PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIV] Radio i połączenie przez BT lub USB



kkylo
03-05-2017, 08:40
Witam,
jestem w posiadaniu auta od 3dni i...
szukam szukam i nie mogę znaleźć :/

a mianowicie posiadam radio Blaupunkt NX DVD z wejściem AUX przez które muzyka gra normalnie ale jak mogę podłączyć albo gdzie znajduje się wejście USB? a drugie pytanie .. podłączyłem telefon przez BT i można dzwonić i odbierać, ale jak słuchać muzyki przez telefon podłączony przez BT?

jarek33
03-05-2017, 14:06
gdzie znajduje się wejście USB
jeśli masz taką opcję to złącze USB powinno być schowek po stronie pasażera po otwarciu prawa strona, lub w podłokietniku



ale jak słuchać muzyki przez telefon podłączony przez BT
niestety nie ma takiej możliwości tylko dzwonienie

kkylo
06-05-2017, 16:58
czyli pozostaje mi ew. nagrać coś na płyty ... tylko pytanie na jaką płytę? cd? czy dvd? i jakie pliki odtwarza to radio ? może być mp3? czy musi być płyta audio ?

dawid123l1
09-05-2017, 22:49
Płyty CD . Tak czyta mp3 najlepiej nagrywaj w wolnej prędkości np: 8x.

jarros
10-05-2017, 01:59
Jeżeli masz przedliftowego Nx a to trzeba dołożyć moduł Bt z Usb. Trzeba będzie do dołożyć kilka kabelków. Co do telefonu i bt. To tylko w Nx poliftowym.
Ja u siebie zakładalem moduł z usb i działa bez problemu.

elmel
15-06-2017, 00:29
Tak jak napisał jarros.
Aby mieć BT Stream + USB potrzebny jest moduł z polifta o nr 8m5t-19c112-xx, gdzie xx oznaczają soft i język modułu (tylko takie moduły posiadają możliwość słuchania muzyki przez BT z telefonu).
Zależy od rocznika auta i modułu jaki masz żeby stwierdzić czy potrzebujesz przerabiać wiązkę. Jeżeli masz już polifta wystarczy Ci moduł + kabel USB z uchwytami gniazda USB.

Moduły z nr 8m5t-19c488 -xx posiadają BT, nie posiadają gniazda USB i BT Stream
Moduły z nr CS7T-14D212-Ax posiadają BT+USB, nie posiadają BT Stream
Moduły z nr CS7T-14D212-Bx posiadają BT, nie posiadają USB i BT Stream

Inne litery początkowe np. AM5T-14D212-xx czy E1BT-14D212-xx i jeszcze kilka innych początków to moduły Sync1 nie nadające się do montażu zamiast zwykłych modułów BT/VC. Przedostatnia litera oznacza język tylko dla modułów 488 i 112. Ostatnia litera także jest istotna tylko dla modułów 488 i 112. Moduły 212 prawdopodobnie "żyły za krótko" by została zrobiona jakaś aktualizacja ich softu.

Jeśli chodzi o dwa ostatnie znaki (litery), to VC (Voice Control) jest po:
Ax- angielsku
Bx- niemiecku
Cx- francusku
Dx- hiszpańsui
Ex- włosku
Fx- portugalsku
Dotyczy tylko modułów z nr 8m5t-19c488 i 8m5t-19c122. Lecz w przypadku twojego radia język sterowania głosowego jest taki sam jak ustawiony w radiu więc możesz brać dowolny. Aktualizacje do modułów 8m5t-19c112 są dostępne na forum.

Moduł jest przykręcony nad schowkiem pasażera. Demontujesz schowek i patrz do góry ;)