PDA

Zobacz pełną wersję : [TDCi MKIII] Nie kręci (dioda immo + dużo błędów)



daniel75
16-03-2017, 12:26
Witam.
Oto mój problem. Zaznaczę, że jestem w Niemczech i już paru tutejszych mechaników rozkłada ręce i nie wie co jest.
Pewnego dnia przy próbie odpalenia rozrusznik w ogóle nie reagował. Próbowałem na popych ciąganie przez inne auto. Nie zaskoczył. Po tygodniu rozładował się akumulator do zera - nie otworzyłem nawet drzwi pilotem. Po podłączeniu kablami o dziwo zaczął kręcić ale też nie odpalił. Po wymianie akumulatora znów nie kręci, nawet nic nie pyka. Dioda od immo po przekręceniu kluczyka miga szybko a potem zapala się na stałe. Miga też sprężynka. Prześledziłem forum i wszystko wskazuje na rozkodowany immo i może pomóc mi tylko serwis Ford. Jest jednak fakt który mnie powstrzymuje przed wstawieniem do Forda - kolega rosjanin podpiął mi komputer i wyszło 8 czy 9 błędów. Niektóre usunął ale zostały: P1632 P0105 P0226 P1000. Sprawdziłem na ile mogłem za co odpowiadają. Dziwi mnie że pojawiły się w jednym momencie.
Teraz moje pytanie. Czy to immo jest rozkodowane, czy też te błędy sprawiają że tak się zachowuje Czy jedynym ratunkiem dla mnie jest ASO Ford?
Potrzebuję jakichkolwiek podpowiedzi ponieważ wywaliłem już dużo ciężko zarobionych pieniędzy a auto jak nie działało tak nie działa.
Mk3 2,0 TDCI 115 kM 2003 rok.
Dzięki

garbojad
17-03-2017, 00:10
Popraw proszę prefiks na TDCi bo w błąd wprowadza na dzień dobry

---------- Post added at 23:10 ---------- Previous post was at 22:58 ----------

Sprawdź pedał gazu czy wtyczka jest dobrze podpięta do tego MAp sensor do sprawdzenia

gorilla
17-03-2017, 14:14
zacznij od sprawdzenia przewodów do aku i wszystkich mas.

daniel75
19-03-2017, 15:14
Witam ponownie.
Sprawdziłem przewody (te pod skrzynką bezpieczników też) i nie zauważyłem nic podejrzanego. Przewody masowe (wszystkie które znalazłem) odkręciłem, przeczyściłem i wkręciłem na nowo. Po podłączeniu aku próba odpalenia i o dziwo kręcił jak szalony przez jakieś 5 - 7 sekund ale przestał choć kluczyk cały czas był w pozycji rozruchu. No i znów nie kręci. Przekaźniki czuć palcami że "pykają". Słychać też takie "bzyknięcie" w okolicy listwy wtryskowej (jest tam takie coś w rodzaju elektrozaworu). Dioda od immo świeci cały czas tak samo. Czy spróbować jeszcze raz podłączyć go pod komputer i zobaczyć czy coś się zmieniło?
W pierwszym wpisie nie pisałem, że wyskoczył też błąd b1681 (wiem że odpowiada za immo) ale został skasowany.
Jakie w ogóle są ewentualne koszty kodowania immo (bo zakładam że tu leży problem) w serwisie Forda.

gorilla
19-03-2017, 21:22
http://workshop-manuals.com/ford/mondeo_2001_10.2000-02.2007/mechanical_repairs/4_electrical/419_electronic_feature_group/419-01b_anti-theft_passive/description_and_operation/diagnosis_and_testing/anti-theft_passive/

daniel75
20-03-2017, 20:24
Dzięki gorilla. Co prawda niewiele rozumiem ale jak to przetłumaczę to myślisz, że rozwiążę mój problem?

Ruber
21-03-2017, 10:19
W moim starym Focusie podobne objawy wywołała pompa paliwa.
Silnik nie kręcił, masa błędów, na pych też nie odpalał, akumulator momentalnie rozładowany.
Po wykasowaniu wszystkich błędów zostały dwa - sterownik pompy i coś jeszcze.

daniel75
25-04-2017, 19:49
Witam po dłuższej przerwie. Diagnoza: uszkodzony moduł PCM. Mój ma takie numery 2U7A-12A650-MA. Nie mogę tego nigdzie znaleźć. Moje pytanie: Czy musi być ten konkretny czy też może nadałby się jakiś inny?