PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIV] 2.0 TDCI 140 KM (DW10) - Wymiana intercooler na większy - czy jest sens?



MaroX
04-07-2017, 10:03
Witam serdecznie,

Seria wyszła równe fabryczne 140 km, po chiptuningu na seryjnych gratach 173KM / 380 Nm. Seryjny intercooler jest już zauważalnie zmęczony życiem i poniszczony od kamieni.

W związku z tym mam pytanie do znawców tematu:
1) Czy w tym silniku jest sens wymiany intercoolera na nieco większy np. FMIC? Czy da to zauważalny przyrost mocy, rzędu minimum 5-7 KM?
2) Czy są na rynku dedykowane intercoolery plug&play FMIC nie wymagające wymiany rur / mocować w rozsądnej cenie (tak jak do mondeo MK3)?

Dzięki!
M

Kri$$
04-07-2017, 10:18
Czekaj czekaj.... ale FMIC to Mk3 już ma (Front Mounted InterCooler).
Czy większy? pytanie jak zareaguje map sensor za IC czy nie bedzie za dużo powietrza. Nie to żebym się wymądrzał ale jak lekko większy to nie powinno być problemu, gorzej jak załadujesz takiego konkretnego dzika to już stroić by wypadało. Ale niech ktoś się jeszcze wypowie kto oblatany jest bardziej w temacie [emoji6]

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

tomzyl
04-07-2017, 12:44
Czekaj czekaj.... ale FMIC to Mk3 już ma (Front Mounted InterCooler).
mowa o mk4.
I nie powinno byc problemów, bo jednak sporo ludzi zrobiło inne IC i było ok. Przyrostu mocy jako takiego nie będzie, po prostu przy dużych temperaturach się silnik lepiej chłodzić będzie.

mocować w rozsądnej cenie (tak jak do mondeo MK3)?
mocowania trzeba było rzeźbić, więc w mk3 też nie było idealne p&p

Kri$$
04-07-2017, 13:04
Sorry Pany... jakoś nie załapałem, że to mk4, teraz widzę... kod silnika inny niż w 3jce ;)

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka