PDA

Zobacz pełną wersję : jaka instalacja gazowa ???



dorian
07-06-2005, 11:11
Witam, będę zakładał instalację ale nie mogę się zdecydować, czytałem że DIEGO KME jest niezła ale jeden z monterów straszy że mają nienajlepsze wtryskiwacze.
POMOCY :pad:

HEVA
07-06-2005, 11:57
No właśnie. Temat się przewija i powtarza. Napiszcie prosze jakie macie instalacje i jak to wygląda w praktyce w motorach 1.6 1.8 i 2.0 ZETEC

Też być może założę sobie instalkę, bo 11-12 litrów wachy na setkę to trochę dużo, a gazik mamy tani.

Tylko czy nie ma problemów przy zwykłej instalacji (nie sekwencja), bo przecież mamy kolektory z plastiku itd...

Jakub
07-06-2005, 12:06
miałem scorpio 2.0 dohc z 98 roku. Też plastikowy kolektor ssący. Miałem instalkę II generacji z komputerem, emulatorem wtrysków etc. Parownik byl z firmy tomasetti, mogę z czystym sumieniem polecić, bo nic się nie działo.

kr1s1983
07-06-2005, 12:49
witam
to zalezxy do jakeigo modelu chcesz montowac do tych przed 98 rokiem mozna spokojnie 2 generacje ja mam nlodszy to nie ryzykowalem i zalozylem wtrysk gazu firma brc model sequent 24,pali kolo 10 litrow w miescie i 8,5 na trasie srednie spaanie mam na poziomie 9,3 litra,do tego trzeba dodac ze tez troche benzyny bo zanim sie przelaczy na gaz to ja cos tam spala

gsawicki
07-06-2005, 12:49
Witam, będę zakładał instalację ale nie mogę się zdecydować, czytałem że DIEGO KME jest niezła ale jeden z monterów straszy że mają nienajlepsze wtryskiwacze.
POMOCY :pad:

Ja mam sekwencyjny wtrysk gazu ZAVOLI, mam dużo kłopotów z gazem, może to nie wina instalacji. W każdym razie miełam wymienione już 3 wtryskiwacze, które podobno się nie psują (firma gdzie zakładałem wymieniła w całej swojej karierze 4 sztuki, w tym 3 u mnie, wiec to naprawde dziewne). Miałem też wymieniony komputer gazowy. Kilka razy mieniony software i przeprogramowywany. Teraz jest w miare ok, jak było chłodniej, to miałem kłopoty przy zmianie z benzyny na gaz (strasznie się dławił przez kilka sekund), teraz sie polepszyło więc nie moge reklamować 8O

darekpw
07-06-2005, 13:19
Nie odwazylem sie na II generacje i mam wtrysk gazu. Jezdzi super, zadnego spadku mocy, spala ok. 10l wiec wszystko jest w porzadku. Polecam zwlaszcza ze mozna z cena zblizyc sie juz do 3tys.

D.

dorian
07-06-2005, 15:16
Jak długo już jeździcie na gazie jednym samochodem? (bez skojarzeń proszę :) ) i jak to się odbija na silniku?

gsawicki
07-06-2005, 15:32
Jak długo już jeździcie na gazie jednym samochodem? (bez skojarzeń proszę :) ) i jak to się odbija na silniku?

Ja jeżdże dokładnie rok, przejechałem przez ostatni rok ponad 30tysiecy, przebieg mam 230tyś, mam wyciek oleju na łaczeniu silnika i skrzyni biegów, więc nie moge się wypowiadać czy bierze olej, jak naprawie w tym tygodniu (o ile moja żona nie zacznie rodzić i mi planów że tak powiem nie pokrzyżuje), to przy za 10 tyś kilometrów bede wiedział. Moc i dynamika bardzo dobra (sekwencyjny wtrysk gazu), max predkość 210 :banan: .

