PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Sygnał do radia - kamera cofania



kristofffer
24-04-2017, 18:00
Witam.
Kupilem radyjko do ktorego mozna podpiac kamere cofania i chce takowa zamontowac z tym ze nie wiem skad zabrac sygnal do radia zeby sie przelaczalo na kamere cofania.
Na pewno dobre byloby wyjscie spod zarowki wstecznego ale musialbym polozyc dodatkowy kabelek przez caly samochod i stad moje pytanie.
Czy przy dzwigni zmiany biegow znajde jakies miejsce gdzie moge podpiac ten kabelek i efekt bedzie taki sam?
Kamerka bedzie miala niezalezne zasilanie - prawdopodobnie spod gniazda zapalniczki ktore jest w bagazniku i oczywiscie chinch do radia i wtedy zostaje sygnal ze wstecznego do radia.
Znalazlem jeden temat ale w nim autor zamknal sprawe na tym, ze podlaczy 12v na stale i bedzie recznie przelaczal na radiu ale ja bym wolal zeby dzialalo to automatycznie.

jarek33
24-04-2017, 18:52
pytanie jakie radio typ model
to może coś więcej podpowiemy
jak to spiąć

kristofffer
24-04-2017, 19:07
Vordon 869bt - ma przygotowany kabel opisany jako "czujnik parkowania" no i oczywiscie wejscie RCA pod kamere ale to jest jasna sprawa.

jarek33
24-04-2017, 19:38
no i już jasne
kamerka ma mieć zasilanie dopiero po załączeniu wstecznego
podłączenie proste
montaż kamery dowolne miejsce z tyłu auta
jeden kabel z cinchem (kolor żółty) ciągniesz przez całe auto od kamery do radia
7179
drugi czerwony podpinasz się pod lampę wstecznego i wszystko działa
7178
w monnecie włączenia wstecznego kamera się uruchamia i przełącza obraz w radiu
Chyba jest kilka możliwości po załączeniu kamery w tle działa radio chyba brzęczek tylko nie wiem czy to nie jest opcja w samym radiu

takie radio http://www.profit-plus.eu/product-pol-1689-Radio-samochodowe-HT-869V2-i-Kamera-cofania-Vordon-4SMDPL.html

kristofffer
24-04-2017, 20:25
Dzieki za pomoc - sprobuje zrobic jak radzisz tylko najpierw musze sie na jakas kamere zdecydowac.
Myslalem o tej w ramce ale trzeba bedzie wiercic wiec wolalbym taka w srodku pod sufitem albo na przylepiec do szyby - nadwozie kombi. Mam tylko nadzieje ze przez przyciemniona szybe bedzie widac.
Ja mam radio o model nizsze bez navi. Zastanawiam sie w takim razie po co w radiu kabel opisany jako "czujnik parkowania" w kostce ISO dolaczonej do radia.
Najlepiej by bylo gdyby faktycznie dzialalo tak jak mowisz czyli po wlaczeniu wstecznego napiecie puszczone na lampe wsteczna zalacza kamere a radio automatycznie przelacza sie na obraz z kamery tak samo jak po wlozeniu pendrive'a albo kardy micro SD automatycznie zaczyna ja odczytywac i odtwarzac pliki.

jarek33
25-04-2017, 07:11
Zastanawiam sie w takim razie po co w radiu kabel opisany jako "czujnik parkowania" w kostce ISO dolaczonej do radia.
bo są dedykowane kamery z czujnikiem parkowania i w tedy trzeba ciągnąc dwa kabelki
jeden od video a drugi właśnie od czujnika
7184

ja mam kamerkę zamontowaną w dolnej dokładce zderzaka taka mała okrągła
7185

ale jak będziesz szukał kamerki to patrz za taką co ma możliwość obrotu obrazu (lustrzane odbicie)
inaczej kamera przekaże obraz rzeczywisty obiekty z lewej strony będziesz miał po prawej stronie ekranu

kristofffer
26-04-2017, 20:34
dzieki jarek - teraz juz wszystko mi wyjasniles.
Zwroce tez uwage na to zeby byla opcja lustrzanego odbicia.