PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Przełącznik wycieraczek - czy będzie pasować?



Corrny
24-07-2017, 08:40
Cześć,
mam do wymiany przełącznik wycieraczek. To co jest zamontowane jest oznaczone numerem katalogowym: 1S7T17A553BC
Muszę wymienić na dokładnie ten sam, czy może być inny numer katalogowy? Ma to jakieś znaczenie?
Część sprzedawców w ogóle nie podaje numeru katalogowego tylko z jakiego auta przełącznik został wymontowany. Domyślam się, że przełączniki z kombi i hb nie będą pasować, bo te wersje mają wycieraczkę tylnej szyby. Ale jak jest wymontowany z sedana to chyba powinien pasować, bez względu na rodzaje silnika.
Z góry dzięki za odpowiedź.

kamiloo
24-07-2017, 10:35
Co do samego przełącznika możesz raczej zastosować inny i też będzie działać.

rednaxelA
26-07-2017, 15:54
Sedana da sie przerobic na taki z tylna wycieraczke - trzeba rozebrac i jeden występ spiłować - ja miałem w mk3 kombi manetki z Jaguara X-Type sedana :-)

Mischel
09-08-2017, 11:55
Aż z ciekawości sprawdziłem tą manetkę od x type. Faktycznie wycieraczkę tył idzie uruchamiać a raczej wyłączyć, przed spiłowaniem ogranicznika chodzi cały czas :) Nie ma też pojedynczego przetarcia szyby manetką w dół ale tu też wystarczy spiłować lub odciąć ogranicznik. Następna różnica, zamiast płynu na przednią szyba uruchamia się tylna wycieraczka i obie chodzą na sucho. Testowane na dwóch różnych manetkach z innych lat produkcji. rednaxelA masz na to jakiś patent?