PDA

Zobacz pełną wersję : [TDCi MKIII] Brak mocy + mrugająca kontrolka "spiralka" na desce rozdzielczej



mor3l
31-03-2017, 11:37
Witam ! Jestem nowym członkiem szukałem podobnego problemu jednak nie znalazłem więc piszę.

Monedo mk3 2006 2.0 tdci 85KW (wersja bez DPF).
Co się dzieję. Otóz losowo nagle samochód wpada jakby w tryb awaryjny, posiada jakies 25% mocy oraz w tym samym momencie wyskakuje kontrolka pomarańczowa taka spiralka, która mruga. Kilka razy gaszę auto, odpalam od nowa jest to losowe i problem znika auto jeździ jak należy. Pomoże ktoś ? Będę bardzo wdzięczny

dominik723
31-03-2017, 12:18
Miałem podobna sytuację. Jeździł, ale tracił moc. Działo się tak przy gwałtownym przyspieszaniu. Pewnego dnia wjechalem w podwórko, zasiłem i już nie odpalił. Zmieniłem filtr paliwa, mój był kompletnie zapchany. Auto nie odpaliło, zmieniłem czujnik położenia walka rozrządu (tak pokazał komputer), auto odpaliło, problem ze stratą mocy zniknął. Ja byn spróbował od filtra, a potem czujnik. Może już Ci pada. (używane nie są drogie).

tjsz
31-03-2017, 12:59
Pierwszy post i kłamie :)
Praktycznie co drugi post w tym dziale dotyczy sprężynki i braku mocy. Poszukaj

dominik723
31-03-2017, 13:08
Po prostu piszę to co zaobserwowałem. Nic więcej nie wymieniłem, a auto zaczęło normalnie jeździć. Sam z siebie się nie naprawił :P

andre1681
31-03-2017, 13:26
Skoro wchodzi w tryb awaryjny to znaczy że łapie błędy.Zacząłbym najpierw od sprawdzenia jakie to są.

mor3l
02-04-2017, 18:21
Dzisiaj udało mi się wymusić tą kontrolkę. Na 4 biegu 4k obrotów i dalej go cisnąłem i nagle stracił kompletnie moc. Silnik wpadł jakby w tryb awaryjny i wywalilo mrugającą spiralkę na desce. Przekręciłem stacyjkę (zgasiłem go podczas jazdy), odpalilem i znowu szedł jak burza. :)
Może jeszcze ktoś się wypowie co próbować robić? od czego w ogole jest ta kontrolka spiralki ? co sygnalizuje

bumblebee
02-04-2017, 19:09
Podepnij komputer i sprawdź błędy,może czujnik ,może filtr a może pompa? Można gdybać. Jak będziesz miał P0251 i P1211 to radzę od razu robić bo sobie "polepszysz" takim "kasowaniem" sprężynki.

mor3l
27-04-2017, 02:02
Może się komuś przydać. Oficjalna diagnoza + usunięcie usterki.
Auto przy depnięciu 3\3.5k obrotów wpadało w tryb awaryjny + sprezynka migająca. Nie gasło, nie dymiło. Ale takze nie szlo.

1. Komputer = blad czujnika polozenia wału, blad czujnika wałka rozrządu, bład czujnika odpowiedzialnego za przepływ paliwa i odcinanie jeśli wzrosnie znacznie cisnienie na magistrali.
2. Moja wstepna diagnoza (mechanikuje) pompa paliwa, wtryski? brudny EGR. Przeczyscilem EGR, nie pomoglo. Wymienilem filtr paliwa i tak juz czas był na to a przy okazji sprawdzilem czy nie ma opilkow w paliwie. Nie było.
3. Ustalilem ze w mojej wersji 2.0 tdci 85kw po face liftingu Ford zdecydowal z wybraniu nowych pomp paliwowych Bosch. Dzieki bogu !. Te rzekomo mialy nie zluszczać się od środka tudzież nie orać naszych wtrysków.
4. Sprawdzilem wtryski na przelewach, lały ksiązkowo.
5. Po przelewach zapowietrzył się na odprowadzających, nie mogłem go 2 dni odpalić. Padał akumulator, zwalniałem węże i tak w koło. Ogarnalem kopnął.
6. Wymieniłem czujnik wału korbowego czując, że to to.

efekt? Piszecie o remontach po 5/6k. Ja za 70zł i tydzień czasu szperania w sieci naprawiłem problem. Dre kapora na 4ce po 150 mijam tiry auto hula i dziekuje mi za diagnoze.

Przesłanie. Smierdząca dwumasa ktora byla wywalona doszczetnie + napinacz tylnego od silnika paska daje takie wibracie ze zwyczajnie czujnik podupadł na zdrowiu. W sumie to miał zawał. Jak macie majstra co wróży z dymu z rury i nieopłaconego OC, polecam samemu się zainteresować + znaleźć kogoś kto lubi swoją pracę a nie czeka na fajrant.
Mam nadzieję, że komuś pomogłem.

piotr.krol
27-04-2017, 09:10
Ja miałem taką sytuację w styczniu 2x. Pojechałem na kompa i pokazało błąd ciśnienia doładowania. Postaliśmy i pogadaliśmy i stwierdził że na początek to by spróbował zaślepić EGR i sprawdzić i o dziwo pomogło :D

Chudziu
30-04-2017, 11:31
Przyłączę się...
Mój Mondziak 2.2 tdci 155km...... po wymianie oleju , filtrów i spawaniu rury która idzie do egr( metalowa , giętka)
na trasie stracił moc , mrugająca sprężynka , gaszenie silnika pomagało dosłownie na 5 minut. W takim trybie auto przejechało jeszcze 560 kilometrów( żona wracała z Polski do Belgii , nie było innej opcji). Jak tylko dostałem auto w swoje ręce , od razu sprawdziłem egr , który od momentu zakupu był całkowicie zaślepiony , a jednak rurka pękła zaraz przy kołnierzu przy zaworze egr.
przy odpiętym całkowice egr ( wypięta wtyczka) problem zamilkł , ale do momentu poważnego obciążenia silnika np. na 3-cim biegu 4tys.obrotów ... sprężynka znów zaczyna migać , ale tym razem wystarcza tylko zgaszenie silnika i ponowny rozruch.
Chciałem u Belga(!) podpiąć pod komputer żeby odczytac błędy i bardziej zorientować się w temacie , ale odesłał mnie do serwisu forda , a serwis forda krzyknał ładną zaporową sumkę (340 EURO) za odczyt błędów , znalazłem Polskiego mechanika który zaczął mi machać czosnkiem przed autem jak by ten silnik był jakims demonem , a ja naiwanikiem proszącym o egzorcyzmy....
Po tygodniowym postoju , Mondziak odpalił z mrugajacą sprężynką . Wkurzył mnie ..... cos mnie natknęło i wypiąłem wtyczkę z listwy wtryskowej(?) , po 5 minutach zapiąłem ją ponownie i problem zniknął..... do czasu kiedy pod górę dość stromą chciałem pogonic Passata i na piatym biegu docisnąłem mocno gazu.... znów mrugająca sprężynka , nie pomogło zgaszenie i uruchomienie silnika w locie , ale po zatrzymaniu , odpięciu wtyczki i zapieciu po sekundzie ponownie problem zamilkł

Teraz auto czeka na wyjazd do Polski , ale trik z wtyczką (chyba czujnik cisnienia paliwa) powtarzam co rano , lub po dłuższym postoju.


Mondziak , nie kopci , turbo nie świszczy , wtryski po regeneracji (przez poprzedniego właściciela) przejechały 30tys km .

Czy ktoś mi może powiedzieć dlaczego pękła rurka z egr ? i co może przyczyniać sie do wyskakującej sprężynki na obciążeniu?

Pozdrawiam :):zakrecony::zakrecony::zakrecony:

CzarekJ
30-04-2017, 12:37
Czy ktoś mi może powiedzieć dlaczego pękła rurka z egr ?
Dlaczego pękła rurka? - "zmęczenie" materiału? wada produkcyjna?

od razu sprawdziłem egr , który od momentu zakupu był całkowicie zaślepiony , a jednak rurka pękła zaraz przy kołnierzu przy zaworze eg
Ale to,ze zaślepiony EGR nie ma nic do rzeczy - w tym przewodzie jednak jest jakieś ciśnienie - co prawda niewielkie (tyle co daje turbina - jakieś 1,5 atm) ale jest.
Napisałeś,że przewód jest elastyczny,ale to nie znaczy,że może być uformowany w dowolny sposób.
Źle uformowany i zamontowany będzie miał naprężenia a to może doprowadzić do pęknięcia.


i co może przyczyniać sie do wyskakującej sprężynki na obciążeniu?


