PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] MKI MKII roznice ???



oliwek
15-01-2007, 18:41
HEjka, dawno mnie tu nie było bo rozstałem sie z mondim, i mam inne auto ale ,,,,, sentyment zostaje wiec,,,,
chce kupic MkII, albo 1,8 TD ( miałem tkaie MkI) albo 2,0 16V
ale co do 2,0 to cos wiem, ale mam pytanie co do 1,8 TD
czy cos sie zmieniło w silnikach miedzy MKI a MkII ? wiecej mocy ? lepszy moment ? cos ? i czy MkI a MkII maja jakies roznice w zawieszeniu itd ? czy tylko lifting, miałem kombi a interesuje mnie checzbek, 1,8 TD najlepiej Ghia, a jesli nie Ghia to z max wyposażeniem :)

Pozdrowionka
Oliwek było Mondeo kombi 1,8 TD MkI
jest ,,,,, oczekiwanie na Mk II :))
Gdańsk

BB
15-01-2007, 18:56
zawiecha to chyba to samo natomiast silnik jest troche inny moc w mk1 to 88km w mk2 to 90km :)) dalej mk2 posiada na pompie wtryskowej tak zwany regulator kąta wtrysku jest to rzecz która dosyć często się psuje a naprawa lub wymiana do tanich nie należą jak będziesz kupował klekota mk2 to zwróć uwagę czy po przekręceniu stacyjki przy pompie słychać trrrrrr to właśnie regulator kąta wtrusku działający poprawnie, mk2 ma chyba troche inną turbinę niż mk1, mk1 mniej pali od mk2 mowa oczywiście cały czas o dieselu

oliwek
15-01-2007, 19:07
no rewela ,,, czyli jakby nie patzrec mkI był lepszy ,,, hmm a miałem ostatni wypust MkI,,,
no ej Panowie czyli co ? Mk II sie psuje ??? lub jest bardziej awaryjny niz MkI ? kolejna teoria z kolejnymi autami ze te nowe nie maja juz "duszy"?:)))

Pozdrowionka
Oliwek było Mondeo kombi 1,8 TD MkI
jest ,,,,, oczekiwanie na Mk II :))
Gdańsk

pawelos
15-01-2007, 19:23
no rewela ,,, czyli jakby nie patzrec mkI był lepszy ,,, hmm a miałem ostatni wypust MkI,,,
no ej Panowie czyli co ? Mk II sie psuje ??? lub jest bardziej awaryjny niz MkI ? kolejna teoria z kolejnymi autami ze te nowe nie maja juz "duszy"?:)))

Pozdrowionka
Oliwek było Mondeo kombi 1,8 TD MkI
jest ,,,,, oczekiwanie na Mk II :))
Gdańsk

Wszystkie auta sie psuja :satan:

Jesli trafisz na zajechany egzemplarz to osiwiejesz przy nim. Ogolnie MKII to prawie to samo co MKI, jednak prawie robi.... w tym przypadku mala roznice:))

Poszukaj lepiej 2.0 zdrowy powinien palic ponizej 8 na trasie i ok 10 w miescie :metal

krzysieksa
15-01-2007, 19:41
W mk II jest zmieniona tylna zawiecha - coś tam ulepszyli, że ponoć nie sypie sie tak jak w MK I (jest o tym sporo w Auto Świat w dziale używane o Mondku (jest tam wzmianka, że tylna zawiecha mk I była kłopotliwa i że w MK II pozbyto sie tego problemu. PO maju 98r zmieniono cewke zapłonową, zmieniono regulacje zaworów z hydraulicznych na płytkowe oraz chyba coś sie w rozrządzie zmieniło (mówię tu o silniku benzynowym). Jak sobie przypomnę lub odnajde AŚ z mondkiem w dziale używane to przepisze kawałek artykułu co jest zmienione w porównaniu z mk I ;)

oliwek
16-01-2007, 13:32
no to 1,8 TD odpadł :)
pozostało 2,0 a co w 2,0 jest takim jego słabym punktem ? na co patrzec głownie, po za znanymi elelementami z mondeo :)
cos w silniku tez ma takiego co "boli" i czesto sie psuje jak 1,8 TD ?

Pozdrowionka
Oliwek było Mondeo kombi 1,8 TD MkI
jest ,,,,, oczekiwanie na Mk II :))
Gdańsk