PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Klimatronik przez chwilę chłodi, potem grzeje



qcek
20-05-2017, 21:28
Witam Serdecznie,
mam problem z klimatyzacją. Byłem na nabiciu. Instalacja szczelna, czynnik był. Klimatyzacja działa na postoju i przez 2 km od ruszenia. Później zaczyna się problem. Po przejechaniu 2-3 km klimatyzacja przestaje chłodzić i zaczyna grzać. Zaczyna robić się cieplej niż na zewnątrz. Jedyną rzeczą, która była "naprawiana" to czujnik temperatury z zewnątrz. Wyciągnąłem, przylutowałem i zaczął wskazywać normalnie temperaturę. Czy macie jakieś sugestie? Co można sprawdzić?

PS. robiłem test klimatronika i wychodzi na to, że jest ok. 0 błędów. W załączniku zdjęcie klimatronika.

garbojad
22-05-2017, 14:24
może wewnetrzny czujnik niedomaga chyba pod środkowymi nawiewami jest u ciebie

CzarekJ
31-05-2017, 11:18
A wentylator startuje?

Sylwester
24-07-2017, 18:57
Witam, podłączę się pod temat, w sumie podobna kwestia..
.. po włączeniu klimy po jednej stronie auta z kratek wieje chłodne powietrze, zaś po drugiej ciepłe, różnica mocno odczuwalna.
Trochę irytujące, ostatnio wrzucona regenerowana sprężarka, nowy osuszacz, wcześniej rezytor, odgrzybienie, nabicie, wszystko cacy, szczelnie, chłodziło z wszystkich kratek.. teraz niestety nie.. :confused::(

Ktoś podrzuci pomysł ?

A'ha, panel klimy tez zmieniłem. Nie pomogło.

Netoper
24-07-2017, 19:08
. po włączeniu klimy po jednej stronie auta z kratek wieje chłodne powietrze, zaś po drugiej ciepłe, różnica mocno odczuwalna.
Zbyt mała ilość czynnika, ewentualnie koniec sprężarki.