PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Problem po wymianie filtrów lpg



tok123
19-07-2017, 10:01
Witam może to kogoś rozsmieszy ale trudno po samodzielnej wymianie filtrów Mondeusz przestał płynie chodzić.
Po pierwsze kręci się tylko 5000 zaraz po odpaleniu na chłodnym silniku to kręci się do 6400 jak zawsze ale po 3 4 takich przygazowaniach temp silnika rośnie i znowu 5000 to Max na każdym biegu. Wcześniej bez problemu 6400 6500.
Po drugie jak otwiera imrc tj 3250 przy energicznym przyspieszeniu
Jest takie szarpniecie ze z fotela wyrzuca mnie. Jeśli przyśpieszenie odbywa się nie energicznie to szarpniecie jest akceptowalne.
Na benzynie oczywiście problemów brak.
Proszę o jakąś podpowiedź.
Dziękuję.

splitu
19-07-2017, 11:29
pewnie masz jakąś nieszczelność.
nie czuć gazu jak otworzysz maskę i powąchasz?
weź z domu np. płyn do mycia szyb z końcówką do psikania i psikaj w miejscach w których cokolwiek odkręcałeś gdy silnik pracuje na gazie.
zobaczysz ewentualne nieszczelnosci.

tok123
20-07-2017, 11:49
pewnie masz jakąś nieszczelność.
nie czuć gazu jak otworzysz maskę i powąchasz?
weź z domu np. płyn do mycia szyb z końcówką do psikania i psikaj w miejscach w których cokolwiek odkręcałeś gdy silnik pracuje na gazie.
zobaczysz ewentualne nieszczelnosci.

Dziś rano podpiołem lapka i jest lipa z cisnieniem bo jest na poziomie 0.8 ze spadkiem na dużym obciążeniu do 0.6.
Wydaje mi się ze podkręcę ciśnienie na reduktorze i zrobię kalibrację. I zobaczymy co wyjdzie.

splitu
20-07-2017, 11:52
Dziś rano podpiołem lapka i jest lipa z cisnieniem bo jest na poziomie 0.8 ze spadkiem na dużym obciążeniu do 0.6.
spadek o 0.2 to nic
podnies cisnienie na 1 i zobacz jak wyjdzie mnoznik

tok123
22-07-2017, 23:10
Dziś rano podpiołem lapka i jest lipa z cisnieniem bo jest na poziomie 0.8 ze spadkiem na dużym obciążeniu do 0.6.
spadek o 0.2 to nic
podnies cisnienie na 1 i zobacz jak wyjdzie mnoznik

Sprawdziłem miejsca odkrecenia srób i wszystko szczelnie zwiekszylem ciśnienie na 1 o jeden obrót na parowniku starczyło ale niestety nic to nie dało na zimnym chodzi tak jak trzeba na nagrzanym tylko do 5000 i koniec nie idzie niestety

Netoper
24-07-2017, 12:52
Ustaw na 1.2 , może filtr jakiś o mniejszej przepustowości się trafił.
Swoją drogą to bym zajrzał do niego czy wszystko OK, skoro cyrki zaczęły się po wymianie.
Bo lotnej jakby był zakitowany to ciśnienie wtedy powinno iść do góry na reduktorze.
Poodpinaj i pozapinaj wtyczki na wtryskach LPG, może coś się wzruszyło i niezbyt dobrze kontaktuje.
A jak sama mapa wygląda?
Jakie są czasy wtrysków PB/LPG?

tok123
25-07-2017, 02:00
Ustaw na 1.2 , może filtr jakiś o mniejszej przepustowości się trafił.
Swoją drogą to bym zajrzał do niego czy wszystko OK, skoro cyrki zaczęły się po wymianie.
Bo lotnej jakby był zakitowany to ciśnienie wtedy powinno iść do góry na reduktorze.
Poodpinaj i pozapinaj wtyczki na wtryskach LPG, może coś się wzruszyło i niezbyt dobrze kontaktuje.
A jak sama mapa wygląda?
Jakie są czasy wtrysków PB/LPG?


Zrobiłem autokalibracje robocze wyszło 1.05 spadki do 0.9 Max mapa się dopieszcza i chodzi jak wcześniej. Kręci się do 6400 bo tak mam ustawione imrc nie czuje w ogóle jak się załącza bardzo płynie. Ale widać że działa bo ciśnienie wtedy wzrasta na 1.2. Mnoznik wyszedł od 1 do 0.6 byl komunikat o za dużych dyszach mam 2.3. Po 20 tyś parownik się dotarł i trzeba było to dotarcie skorygować.
Dzięki