PDA

Zobacz pełną wersję : Na co zwrócić uwagę przed zakupem 2,5 V6



grigoriew1
13-04-2017, 16:43
Witam, od jakiegoś czasu nakręcam się na zakup Mondeo z silnikiem 2,5 V6 i nawet mam jednego którego jadę obejrzeć po świętach i w związku z tym mam pytanie-na co zwrócić uwagę przy zakupie ? Jakieś wskazówki? Auto z 2003 roku z przebiegiem 160 000 udokumentowanym, skrzynia automatyczna. Chodzi mi o silnik i skrzynię-pozostałe elementy wiem na co zwrócić uwagę ponieważ mam Mondeo o5 5 lat ale TDCI :) Jak stwierdzę, że mi się podoba i nie ma jakichś dużych ustarek to biorę go na sprawdzenie do ASO albo innego mechanika a nie chcę stracić kilku stówek na sprawdzenie jeśli coś comogę sam sprawdzić albo usłyszeć. Dziękuję za wszelkie wskazówki

Zdzich
13-04-2017, 22:24
1. cykanie (ale daj mu się rozgrzać , np słuchaj po jeździe próbnej) - oznacza ewentualne problemy z uszczelką pod głowicą lub kolektorem wydechowym
2. brzęczenie po prawej (patrząc od przodu) - słynny talerzyk pompy wody
3. czy dostaje kopa ponad 4 tys obrotów np na 3-ce - problem z IMRC
4. stan bieżący i kolor oleju a także plakietkę z wymiany (5W30 lub lepszy) dla oceny dbałości o silnik - jedna z najwazniejszych rzeczy w tym silniku
5. buczenie spod maski na wolnych obrotach - tzw batory - problem z zaworem wolnych obrotów
6. wszystkie inne typowe dyrdymały : wycieki , paski , wolne obroty , ewentualne szarpanie , syf w zbiorniczku chłodniczym (na zimno !)
Generalnie powinien być dość cichy ale mieć tez przyjemny basowy pomruk przy dawaniu w palnik . I elastyczność - prawie jak w dieslu ...
160 k przebiegu to dopiero sie dotarł - jak mówią uczeni ...

Qornell
13-04-2017, 22:48
Szkoda kasy na 2.5 lepiej trochę dołożyć i kupić ST :) to taka rada ode mnie. A na co zwrócić uwagę? Na to czy w zbiorniczku wyrownawyczym i na korku od wlewu oleju nie ma majonezu ( przy olejowym może trochę być), czy jak się auto nagrzeje to czy nie słychać cykania z ojolicy głowic, najlepiej jak bys jechał koło jakiejś ściany/budynków, otworzył prawe okno i słuchał jak będziesz przyspieszal cz nie słychać takiego "cyk cyk cyk cyk cyk", jak bedzie majonez lub cykanie to uszczelki do zmiany czyli duże koszta. Sprawdzić czy się nie przegrzewa i czy załacza się wentylator jak wskazówka jest w połowie. Sprawdzić czy nie cieknie miska olejowa od prawej strony nad wydechem bo tam lubi puszczać.

Gesendet von meinem LG V10 mit Tapatalk

---------- Post added at 20:46 ---------- Previous post was at 20:24 ----------

IMRC lepiej będzie czuć na 2 biegu i od okolo 3500 obrotów ale czy działa poprawnie to dopiero po porządnym rozgrzaniu wyjdzie.

"Batory" nie tylko występuje na wolnych obrotach ale również jak dasz mu na luzie gazu tak powyżej 4000 i puścisz to jak będą opadły obroty też może dziwnie buczec tak jak by w filtrze powietrza.

A co do Oleju to nie prawda że ma być 5W30 bo może być też 5W40 i nie ma z tym problemu.

Gesendet von meinem LG V10 mit Tapatalk

---------- Post added at 20:48 ---------- Previous post was at 20:46 ----------


Auto z 2003 roku z przebiegiem 160 000 udokumentowanym

Auto z PL czy z zachodu?



Gesendet von meinem LG V10 mit Tapatalk