PDA

Zobacz pełną wersję : [TDCi MKIV] Technika jazdy Mondeo MK4 1.8TDCI 125km



kuramk
18-03-2017, 12:24
Cześć Panowie!

Być może gdzieś już ten temat był, a może i nie :-)
Dlatego zakładam i proszę o odpowiedzi

Jestem świeżym użytkownikiem silnika diesla jak w tytule.
Czytam, szukam i analizuję

Panowie jakie rady co do techniki jazdy 1.8TDCI jak też innymi?

Czy po odpaleniu dać mu chwilę na pracę? Czy jechać od razu?
Wiem, że na początku delikatnie do osiągnięcia temperatury, wiem że po jeździe chłodzimy turbo, że olej często i dobre paliwko lać.

Ale co do samej jazdy?
Niskich obrotów nie lubi dwumas, a jak ze zmianą biegów?

Ile wg Was powinno być na obrotomierzu by zmienić bieg?

Myślę, że warto wymienić swoje poglądy by wydłużyć życie naszych silników

Dodam, że jeżdzę 1.8TDCI 125km z 2010r.

Pozdrawiam!

maniuki
18-03-2017, 20:10
Cześć,

Tak od siebie (możliwe że zaraz zostanę zakrzyczany), ale jeśli to Twój pierwszy diesel to szkoda, że wybór padł na jednostkę z silnikiem 1.8 TDCI jest dość awaryjna - to tak cobyś się do diesla nie zraził :) przykład wypowiedzi w filmie masz na temat 1.8 TDCI https://www.youtube.com/watch?v=Wq7E2_szyC8

Sama technika jazdy dieslem to jak wielu różnych mechaników potwierdziło to zakaz jazdy jak EMERYT !!
Obroty pomiędzy 2-3 tyś. normalna zmiana biegów (bez szarpania), nie zrywaj sprzęgła, nie jeździj na luzie, broń Boże nie sugeruj się ekonomizerem - a dwumasa będzie zadowolona :)

Pozdrawiam.

sokoleokoo2
18-03-2017, 21:59
Sama technika jazdy dieslem to jak wielu różnych mechaników potwierdziło to zakaz jazdy jak EMERYT !!

ogólnie ciśniemy, ale nie noga w podłodze tylko z wyczuciem



nie jeździj na luzie

to mit który dzieli wszystkich ja jestem z tych co jak tylko mogą jeżdżę na luzie w przypadku starych diesli jest to na plus ponieważ dawka paliwa na lusie jest większa niż na biegu bez gazu natomiast już na bardzo starych dieslach może zgasnąć ... habilitacje można napisać na nowych autach bez znaczenia...




1.8 TDCI jest dość awaryjna

w mk4 1.8 tdci salon polska to pewny przebieg 300-400kkm bez problemu więc nic się nie martw.

ogólnie jeźdź jak benzyną, nie strzelaj ze sprzęgła i nie gazuj na zimnym.

maniuki
18-03-2017, 22:27
nie jeździj na luzie

to mit który dzieli wszystkich ja jestem z tych co jak tylko mogą jeżdżę na luzie w przypadku starych diesli jest to na plus ponieważ dawka paliwa na lusie jest większa niż na biegu bez gazu natomiast już na bardzo starych dieslach może zgasnąć ... habilitacje można napisać na nowych autach bez znaczenia...




Bardziej miałem na myśli, że dwumasa podobno :) nie lubi wolnych jałowych biegów, niż samo zużycie paliwa jakie jest lub nie jest przy luzie :).

Robert68
19-03-2017, 00:23
mit który dzieli wszystkich ja jestem z tych co jak tylko mogą jeżdżę na luzie

Włącz chwilowe spalanie i sprawdź jak jedziesz na luzie a jak na biegu bez gazu. Jak możesz podaj wyniki chwilowego spalania.

ps. 2010 rok to nie stary Diesel.

Konrad123
19-03-2017, 01:29
Generalnie jak to mówią, ilu kierowców tyle dobrych sposobów na użytkowanie danego samochodu. Zależy co masz na myśli jeśli chodzi o zmianę biegu. Jeśli chodzi o ekonomikę jazdy, nie przekraczaj 2100 obrotów. Jeśli chodzi o żywotność dwumasy-kręć do ok. 3000 obrotów. Pamiętaj też, że w każdym samochodzie możesz używać skrzyni jako niezsynchronizowanej, mimo jej synchronizacji z silnikiem. Już mówię o co chodzi, przyspieszając/zwalniając dopasowujemy obroty silnika do prędkości, oraz wciskamy(!) odpowiedni bieg bez użycia sprzęgła. Wyczucie zajmuje (z mojego doświadczenia) ok. 500-600km, ale warto, sprzęgło w dieslach potrafi dać się we znaki

kuramk
20-03-2017, 16:02
Szereg rad Panowie dziękuję!
Generalnie chodzi mi o wydłużenie żywotności silnika i podzespołów z mniejszym wskazaniem na spalanie ;)
Priorytetem jest dla mnie oszczędność silnika ;)

---------- Post added at 15:02 ---------- Previous post was at 14:50 ----------

Odwołując się do awaryjności 1.8tdci którą przytoczyles... Nim kupiłem ten silnik przeczytałem na jego temat cały internet ;) Ponadto konsultowalem zakup z kilkoma specjalistami ;)
Zdecydowanie polecili mi bardziej 1.8 aniżeli 2.0.

Układ wtryskowy z którym był problem zmienino na inny po 2007.
Jedyny problem to szybciej kończące się koło dwumasowe niż w 2.0.

Popraw mnie jeśli się mylę.

Ruber
21-03-2017, 10:51
To może i ja coś dorzucę:
- ruszam od razu po uruchomieniu silnika
- w czasie jazdy dynamicznie przyspieszam, żeby później jechać ze stałą prędkością
- w miarę możliwości hamuję silnikiem
- nie przesadzam z ogrzewaniem i klimatyzacją
- po zatrzymaniu daję sobie 15-30 sekund zanim wyłączę silnik - na wyrównanie płynów
Dodatkowo:
- nie wożę zbędnego, ciężkiego bagażu
- dbam o prawidłowe ciśnienie opon
- leję sprawdzone paliwo

Dużo z powyższych znajdziesz w poradnikach oszczędnej jazdy.


Zdecydowanie polecili mi bardziej 1.8 aniżeli 2.0.
A to ciekawe! Ja po lekturze Internetu byłem zdecydowany na 2.0.
Ale nie martw się, chyba każdy jest trochę "zafiksowany" na punkcie innego silnika.