Graluu
07-06-2005, 15:39
ja swoim jeżdżę ponad rok, zrobiłem ok 40 kkm i nic złego się nie dzieje, dynamika bez zastrzeżeń, a instalka to sekwencja LandiRenzo

robocord
07-06-2005, 15:48
Ja również dobijam roku na instalacji założonej w mondeo (wcześniej miałem diesla, a jeszcze wcześniej poloneza 1.5 którym na gazie zrobiłem 90 tys.- ciekawostka bo kiedy go chciałem sprzedać to rozebrałem silnik w celu ewentulanego pszeszlifowania-siado ciśnienie na 4 i 2 garze, a okazało się że ciśninie nie trzymało przez zużyte pierścienie które wymieniłem na fabryczne i wszystko było ok.). Obecnie mam założoną instalację II generację i przebieg na niej jakieś 15.000 Spalanie średnie waha się od 9.5l/ 100km do 12.0l/ 100km (cykl naprawdę mieszany, a w dodatku mam automat) a zależy oczywiście od stylu jazy i ustawienia przełącznika E/S w skrzyni biegów. Oczywiście jeżeli prowadzi moja żona to do powyższych wartości należy dodać +15%. Generalnie bardzo polecam bo koszt niewielki, ekonomika eksploatacji spora a przy silniku 2.5V6 przy odpowiedniej jeździe spadku dynamiki nie widać.

burton
07-06-2005, 17:30
od niedawna mam jak Graluu Landiego i tez mi sie podoba bo mam spalanie na poziomie benzynki, i nie mam ubytku mocy chyba ze doloze do tego jeszcze klime dzialajaca na maxa:)))
ogolnie b ladnie zrobiona instalka bez oszczednosci na dobrych podzespolach, estetyczna bez niepotrzebnych dziur otworow kabli przewodow przewodzikow. gdybym mial jeszcze raz zakladac nawet sec bym sie nie wahal!!!LandiRenzo jest ok

krzys-68
07-06-2005, 20:02
No właśnie. Temat się przewija i powtarza. Napiszcie prosze jakie macie instalacje i jak to wygląda w praktyce w motorach 1.6 1.8 i 2.0 ZETEC

Też być może założę sobie instalkę, bo 11-12 litrów wachy na setkę to trochę dużo, a gazik mamy tani.

Tylko czy nie ma problemów przy zwykłej instalacji (nie sekwencja), bo przecież mamy kolektory z plastiku itd...LPg mamy jeszcze tanie :satan: ,ale rzad myśli jak to zniwelowac :satan:

daro
07-06-2005, 22:42
Od trzech miesięcy jeżdżę na gazie.Mam właśnie Diego.Mam trochę problemów jak silnik nie jest dobrze rozgrzany (gaśnie skubany zaraz po przełączeniu na gaz jak wcisnę sprzęgło )Ale jak już się rozgrzeje to jest ok.Spadek mocy minimalny, spalanie ok 11,5 w mieście, trasa-7,5.Myślę że jak już wszystko się dostroi to będzie super. Jak na razie jestem zadowolony.
Pozdrawiam

Tomi
08-06-2005, 00:44
Jak na razie to na gazie zrobiłem coś około 100kkm. Wszystko jest good. Olej od wymiany do wymiany. Instalka BRC II gen. Dbam o swiece i przewody (motorcrafty- są I klasa) :metal

mactmp
08-06-2005, 01:02
Witam,
instalacja 3 gen tartarini etagas. mondeo kombi 1,8 '93. założona w 09.2004, przejechane już 23000 (obecny przebieg: 197000). Chodzi świetnie, osiągi podobne do benzyny.
Spalanie na trasie przy 110-120 - 9,5 l lpg/100; szybciej po trasie - 10,5; miasto - 10,5 - 11,5.
Sporo kosztowala - 4200 zł, ale od początku działa idealnie więc jestem zadowolony z wyboru.

rydzadam
08-06-2005, 10:00
Druga generacja, włoszczyzna jakaś z polską elektroniką, 47 l w koło zapasowe, przejechane 10 kkm, praktycznie żadnych problemów, jedna regulacja wolnych obrotów do tej pory w ramach gwarancji oczywiście, bo za mocno spadały, teraz już ok. Pali równo 20 % więcej, spadek mocy zauważalny, ale nie drastyczny.