Mondziak odpalił z mrugajacą sprężynką . Wkurzył mnie ..... cos mnie natknęło i wypiąłem wtyczkę z listwy wtryskowej(?)
Pewnie tu będzie odpowiedź


1. Komputer = bład czujnika odpowiedzialnego za przepływ paliwa i odcinanie jeśli wzrosnie znacznie cisnienie na magistrali.
Wypięcie wtyki na jakiś czas = wykasowanie błędu.


na 3-cim biegu 4tys.obrotów ... sprężynka znów zaczyna migać - to wcale nie dziwne - przecież to diesel - najlepiej pracuje przy 1,9-2,5 k obr/min.....to obroty max. momentu obrotowego i już wtedy silnik ma prawie max. moc - przy wyższych obrotach przyrost mocy jest,ale nieznaczny.
Po co kręcić diesla na 4k obr???

Chudziu
30-04-2017, 20:39
a tak czysto teoretycznie .... Ten czujnik od którego wypinam kostkę to czujnik ciśnienia paliwa? tj czujnik na listwie wtryskowej?
bo albo nikt nie chce sprzedać , albo ja nie wiem co mam i jak szukać do forda Mondeo 2.2 tdci....
Lub
czy taki czujnik pasuje z modelu 2.0 tdci?:mo:

CzarekJ
01-05-2017, 23:56
No jeżeli wtykę wypinasz z listwy to ten....
Chyba to taki?
http://allegro.pl/czujnik-cisnienia-paliwa-9307z511a-ford-mondeo-2-2-i5290859713.html
Tu razem z listwą,ale takie same są od 2.0 i X-type,i Transita.
Tu - nówka
https://pl.aliexpress.com/item/Fuel-Rail-Pressure-Regulator-Sensor-For-Ford-Mondeo-3-III-MK3-Delphi-2-0-2-2/32695649017.html?spm=2114.56010208.4.78.j7nLGY

bumblebee
08-05-2017, 17:31
Ustalilem ze w mojej wersji 2.0 tdci 85kw po face liftingu Ford zdecydowal z wybraniu nowych pomp paliwowych Bosch
Nie wiem gdzie to ustalałeś ale MK3 do końca produkcji miały pompy Delphi.Zerknij pod kolektor dolotowy i sobie sprawdź.

Chudziu
28-05-2017, 22:43
czujniki kupione nawet dwa różne , po taniości na alledrogo , ale to jednak nie to...
dzis odebrałem auto od znajomej ( wcześniej jej użyczyłem ) sprawdziłem wszystkie czujniki , ale kontrolka mruga po odłączeniu również i to na każdym:/
odłączałem aku nawet na pół dnia , też nic... ale odkryłem cos innego! , sterownik/nastawnik turbiny wydawał z siebie dziwne dzwięki , taki stukot. więc teraz idę w tym kierunku .
Teraz pytanie , czy wymieniając sterownik muszę pojechać do jakiegos mechanika z kompem czy wystarczy podmienic część na nową i tyle?

bumblebee
28-05-2017, 22:46
Wystarczy podmienić,jakie masz wskazania drogomierza?

Lanmondeo
06-06-2017, 19:42
Mój przypadek:
4,5,6 bieg w okolicach 2k - 3k obrotów zapala się sprężynka, przy dalszym gazowaniu wyłączenie silnika.
Błędy: wskazanie na czujnik ciśnienia paliwa w listwie oraz czujnik dawkowania paliwa w pompie.

Test przelewowy: mechanik nie zdążył dobiec do menzurek (100ml) a już przelały:)

Efekt: wszystkie wtryski do regeneracji (koszt 2900 w BOSCH w Bydgoszczy)

Silnik pracuje teraz równo, muszę się w jakąś dłuższą trasę wybrać.

bumblebee
06-06-2017, 23:31
Efekt: wszystkie wtryski do regeneracji (koszt 2900 w BOSCH w Bydgoszczy)
A czy kolega aby pompę robił?