PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Kilka pytań dotyczących MkIII tddi 115KM



gruby77
17-01-2007, 20:44
1.Czy ktoś się spotkał z tłukąca się w czasie jazdy klapą bagażnika w kombi i jak ewentualnie usunąć ta drobną wkurzającą usterkę?(nie mogę zlokalizować
miejsca powstawania hałasu)
2.Przy zapalaniu silnik puszcza szarego koloru nieeleganckiego bąka(obłoczek
dymu)potem już nie dymi.Co morze być przyczyną i czy to normalne zjawisko?(2.0 TDDI 115KM przebieg 140 000 eksploatacja dotąd bez problemów)
3.Mam delikatny luz podobno na przekładni kierowniczej(wyczuwalny na kierownicy najczęściej podczas dodawania i odejmowania gazu i przy zapalaniu silnika)Jak radzicie co z tym robić?
Z góry dziękuję za wszystkie informacje

STraits
17-01-2007, 20:50
1.Czy ktoś się spotkał z tłukąca się w czasie jazdy klapą bagażnika w kombi i jak ewentualnie usunąć ta drobną wkurzającą usterkę?(nie mogę zlokalizować
miejsca powstawania hałasu)
2.Przy zapalaniu silnik puszcza szarego koloru nieeleganckiego bąka(obłoczek
dymu)potem już nie dymi.Co morze być przyczyną i czy to normalne zjawisko?(2.0 TDDI 115KM przebieg 140 000 eksploatacja dotąd bez problemów)
3.Mam delikatny luz podobno na przekładni kierowniczej(wyczuwalny na kierownicy najczęściej podczas dodawania i odejmowania gazu i przy zapalaniu silnika)Jak radzicie co z tym robić?
Z góry dziękuję za wszystkie informacje

Czy ten luz skutkuje jakimiś stukami ? Jesli tak to zapewne chodzi o sławną "płytwe". Poszukaj w archwium dokładnie, ale z tego co pamietam problem ustawał po przesmarowaniu smarem tego elementu.

TomekWino
17-01-2007, 22:03
Dymek w dieselu żecz dieselowska :)) , tak już jest i będzie. Im autko starsze i większy przebieg tym dymek większy.

Jeśli chodzi o klapę bagażnika to koniecznie wsadz kogosz do bagażnika niech słucha, jednak moze to nie bagażnik a np. łącznik stabilizatora tylnego ? dzwięk podobny. Trzeba zdiagnozować i osłuchać zawioeszenie.

Jakub
17-01-2007, 22:04
Co do klapy to regulacja rygla powinna pomóc.
Co do dymka, to jak tam jest u ciebie ze spalaniem oleju?

gruby77
17-01-2007, 22:27
Co do spalania oleju to nie "bierze"tylko ten dymek taki nieładny
Co do wożenia kogoś w bagażniku to praktykowałem-słychać z klapy rozbierałem tapicerkę i wszystko tam się trzyma kupy,zaglądałem też na koło zapasowe i podnośnik-tam też ok. Jednak na naszych drogach tłucze się niemiłosiernie :zly:

TomekWino
17-01-2007, 22:38
Co do spalania oleju to nie "bierze"tylko ten dymek taki nieładny
Co do wożenia kogoś w bagażniku to praktykowałem-słychać z klapy rozbierałem tapicerkę i wszystko tam się trzyma kupy,zaglądałem też na koło zapasowe i podnośnik-tam też ok. Jednak na naszych drogach tłucze się niemiłosiernie :zly:

Sprawdz to może, u mnie na początku strasznie się tłukła plastikowa ramka od tablicy rejestracyjnej o karoserię jakaś taka luźna była. Sporo czasu zajęło mi zdiagnozowanie.
A dymek już pozostanie :bigok: no może filterek i jego zmiana pomoga ale nie za wiele.
Wiesz co faktycznie jeszcze cofnij rygiel troszeczkę i sprawdz a jak nie pomoże to pogrzeb w profilu klapy tylnej czy aby coś się nie odkręciło i nie brzęczy.

gruby77
17-01-2007, 22:56
Temat podkładki już przerabiałem,profil klapy oglądałem i słuchałem tylko nie wiem o który rygielek chodzi .Po bokach klapy są jakieś gumki ze sprężynkami -nie wiem po co one dokładnie są ale je profilaktycznie przesmarowałem.Nie wiem ale może powinienem podejrzewać sam zamek


Czy ten luz skutkuje jakimiś stukami ? Jesli tak to zapewne chodzi o sławną "płytwe".

Nie wiem tylko co to takiego ta płytwa?

gbear
17-01-2007, 23:16
moj czasami dymek popusci, ale bardzo zadko

na kierownicy tez czasem jakby jakis luz sie pojawil, ale narazie nie za czesto, wiec chwilowo sie tym nie przejmuje

u mnie z tylu stukaly amorki, wiec nie wiem niestety jak sie z klapa rozprawic

pzdr

krzys-68
18-01-2007, 10:58
1.Czy ktoś się spotkał z tłukąca się w czasie jazdy klapą bagażnika w kombi i jak ewentualnie usunąć ta drobną wkurzającą usterkę?(nie mogę zlokalizować
miejsca powstawania hałasu)
2.Przy zapalaniu silnik puszcza szarego koloru nieeleganckiego bąka(obłoczek
dymu)potem już nie dymi.Co morze być przyczyną i czy to normalne zjawisko?(2.0 TDDI 115KM przebieg 140 000 eksploatacja dotąd bez problemów)
3.Mam delikatny luz podobno na przekładni kierowniczej(wyczuwalny na kierownicy najczęściej podczas dodawania i odejmowania gazu i przy zapalaniu silnika)Jak radzicie co z tym robić?
Z góry dziękuję za wszystkie informacje
ad 1.Zobacz czy klapa nie ma luzu po zamknieciu,spróbuj ja lekko docisnac.jesli tak to sprawdź czy sruby zamka dokrecone i ewentulanie wpusc głebie rygiel.
ad 2. Normalne i nie niepokojace zjawisko :banan:
ad 3.raczej "płetwa" ale moze tez byc guma na wahaczu :metal