tokocz
08-06-2005, 10:17
Elpigaz Stella (IV gen.) założona 09.2004. Od tego czasu przejechane 15kkm.
W zeszłym tygodniu byłem na przeglądzie w ramach gwarancji.
Wymiana filtru gazu i czujnika temperatury (bo padł i przechodził na gaz prawie od razu). Wymieniłem przewody i świece, bo trochę szarpał przy przyspieszaniu i jest ok. Praktycznie bez różnicy w osiągach.
Robię trasy raczej mieszane (codziennie do pracy 16 km w jedną stronę za miasto i trochę po mieście). W zbiornik wchodzi około 40 l gazu i robię na tym około 380 km, zimą 320 km.
Reasumując - jestem zadowolony.

Jakub
08-06-2005, 16:35
Ile zapłaciłeś za ta instalkę???

HEVA
08-06-2005, 16:50
Druga generacja, włoszczyzna jakaś z polską elektroniką, 47 l w koło zapasowe, przejechane 10 kkm, praktycznie żadnych problemów, jedna regulacja wolnych obrotów do tej pory w ramach gwarancji oczywiście, bo za mocno spadały, teraz już ok. Pali równo 20 % więcej, spadek mocy zauważalny, ale nie drastyczny.

Gdzie zakładałeś?

rydzadam
08-06-2005, 17:04
Instalkę zakładałem na Czerwonego Krzyża. Polecony warsztat przez znajomych. Ja też polecam.

tokocz
08-06-2005, 17:05
W zeszłym roku 09.2005 zapłaciłem 4000 zł
A robiłem w Brzozie pod Bydgoszczą
Auto Naprawa Handel
Henryk Pękała
ul. Powstańców Wlkp. 44

Zakładałem tam, bo paru znajomych już u niego zakładało i sobie chwalili.

rydzadam
08-06-2005, 17:17
W zeszłym roku 09.2005 zapłaciłem 4000 zł
A robiłem w Brzozie pod Bydgoszczą
Auto Naprawa Handel
Henryk Pękała
ul. Powstańców Wlkp. 44

Zakładałem tam, bo paru znajomych już u niego zakładało i sobie chwalili.

Gość jest naprawdę niezły, warty polecenia, ale po pierwsze uparł się i nie chciał mi w Zetecu II generacji wstawić nawet na moją tylko odpowiedzialność. Poza tym gdybym go nie słuchał, to możliwe, że V6 bym pomykał, a nie 1,6 :( , bo stwierdził, że II generacja nie będzie działać w Duratecu, co jest nieprawdą, a IV gen. - 6000 zł. Więc sobie V6 odpuściłem. Trzeba było forum wcześniej poczytać :pad:

Jakub
08-06-2005, 17:30
Pytam się bo podobno durateki nie za bardzo się z gaziorkiem dogadują. Muszę policzyć przemyśleć. Zobaczymy co zrobię.

tokocz
08-06-2005, 17:52
Ja się trochę bałem II generacji ze względu za kolektor dolotowy.
Jedni mówili nigdy w życiu, drudzy, że spokojnie.
W końcu stwerdziłem, że wolę bulnąć drugie tyle i mieć spokój.
Przy moim szczęściu, to pewnie już bym tą różnicę wydał na lawetę i naprawę :)

jarekch
08-06-2005, 18:53
Ja mogę polecić na Hetmańskiej 29 w Bydgoszczy. Instalacja IV generacji Sirocco do MK1 1.6 ze zbiornikiem w koło spisuje się dobrze u siostry. Co najważniejsze cena 3300zł. Jakby ktoś chciał, to może nawet byłbym w stanie jakiś dodatkowy rabacik u gościa wytargować.

dorian
08-06-2005, 22:28
A klubowicze z Krakowa który zakład polecają ?

