PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIV] Szumiące radio - wymiana podstawy anteny + przewód



Kryplos
09-07-2017, 20:50
Witam,

Mam problem ostatnio w swoim mondziaku, że moja ulubiona stacja radiowa zaczyna mi coraz częściej szumieć. Jako winowajcę całego zamieszania typuję podstawę anteny, która siedzi u mnie od nowości i jest już tą wycofaną ze sprzedaży:

https://ford.sklep.pl/product-pol-18831-antena-radiowa-Ford-Mondeo-bez-systemu-nawigacji-podstawa-zamiana-na-1738453.html

Stwierdziłem, że wymienię cały komplet na taki:
https://ford.sklep.pl/product-pol-18923-antena-podstawa-przewod-Mondeo-Mk4-bez-GPS.html

Natomiast jest do wymiany cały przewód antenowy, którego przeciągnięcie z dachu do radia trochę mnie przeraża :panna: Stąd pomyślałem, patrząc po zdjęciach i sposobie przykręcania kabla do podstawy wydaje się, że powinna pasować (w teorii) podstawa anteny od Mondeo MK3.

Stąd moje pytanie - czy ktoś próbował montować podstawę od MK3, lub czy przeciągnięcie kabla przez pół przodu nie jest wcale takie straszne?

Pozdrawiam

Gen daimos
14-07-2017, 14:22
Ostatnio sam przeprowadzałem taką wymianę , stara podstawa była już tak sparciała że ciekło do środka ! Zacznij od wyjęcia światła kabiny na podsufitce. Następnie musisz odkręcić daszek przeciwsłoneczny czy jak go zwał oraz rączkę(uchwyt) nad drzwiami kierowcy. Później lekko odsłonisz sobie sufitów-kę od czoła (szyby). Następnie ściągniesz uszczelkę słupka lewego i wyciągniesz z zaczepów plastikową osłonę słupka. Tam ujrzysz miejsce (port) do wpięcia nowego przewodu . Który poprowadzisz do stopki anteny tak jak poprzedni(stary) był poprowadzony. Powodzenie zadanie oceniam na łatwe :)

Kryplos
16-07-2017, 13:17
Dziękuje za poradę :) w takim razie zamówię normalny zestaw do mk4 a nie bede kombinować :up:

drukarz77
27-08-2017, 04:10
Witam.
A nie można wymienić samej podstawy anteny zostawiając ten sam kabel?
Pozdrawiam

sebiks
27-08-2017, 13:40
Ja mam podobny problem. Mam radio blaupunkt travel pilot i jedynie co mi łapie to regionalna stacje i radio Maryja. Znajdę sama podstawkę do wersji z GPS czy trzeba będzie cały cała antenę zmieniac wraz z przewodem

Wysłane z mojego Le X820 przy użyciu Tapatalka

salceson
10-09-2017, 16:24
Elo.
U mnie po myjni radio przestało działać prawidłowo - brak odbioru i wyszukiwania stacji. Metodą prób i stwierdziłem ze brak właściwego łączenia między podstawą anteny na dachu a złączem pod lampką wewnątrz. Naprawiłem to dosłownie po druciarsku. :) Mam gps więc łącze ma 2 styki. Od gps działało bez uwag więc pozostawiłem bez ingerencji. Zresztą jest inaczej zbudowane.
Natomiast dla złącza radiowego przygotowałem z drutu miedzianego fi 0.5 małą niby spiralke, sprezynke (niby bo po prostu odrobine drutu zwinałem w palcach) i ułożyłem na złączu. Skręciłem dwa elementy razem i działa elegancko :)

sebiks
22-10-2017, 20:43
Gdy zepsuje się wam stopka gps to polecam wymienić cała wiazke wraz z podstawka i batem na zwykłą antenę bez gps a uniwersalna antenę gps dokupić osobno.. Koszt owiele mniejszy i jak następnym razem zepsuje się podstawka to koszt wymiany będzie dużo mniejszy. Mnie to kosztowało łącznie z przewodem i przesyłka 80zl. Ale w sumie na tym zarobiłem bo okazało się że to przewod był przecięty a stopka była cała i sprzedałem ja za 200zl.

Wysłane z mojego Le X820 przy użyciu Tapatalka

maciejk9
21-07-2021, 10:58
Moja stopka w Mondeo 2008 Titanium (bez GPS, z pakietem telefonu) wygląda tragicznie, więc przyszedł czas na wymianę.

Zastanawiam się na zakupem zestawu http://www.ford-esklep.pl/pl/p/Zestaw-antenowy-zastepczy-do-podstaw-1508610-1508145-1355682/6586

Pytanie czy ktoś z kolegów to montował, a jeśli tak, jak działa, oczywiście głównie pytam jak zbiera antena? Jakość sygnały, gorsza, lepsza czy porównywalna z zestawem oryginalnym?

W w/w zestawie bat nie jest oryginalny i stąd przede wszystkim moja obawa co do jakości odbioru?

Najchętniej kupiłby osobno stopkę (ta jest dostępna bez problemu), ten konektor (no właśnie idzie gdzieś dostać coś takiego osobno, może ktoś z was wie gdzie by to można dostać) i nowy oryginalny bat.

Z góry dzięki za pomoc i sugestie

Krzysztof Czupryna
22-08-2022, 10:54
Cześć, szukam sklepu gdzie mógłbym kupić antenę z gps do mojego mk4 z 2008 ktoś coś. ?