się plastikowe lub drewniane kliny aby nic nie porysować.

Co do oświetlenia przycisków to siedzą tam małe diodki - ale jaki model to niestety nie pomogę :(

Misiek_WR
21-03-2017, 00:00
Jak małe to może 1,2w jak w liczniku

Disizmi
21-03-2017, 08:22
Jak małe to może 1,2w jak w liczniku
Pisząc "diodki" miałem na myśli SMD - pod przyciski żarówka się nie zmieści ;)
Do podświetlenia klimatronika (wyświetlacza) mogą faktycznie być W1,2W - w klimie manualnej (bo taką mam) wchodzą bodajże 4 albo 5.

Maciun146
02-09-2017, 17:00
Jak małe to może 1,2w jak w liczniku
Pisząc "diodki" miałem na myśli SMD - pod przyciski żarówka się nie zmieści ;)
Do podświetlenia klimatronika (wyświetlacza) mogą faktycznie być W1,2W - w klimie manualnej (bo taką mam) wchodzą bodajże 4 albo 5.

Do podświetlenia klimatronica potrzeba 19 diod smd 3528 a resztę wymienionych przycisków potrzeba po 2 diody 3 mm na 12v