Jakub
09-06-2005, 10:18
Czakram, podobno są jedni z lepszych. Właśnie piszę maila do nich, bo sam się zastanawiam nad gaziorkiem :)

LaBobas
10-06-2005, 00:05
Ja zalozylem wczoraz II generacje Zavoli.Zobaczymy czy zaboli:)))Pierwsze wrazenia ok.Troszke moze slabszy,ale zrobione dopiero 30 km wiec spoko...musi sie dotrzec.Facet powiedzial,zebym nie oszczedzal go.Membranki musza sie ulozyc.Po 1000km mam przyjechac do niego i zrobic przeglad szczelnosi i ustawic.Bede realcjonowal dalsze wrazenia i efekty dzialania II generacji.

dorian
10-06-2005, 14:43
Czakram, podobno są jedni z lepszych. Właśnie piszę maila do nich, bo sam się zastanawiam nad gaziorkiem :)

I co, odpisali ?? , bo ja napisłem do nich i cisza :(

Adek
10-06-2005, 19:43
Też mnie ten temat interesuje a może polecicie kogoś z Dolnego Śląska i co sądzicie o tym http://www.elpigaz.com/

sylwo2
11-06-2005, 13:32
jakieś 2000 tyś km. temu zamontowałem BRC just II generacji od Czakram. Zakładałem w Bielsku na Zywieckiej 362 w AutoMotoPlusie (tel.602242369) - czeka się ok 1 tygodnia. Udało mi się u nich wytargować cenę 1950zł. I teraz poza małymi problemami na początku (z przyczyn niezależnych od gazu) chodzi super. Jestem zadowolony bo nie mam z nią żadnych problemów. Spalanie trasa 8,5 ltr, miasto 10-11 ltr. Przy moim cotygodniowym przebiegu 500km zostaje sporo na :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

krzys-68
11-06-2005, 17:05
Też mnie ten temat interesuje a może polecicie kogoś z Dolnego Śląska i co sądzicie o tym http://www.elpigaz.com/Był swego czasu potentatem na rynku LPG,mam jego SGI,działa o.k.,ale konkurencja jest tańsza.Za cene Elpigazu dostaniesz dziś Princ-a

Adek
14-06-2005, 00:41
krzys-68 napisał


Był swego czasu potentatem na rynku LPG,mam jego SGI,działa o.k.,ale konkurencja jest tańsza.Za cene Elpigazu dostaniesz dziś Princ-a

A możesz coś więcej o tym drugim tzn.dlaczego jest on taki dobry oraz gdzie mogę dokonać montażu?A co o tym myślą inni pasjonaci Mk?

Jakub
14-06-2005, 09:57
Czakram nie odpisał, widocznie ma potencjalnych klientów w :ass:

A jeszcze jedno - czy w duratecu są ceramiczne prowadnice zaworów tak jak w focusie 1.6?

mondekpoz
14-06-2005, 14:07
Ja mam Prinsa. Przejechałem na razie 4000 km. Mogę polecić, zero problemów. Pali w mieście 14l, trasa 10. Nie wiem czy to dużo, czy mało

PAWLOS
15-06-2005, 18:51
muj pali 14,2l na miescie gazu trasa 8,5l po zatm chodzi idealnie zadnych "strzałów"

indoman
15-06-2005, 21:45
Ja posiadam parownik Lovato, komputerek autronic al 700 ,II gen
jeden wystrzal w kolektor zaraz po zalozeniu gazu ale po wymianie swiec i kabli juz sie to wiecej nie powtórzylo. Minusy to spadek obrotów przy skrecie w lewo do okolo 300 (dziwne) dlugi czas nagrzewania sie samochodu w zimie na benzynie ( przełączenie następuje przy 35 stopniach) , po założeniu gazu temp silnika przy jezdzie jest troche za niska podobno jest to spowodowane wiekszym obiegiem plynu chłodniczego, troche tego jest ale czego sie nie robi dla oszczednosci.

