PDA

Zobacz pełną wersję : [Porady] Zabezpieczenie lakieru



Magic1946
14-06-2017, 20:39
Panie i Panowie pochwalcie się jak dbacie o lakier w swoich Mondeo? Jakieś polerki? Woski? Powłoki?

P.S.
Czy wiesz, że profesjonalna korekta lakieru jest porównywalna do malowania ? A przy tym połowę tańsza ;)

jantp
25-09-2017, 07:35
Dobrze jest raz a najlepiej dwa razy w roku wykonać zabieg woskowania lakieru. Jest to istotne szczególnie teraz, w okresie przedzimowym. Dobrze, gdy jest słońce. Robi się to przy pomocy specjalnych szamponów i preparatów. Stosuje się też do tego specjalną glinkę czyszczącą.
Dobry efekt daje też polerka. Samodzielne polerowanie wiąże się z zakupem pasty polerskiej do polerowania na sucho i na mokro. No i oczywiście polerka ze specjalnymi końcówkami. Duży wybór polerek mają jeszcze tutaj (https://kraftdele.info/22-polerki).

analyzator
26-09-2017, 12:13
Temat widzę nie zaskoczył :P

Ja tam zaczynałem od mycia auta bezdotykiem albo ludwikiem wiele lat temu a obecnie auto jest myte prewashem, dwa wiadra, pastowane i psikane qd.
Właśnie idzie do mnie powłoka i kupa innych zabawek na nowe auto o które zadbam sobie należycie od początku sam.

Mam za to protipy dla początkujących:
1. prewash w postaci piany to elementarna podstawa mycia auta i od dokładności i techniki zależy sukces
2. odpowiedni szampon przyzwoitej jakości i jako taka ale jednak fibrowa gąbka czy rękawica to druga połowa sukcesu. Szampon jak ma być uniwersalny nie może być nabłyszczający czy z woskiem.
3. pędzelek za 1zł + trochę taśmy klejącej = pędzelek detailingowy któy pomoże przy detalach w trakcie pre.
4. nie myjemy kół tymi samymi akcesoriami co karoserię
5. auto woskowane musi być myte środkami neutralnymi.
6. nie kupujemy gówna w marketach. Dużo roboty np z woskowaniem więc dobrze to zro bić raz na kilka miesięcy a nie co drugie mycie. Fk1000p tester = 20zł i na 10 pastowań mondeo w kombi wystarczy spokojnie. Na aucie trzyma się kilka miesięcy.
7. mamy świadomość tego co używamy i do czego. Są przydatne mocne środki myjące jak kwas do felg (np środek w5 z lidla czy jakieś moje auto, ekstremalnie silne środki) czy piany mocno zasadowe (dimmer, truck) ale trzeba pilnować stężenia, czasu i mogą uszkodzić plastiki, gumę a nawet lakier na samochodzie. Nie są w ogóle przydatne w codziennym myciu normalnych samochodów. Są zbyt mocne.

grzesio1912
03-10-2017, 20:35
ja ze względu na mieszkanie w bloku i brak miejsca i czasu na takie dokładne zabiegi jak analizator robię tak:
jadę na myjnie bezdotykowa rano, póki nie ma nikogo.
1. aktywna piana (ta z myjni). w tym czasie pędzelek na detale.
2. płukanie
3. aktywna piana do wiadra i myje nią rękawica z mikrofibry
4. płukanie " nabłyszczaczem"
5. suszę podczas jazdy w okolice domu
6. wosk meguiarsa cleaner wax tzw AIO.
Nie jest to może najwyższy poziom detailingu, ale efekt jest naprawdę przyzwoity przy nakładzie pracy ok 1h. później przez ok 2 miesiące można auto tylko płukać na bezobsługowych.
zaraz ktoś powie że ten megiuars jest słaby, ale ja nie mam całego dnia na polerowania i woskowania a ten AIO Na prawdę łatwy i efektowny.

GniazdowskiT
09-10-2017, 11:48
Ja również wykonuję woskowanie dwa razy do roku. Lakier o wiele ładniej wygląda. Mam zaprzyjaźnionego kolegę, który się tym zajmuje więc jeśli chodzi o tą kwestię to nie muszę się martwić.

Fahrist
04-06-2018, 09:05
Witam, a co Państwo sądzą o szamponach z kwarcem? Na zdjęciach reklamowych wygląda wspaniale, ale czy ktoś z forumowiczów próbował?