PDA

Zobacz pełną wersję : [TDCi MKIII] Geometria turbosprężarki



MK3Community
28-03-2017, 19:55
Nie wiem czy ktoś poruszał ten temat, ale zauważyłem dzis ze siłownik który otwiera turbinę po odpaleniu nie otwiera jej do końca. Auto jest mułowate, trzeba podkręcać je jak benzyniaka do 4,5 tysiąca czyli pod czerwień, żeby zechciał ciągnąć jak trzeba . Pomysły Panowie?

andre1681
28-03-2017, 21:34
Być może masz zasyfioną turbinę i pasowałoby czyszczenie.

steell
29-03-2017, 00:40
Geometrię masz sterowana podciśnieniowo czy elektronicznie? W tym drugim przypadku zabrudzona - zacinająca sie geometra powoduje błąd w pierwszy błędu nie będzie.

MK3Community
29-03-2017, 10:30
Geometrię masz sterowana podciśnieniowo czy elektronicznie? W tym drugim przypadku zabrudzona - zacinająca sie geometra powoduje błąd w pierwszy błędu nie będzie.

Podciśnieniowo

steell
29-03-2017, 12:48
No to błędów raczej nie będzie, prędzej może to sie objawić np. zamuleniem auta, kopceniem, falowaniem przy rozruchu, szarpaniem w pewnym zakresie obrotów itp. Jedyne wyjście to sprawdzić czy układ podciśnienia jest szczelny, zawór sprawny a jeżeli tak to czyszczenie fizyczne geometrii i to niestety z rozbieraniem turbiny.

MK3Community
29-03-2017, 13:17
No to błędów raczej nie będzie, prędzej może to sie objawić np. zamuleniem auta, kopceniem, falowaniem przy rozruchu, szarpaniem w pewnym zakresie obrotów itp. Jedyne wyjście to sprawdzić czy układ podciśnienia jest szczelny, zawór sprawny a jeżeli tak to czyszczenie fizyczne geometrii i to niestety z rozbieraniem turbiny.

A co się może stać jeśli na stałe otworzę ten zawór? Może sie zatrzeć wtedy łożysko po wyłączeniu silnika tak?

garbojad
29-03-2017, 16:05
według mnie nic się nie stanie.

steell
29-03-2017, 16:20
Najlepiej podmienić na inny sprawny i zobaczyć jak będzie się auto zachowywało. Szukaj kogoś z Gdańska z podobnym układem zaworów i podmień na chwilę, sprawa zamiany banalna, dwie śruby do odkręcenia, przepięcie gumek i wtyczki, maks 10 minut roboty. Samo odpięcie nie ma sensu, turbina nie będzie właściwie działać.