PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIV] Problem z tylnym spryskiwaczem



kkylo
15-05-2017, 19:24
witam, ostatnio zauważyłem że nie leci mi woda na tylnym spryskiwaczu tzn silniczek słychać a wody nie ma mimo tego że zbiornik był uzupełniony, a przód leci normalnie. po czym nagle zabrakło wody w zbiorniku więc gdzieś musiała uciec, a pod autem sucho, ale dzisiaj zauwazyłem potop pod wycieraczką i matą kierowcy :/ ogólnie masakra to chyba nie wyschnie do lipca :/ gdzie można szukać przyczyny?

7415

sisio
16-05-2017, 08:44
Nie pamiętam którędy idzie wężyk do tylnej klapy, ale wygląda, że obok kierowcy. To wygląda sensownie, bo po tej samej stronie masz zbiorniczek na płyn. Musisz prześledzić przewód i poszukać uszkodzeń, może z jakiegoś łączenia spadł.

kkylo
16-05-2017, 10:58
Wszystko fajnie tylko jak sie tam dostać?

Kotot
16-05-2017, 11:26
Na dywanik drewniany żwirek dla kota a po paru dniach szufelka + odkurzacz. Jeśli podsufitka jest sucha, to pewnie czeka Cię demontaż słupka, o ile jest tam łącznik. Wyjmij też przy okazji całej operacji tylną dyszę spryskiwacza i sobacz czy da się ją przedmuchać. Mogła się przytkać kamieniem i dlatego ciśnienie szuka sobie ujścia gdzie indziej.

kkylo
16-05-2017, 18:16
hmm a więc tak podjechałem dzisiaj do niezależnego serwisu Forda i koleś po rozbebeszeniu słupka itd itp zdiagnozował że wężyk strzelił pod deską rozdzielczą, gdzie nie może dojść i rzekomo jedynym sposobem jest ściągnięcie deski :/ za co zaśpiewał 700zł... co mnie lekko mówiąc zniesmaczyło. Twierdzi że nie da się poprowadzić nowego wężyka od zbiorniczka do np. słupka i połączenie go w tym miejscu, a Wy co o tym myślicie? On niby stwierdził że jak założy nowy wężyk co i tak według niego równa się takiej samej pracy jak ściąganie deski, a poza tym stwierdził że jak puści wężyk w innym miejscu niż tam gdzie oryginalnie leci to przez starą dziurę będzie leciała deszczówka do kabiny.

kkylo
20-05-2017, 22:09
ok, dzięki za zainteresowanie problemem ale problem rozwiązany...auto wysuszone i temat do zamknięcia :)

sisio
20-05-2017, 22:18
To pochwal się co tam było i jak zostało naprawione. Może komuś się w przyszłości przyda.

Sent from my Passport using Tapatalk

kkylo
20-05-2017, 22:20
To pochwal się co tam było i jak zostało naprawione. Może komuś się w przyszłości przyda.

Sent from my Passport using Tapatalk
podjechałem do mechanika magika z CHorzowa i wstępnie powiedział że CI z Forda mieli rację i że trzeba ściągać deskę, ale pod sam koniec namacywania stwierdził " Ty ku*wa ten wężyk jest wypięty" więc założył większe kolanko łączące żeby nie wypadało i jest OK :D .. także omijać łukiem niezależny serwis Forda Bytom Nowy Dwór ;)