PAWLOS
15-06-2005, 21:49
a ile ci pali gazu po miescie

indoman
15-06-2005, 21:54
a ile ci pali gazu po miescie

na 230 km tankuje 23 L gazu , trudno mi stwierdzic ile przypada na miasto

LaBobas
15-06-2005, 23:06
Trzzeba bylo zrobic sobie opcje przelaczania na gaz przy ok. 2000obr/min a nie na temperature.Zawsze masz wieksze mozliwosci.Ciekawe ile bedzie moj palil.Zrobilem 1000km i jade w najblizszych dniach wyregulowac ostatecznie.Jak juz zrobie to to sie pochwale wynikami.Szczytem marzen bedzie jak spali po miescie 11l LPG

indoman
17-06-2005, 18:41
Trzzeba bylo zrobic sobie opcje przelaczania na gaz przy ok. 2000obr/min a nie na temperature.Zawsze masz wieksze mozliwosci.Ciekawe ile bedzie moj palil.Zrobilem 1000km i jade w najblizszych dniach wyregulowac ostatecznie.Jak juz zrobie to to sie pochwale wynikami.Szczytem marzen bedzie jak spali po miescie 11l LPG

tylko zwróc uwage na to ze majac plastikowy kolektor i jadac odrazu na gazie przy zimnym silniku jest duzo wieksze prawdopodobieństwo o wystrzal. dlatego mam ustawione na 35 stopni, i oczywiscie glowica tak nie cierpi, np. przy -5 stopni zapalasz odrazu na gazie ktory ma wieksza temp spalania , głowica dlugo by tego niewytrzymała.

LaBobas
17-06-2005, 23:33
No ale czujnik masz wpiety,czy wlasciwie reagje na temp cieczy wiec,gdy plyn ma 35 stopni to glowica juz jest nagrzana wlasciwie.Poza tym jak masz ustawione obroty na ok 2000 to odpalasz auto na beznynie i nik CI nie kaze od razu pstrykac na gaz.Zawsze moge sobie wlaczyc benzyna i przejechac dluzej.Zawsze to o jedna mozliwosc wiecej.A w lato?Moze niedlugo sie nagrzewa,ale po nocy mie ma 35 stopni.Rzecz gustu.Ja wole na 2000 obrotow.Poza tym z tym zlym oddzialywaniem na glowice to jest tak jak gadanie ze gaz szkodzi silnikom benzynowym bo temperatura wyzsza itd.Oczywiscie silniki nie sa beznynowe przystosowane specjalnie do gazu ale trzeba zaznaczyc ze ich konstrukcja zaklada wiekszy prog jezeli chodzi o temperature.Ja w peugeocie odpalalem tylko na gazie i czasem zima tez i nie ma zadnych problemow .Silnik praktycznie po 200 000 km nie bierze oleju.Od wymiany do wymianyna gazie chyab z 60 tys zrobione.Nie mowie tego po to,ze uznaje katowanie silnika .Ja raczej dbam o auto lepiej niz o siebie samego:)))

Adek
19-06-2005, 23:54
Dostałem taką odpowiedź z http://www.abart.com.pl/ co o tym sądzicie


Instalacja gazowa do samochodu Ford Mondeo 1,6i 16v kosztuje 1800zł

W skład instalacji wchodzi:
- podstawowa instalacja do układu wtrysku wielopunktowego
- komputer gazowy JUST firmy BRC regulujący mieszankę gazowo powietrzną. Jest to mikroprocesorowy, w pełni programowalny układ, wyposażony w bardzo małych rozmiarów przełącznik z diodowym wsaźnikiem ilości gazu w zbiorniku. W niektórych samochodach istnieje możliwość zamontowania przełacznika zamiast oryginalnej zaślepki w desce rozdzielczej (dopłata 50zł),
- automatyczne przełączanie z benzyny na gaz,
- elektronika pozwalająca na pełne współdziałania komputera benzynowego i instalacji gazowej,
- zbiornik o pojemności 40-65l umieszczony w bagażniku, istnieje możliwość zamontowania zbiornika w kształcie koła zapasowego o pojemności 45-55l (dopłata 100zł).


Instalacja gazowa oferowana przez naszą firmę:
- może być montowana do wszystkich typów samochodów (osobowe, dostawcze, ciężarowe) z silnikami benzynowymi;
- posiada zabezpieczenia w razie kolizji i pożaru samochodu;
- nie wyklucza korzystania z napędu benzynowego, ponieważ montowana jest niezależnie (w trakcie jazdy lub postoju istnieje możliwość zmiany rodzaju zasilania);
- objęta jest 24-ro miesięczną gwarancją.