PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Pytanie techniczne dotyczące awarii głośników



michu84
24-03-2017, 23:32
Witam, zakupiłem ostatnio zestaw głośników sony/ford montowanych w naszych mondach w wersjach ghia , paczka dotarła , głośniki wizualnie super , niestety poleżały tydzień czekając na pogode po czym okazało się ,że dwa milczą. Mam pytanie do znających sie bardziej - czy jest możliwe żeby podczas drogi do mnie ( paczka wyglądała ok) fsktycznie coś im tak zaszkodziło?? bo sprzedający twierdzi,że osobiście sprawdzał i wszystkie hulały przed wysyłką?? dzięki i pozdrawiam wszystkich

RadkoR
25-03-2017, 15:09
Druciki między cewką a koszem głośnika nie przerwane? Tweetery również milczą? Może wtyczka nie kontaktuje. Raczej mało prawdopodobne aby głośniki były walnięte.

swojtas
25-03-2017, 17:56
jak masz miernik to ustaw na OHM i zobacz ile Ci pokazuje

michu84
26-03-2017, 11:16
mierniik jakis tam mam to spr, milcza kompletnie, przykładałem kabelki do wtyczki, do pinów, bezpośrednio do drucików i nic, ale powalcze jeszcze :)

michu84
26-03-2017, 22:09
spr miernikiem, zero reakcji, wyrzucać czy coś można kombinować??

RadkoR
27-03-2017, 13:25
Zwróć sprzedawcy. Jeśli nie minęło 14 dni to masz prawo do zwrotu bez podania przyczyny. Jeśli minęło więcej to skorzystaj z niezgodności towaru z umową. Kupiłeś w końcu niesprawny sprzęt więc nie gódź się z tym i nie wyrzucaj tylko zażądaj zwrotu kasy. Nieważne ile zapłaciłeś, liczy się fakt. Jeśli kupujący nie będą z czymś takim walczyć to sprzedający coraz częściej będą sprzedawać wadliwy towar.

krismk3
28-03-2017, 14:44
podłącz na krótko niskie napięcie około 3V jeśli membrana głośnika będzie skakać góra dół przy podłączaniu i odłączaniu napięcia tzn. że cewka działa i powinien głośnik hulać.

michu84
28-03-2017, 22:37
no tylko,że wiesz jak to jest jak kupione od prywatnej osoby, bez paragonu i w ogóle, więcej zachodu niż to warte , ale rozumiem twój pogląd i się z nim zgadzam

Mondek00r
29-03-2017, 10:09
No zeby sprawdzic to najłatwiej podpiąć je pod inne radio ew w te same kable sygnałowe u Ciebie wpiąć inne glosniki. Może po prostu radyjko juz mówi papa?

Wyklikane z Szajsunga

RadkoR
29-03-2017, 12:32
Kolega napisał, że sprawdził omomierzem i zero reakcji. Po prostu przerwane uzwojenie cewek w głośnikach, otwarte obwody i tyle. Głośniki na śmieci. Omomierz nie kłamie. Albo obwód jest zamknięty albo nie.