PDA

Zobacz pełną wersję : [TDCi MKIII] Brak Mocy podczas używania klimatyzacji i cieżko wskakujące biegi



Nieznany1
23-05-2017, 22:41
Witam wszystkich
Pierwszą sprawą w której potrzebuję pomocy jest to że sprzęgło bierze praktycznie od podłogi i często gaśnie mi samochód jest to strasznie uciążliwe czego to jest wina i co mógł bym zrobić żeby to naprawić
gdyż biegi wchodzą nie tyle ciężko co trzeba przyłożyć siły by biegł wszedł głownie bieg 1 a nie raz trzeba i podwójnie wcisnąć sprzęgło a najgorzej jest gdy włączy się klimatyzację wtedy jest jest jeszcze gorzej biegi tak jak by przy zmiany np z 3 na 4 po wciśnięciu sprzęgła samo praktycznie wyskakuje.
A co do klimatyzacji gdy tylko włączę klimatyzację samochód strasznie traci na mocy i jest problem z wystartowaniem trzeba minimum 2.5 tyś obrotów by samochód ruszył. Proszę o szybką odpowiedź i pomoc Pozdrawiam

Nuriel
24-05-2017, 10:10
Sprzęgło powinno chyba brać od samego dołu, jeżeli coś jest nie tak to może sam wysprzęglik szwankuje ? Można sprawdzić ew. płyn hamulcowy czy jest ok bo wysprzęglik chodzi na tym samym płynie co hamulce lub spróbować go odpowietrzyć jeżeli było coś tam robione ostatnio.
Co do klimy to pewnie sprężarka już do regeneracji (sprzęgło, łożysko) skoro robi stawia aż taki opór silnikowi.
Chociaż jakiś spadek mocy zawsze jest z kimą,

przemo171
24-05-2017, 17:50
Co do sprzęgła to miałem kiedyś taką sytuację po wymianie dwumasy, że sprzęgło było bardzo nisko i brało prawie od podłogi. Również ciężko wchodziły biegi. Ponieważ pedał był prawie w podłodze to nie działał tempomat. Po jakimś czasie (2 tyg) potrzebowałem używać prawie dwóch rąk do zmiany biegów.
Rozwiązałem to (przypadkiem) podnosząc stopą (ręką, jak kto woli) pedał sprzęgła do góry i wszystko wróciło do normy. Z jakiegoś powodu po wymianie dwumasy sprzęgło samo nie wróciło do góry a ja nie wiedziałem, że powinno.

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka