PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Radio nawigacja denso mk3



Danielcyli
29-06-2017, 13:36
Witam wszystkich.Mam pytanie odnośnie radia-nawigacji mk3 st 2004 r.Otóż niedawno stałem się posiadaczem tego autka z zepsutym dotykiem w radiu kupiłem nowe (używane) podpiolem i na sekundę wyskakuje tablica do wpisania kodu i znika pojawia się komunikat ze jest nie kontaktybilne,nawiewy Klima wszystko działa.Byłem u speców aby przeprogramowac vin i zaadoptowac radio w Nowym samochodzie nie ogarneli tego.Starego nie mogę włączyć bo dotyk nie działa i jestem bez muzyki itp.Pytanie czy muszę kupić radio które w końcu zatrybi czy da się jakoś dane przezucic z radia do radia.Nikt tego nie umie wylumaczyc i mało informacji na ten temat.W Aso usłyszałem że może się nie udać Ale mimo tego 200/300 zł. Będę musiał zostawić? Proszę o pomoc

Mischel
29-06-2017, 17:22
Zawsze możesz przełożyć sam ekran z nowego do starego.

Danielcyli
30-06-2017, 09:09
Dzięki za odp.temat rozwiązany znalazłem gościa w Gliwicach jest mistrzem Heh w prosty sposób darmowym programem można to zrobic.A było u trzech macherow+ ASO

Kerysteq
06-07-2017, 22:49
Witam wszystkich

Może ktoś będzie w stanie mi pomóc.
Pół roku temu kupiłem Forda Mondeo MK3 z radiem/nawigacją Denso. Od początku radio wariowało. Aktualnie objaw jest taki że gdy wszystko w samochodzie jeszcze jest "zimne" i podpinam kostkę do radia i wpisuję pin radio hula na wyłączonych jak i włączonych światłach. Gdy minie trochę czasu radio na włączonych światłach przestaje grać i wyświetla się ekran wprowadzenia pinu. Na włączonych światłach wprowadzenie pinu nie jest możliwe. Gdy światła się wyłączy problem znika, można wprowadzić pin na radiu i radio gra. Następnie po włączeniu świateł znów wyskakuje monit o wprowadzenie pinu z tym samym objawem. Dodatkowo gdy kluczyk znajduje się w pozycji 0 i 1 radio jakby się wzbudza, słychać silniczek od płyty. Po przełączeniu kluczyka do pozycji 2 kiedy załącza się cała elektryka w samochodzie a radio jest wyłączone widać pojawiający się i po chwili gasnący monit volume który cały czas reaguje tak samo. Z boku znajduje się radiator który jest strasznie gorący gdy zaczynają się pokazywać wymienione objawy. Kostkę od radia muszę niestety odłączać w obawie o możliwe rozładowanie akumulatora. Dodam że auto było już u elektryka samochodowego który przejrzał instalację w samochodzie i poprawił co trzeba. Początkowo zacząłem podejrzewać że może być to problem z ładowaniem, jednak to wszystko już teraz jest w porządku a radio jak miało problem, tak problem ma nadal. Niżej zamieszczam linka do filmiku pokazującego całą sytuację.

https://youtu.be/RCqVvHcguiQ

Jendrekmak
07-07-2017, 11:03
Początkowo zacząłem podejrzewać że może być to problem z ładowaniem, jednak to wszystko już teraz jest w porządku a radio jak miało problem, tak problem ma nadal jeśli wcześniej był problem z ładowaniem to może wtedy zdarzyła się awaria radyjka z powodu np. zbyt dużego napięcia. problem z ładowaniem usunąłeś a z radiem pozostał bo jest fizycznie uszkodzone i wymaga naprawy

Kerysteq
11-07-2017, 15:58
Kontynuując wątek. Ktoś orientuje się czy denso jest jakiś zintegrowane ze światłami pozycyjnymi? Wczoraj radio oddałem do naprawy, dziś rano okazało się że nie mam świateł pozycyjnych.

Niron
13-05-2018, 12:07
odgrzeje trochę kotleta, pytanie mam bo jestem świeżym posiadaczem mk3 z denso, moje radio nie ma zmieniarki bo w bagażniku jest kieszeń na trójkąt i jakieś pierdoły, mam tylko gniazdo aux, ale tam chyba nie będzie działał pendrive? I jeszcze pytanie jak nie mam zmieniarki, to będę miał w radiu wejście na taką opcję? bo bym sobie kupił tą zmieniarkę yatour żeby móc sobie swojej muzyki słuchać.

Mondek00r
16-05-2018, 16:00
Przecież jak masz wejście AUX to wpinasz tam kabel a jego drugą końcówkę w telefon albo MP3 i masz swoją muzyczke [emoji46]

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Niron
17-05-2018, 19:40
Ale ja nie chcę muzyki z telefonu ani MP3, tylko z pendrive'a i sterować wszystkim z radia a nie innego urządzenia, jak bym chciał z telefonu czy MP3 to bym nie zadawał pytania.

Mondek00r
17-05-2018, 23:00
Zadając pytanie, czy z auxem bezie działać pendrive to w ogóle mogłeś tego pytania nie zadawać. To tak wsadzić kasetę VHS do odtwarzarki CD

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Jendrekmak
17-05-2018, 23:04
bo bym sobie kupił tą zmieniarkę yatour kupuj tylko pamiętaj, że nie będzie wyświetlało w radiu tytułów i wykonawców. Wszystkiego będziesz musiał nauczyć się na pamięć.

Niron
20-05-2018, 15:28
Mondek00r
nie znam się więc pytam, czy jest taka możliwość, a wydaje mi się że gdzieś widziałem taką przejściówkę
Jendrekmak
czyli w radiu gdzieś jest wyjście na zmieniarkę? mimo tego że fabrycznie jej nie było?

Jendrekmak
20-05-2018, 21:28
Nie pisałem o tym czy da się podąłczyć tylko jak to wygląda jeśli się da. Co do Denso to nie wiem czy jest wyjście na zmieniarkę

zippy
23-05-2018, 21:45
Żaden z dostępnych emulatorów zmieniarki nie będzie współpracował z DENSO. Jedyna opcja to montaż zmieniarki oryginalnej na płyty ale tu też jest rzeźba w instalacji. Ja natomiast przymierzam się do wywalenia DENSO i montaż chińczyka z navi na 2 din. Tam nie ma problemu z navi, pendrivem czy kamerą cofania.

Niron
23-05-2018, 21:58
Miałem takiego chinola w poprzednim aucie, szybko to sprzedałem i kupiłem normalne radio. Dotyk przestał działać tam gdzie był potrzebny i pilot też żył własnym życiem, ogólnie dno. Ale kupiłem już auto z tym czymś to nawet nie było szkoda wyrzucić :), ale nie pocieszyles mnie z tą zmieniarką, bo podoba mi się wystrój z denso i teraz mam dylemat co z tym fantem dalej robić :p

Mischel
24-05-2018, 07:31
Jedyna opcja to montaż zmieniarki oryginalnej na płyty ale tu też jest rzeźba w instalacji
Denso miały na wyposażeniu opcjonalnym zmieniarki cd, jak kupi dobry zestaw to żadnej rzeźby nie będzie. Tu jest fotorelacja z montażu zestawu denso ze zmieniarką:
http://www.fordwiki.co.uk/index.php?title=Touchscreen_Sat_Nav_Facelift_-_Retro_Fitting

jarek33
24-05-2018, 08:55
Miałem takiego chinola w poprzednim aucie, szybko to sprzedałem

Stare radia tego typu to fakt badziewie
ale lata lecą kraina ryżu też idzie z technologia do przodu i dzisiejsze radia a antkiem (już rzadko spotkać z Windą) są o niebo lepsze jakościowo

Niron
25-05-2018, 19:46
Te radio co tam było, to było kupione w lata temu, więc nie wiem, patrzyłem je to takie kosztuje koło 800zł na alliexspers.

zippy
25-05-2018, 22:04
Denso miały na wyposażeniu opcjonalnym zmieniarki cd, jak kupi dobry zestaw to żadnej rzeźby nie będzie.
Wszystko się zgadza, z tym że DENSO, które fabrycznie takiej zmieniarki nie posiadało ma inną wiązkę pomiędzy panelem, a DVD w bagażniku. Trzeba dorabiać część wiązki.