PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Kable i świece.



komandir
14-01-2007, 01:01
Chciałbym uzyskać informację od was po jakim przebiegu wymieniacie kable i świece na gazie i czy razem to wymieniacie?.Bo ja juz podjąłem decyzję o ich wymianie ale najpierw chcę się upewnić, bo jakoś tak auto słabo "ciągnie"(inne elementy wymienione) u mnie już jeżdżą 50tkm.I jakie objawy charakterystyczne są dla zużytych?jeśli nie to będę szukał dalej ale ich wymiana nie zaszkodzi.A może jest inna przyczyna mojej lekkiej "mułowatości" mondka?

bary
14-01-2007, 12:22
Nie czekam na objawy zużycia wynikajacego z eksploatacji
(nierówna praca silnika, czy strzały na gazie),
i wymienian cały komplet co 40-45 tys. km.
Mowa oczywiście o oryginalnych swiecach i przewodach WN
(w moim przypadku to trochę kosztują-wszystko x6).

lyssy
14-01-2007, 12:33
Świeczki po 50 tysiącach na gazie na 99% mają dość :satan: Niby zalecana wymiana co 10-15 tysięcy, ale myślę że ze 30 tysięcy powinny wytrzymać.

Kable natomiast powinny wytrzymac więcej. Można to sprawdzić "testem wody", jak nie widać przebić to niech jeżdżą. Chociaż po 50 tysiącach można by je wymienić dla świętego spokoju - zapłon to ważna rzecz przy gazie :)

sebastian_w
14-01-2007, 21:22
Ale tylko orginały Motocrafta :)
Tak jak pisze Łyssy świece 100% wymiana, natomiast kabelki można w nocy popsiukać wodą i zobaczyć czy iskra ucieka )

altoot
15-01-2007, 09:31
Ale tylko orginały Motocrafta :)
Tak jak pisze Łyssy świece 100% wymiana, natomiast kabelki można w nocy popsiukać wodą i zobaczyć czy iskra ucieka )


Dla motorcrafta swiece robi NGK i spokojnie do Zetec'a można takie zakladac - są tansze niz te sygnowane przez Motorcrafta.

Duratec natomiast, nie wiedziec czemu, NGK nie lubi i jesli chodzi o połączenie z LPG, to smiga tylko na Motorcraftach :otepienie:

komandir
15-01-2007, 16:38
Aha czyli nie trzeba tego razem wymieniać?W sumie robiłem ten test i gdzieś tam iskierki przeskakują(trzeba je wymienić?).Normalne że motocrafta kupię teraz są niedrogie juz jak ostatnio kupowałem.Ale jeszcze jedno: kupować zwykłe(AYFS22F1) czy te do gazu(AYFS22FPM1) platynowe???Na jakich jeździcie?

DariuszHoryd
15-01-2007, 17:19
Kup zwykłe, bo te do gazu chyba oprócz nazwy "LPG" nie posiadają tak naprawdę stwierdzonych zalet przewyższających zwykłe świece. Wiec w myśl zasady " po co przepłacać ... " kup zwykłe Motorcrafty , ew. zmniejsz przerwę na elektrodzie na 0,8-0,9 :)

krzys-68
15-01-2007, 21:22
zwykle NGK/MOTORCRAFT i przewody Motorcraft,wymiana co 30tys dla swiec i 50tys dla przewodów. :metal W moim przypadku to koszt niecalych 200pln :bigok:

komandir
19-01-2007, 23:38
No i wymieniłem ale tylko same świeczki, no i poprawa jest :banan: Kable jeszcze zostawie pomimo że test wody wyszedł negatywnie (gdzieś tam iskierki przeskakują) :metal

andrzej_men
20-01-2007, 02:31
No i wymieniłem ale tylko same świeczki, no i poprawa jest :banan: Kable jeszcze zostawie pomimo że test wody wyszedł negatywnie (gdzieś tam iskierki przeskakują) :metal

No wiec ja bym napewno nie ryzykował z tymi przewodami, lepiej sie zabezpieczyc, pozniej mozna tylko sobie pluc w brode ze od razu sie nie wymienilo, koszt 100 zł mysle ze nies jest az taki bolesny :metal

szwagier
23-01-2007, 12:53
Ale tylko orginały Motocrafta :)
Tak jak pisze Łyssy świece 100% wymiana, natomiast kabelki można w nocy popsiukać wodą i zobaczyć czy iskra ucieka )


Dla motorcrafta swiece robi NGK i spokojnie do Zetec'a można takie zakladac - są tansze niz te sygnowane przez Motorcrafta.

Duratec natomiast, nie wiedziec czemu, NGK nie lubi i jesli chodzi o połączenie z LPG, to smiga tylko na Motorcraftach :otepienie:




Możesz zapodać symbol tych świec? Szczelinę zostawiasz orginalną czy zmniejszasz (masz LPG?)?
Szykuję się do wymiany i chciałem brać NGK ale całe szczęście zajrzałem na najlepsze forum.