PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Trzeszczenie z okolicy tylnego amortyzatora.



DarekG
09-08-2017, 08:01
Witam! Słuchajcie od jakiś 2 miesięcy mam problem z upierdliwym trzeszczeniem z okolicy tylnego prawego amortyzatora. Słychać tak jakby na górze przy mocowania do nadwozia. Zaczęło trzeszczeć nagle podczas jazdy. Trzeszczy nawet przy najmniejszych nierównościach, dopiero na jakiejś prostej krajówce jest chwilowy spokój. Dodam że amory z tyłu były wymieniane wraz z odbojami jakieś 1,5 roku temu. Na postoju przy bujaniu na boki cisza, wizualnie też wszystko ok. Amortyzatory dobrze działają. Sprawdzałem nawet inne rzeczy klapę, drzwi, kanapę ale to nie to. Co to może być? Sprężyna???

Jendrekmak
11-08-2017, 18:23
Słychać tak jakby na górze przy mocowania do nadwoziasprawdź całego mcphersona a w zasadzie mocowanie do nadwozia bo siadało. ewentualnie sprężyna czy nie jest pęknięta

RadkoR
11-08-2017, 21:55
mocowanie do nadwozia bo siadało
Możesz napisać coś więcej? Siadało mocowanie czy luzowały się nakrętki?

ciemny
12-08-2017, 09:44
U mnie przy podobnych objawach, winny okazał się pęknięty ostatni zwój sprężyny.

DarekG
12-08-2017, 14:22
Też tak obstawiam że albo mi się mocowanie do nadwozia poluzowalo, np. Po wymianie amortyzatorów albo pękła sprężyna choć wydaje się że jest cała i nie widać na niej uszkodzeń. Obstawiam że coś jest nie tak przy mocowaniu. Postaram się go podlewarowac i zobaczę może coś więcej.

albovito
12-08-2017, 22:29
Niedawno kupiłem mk3 kombi i też tak trzeszczy coś.Poczekam na Twoje spostrzeżenia po podlewarowaniu i też zajrzę.

Jendrekmak
13-08-2017, 18:26
kupiłem mk3 kombi i też tak trzeszczy coś.Poczekam na Twoje spostrzeżenia... kombi ma inną konstrukcję zawieszenia z tyłu więc uwagi o sedanie lub hb do kombi się nijak nie odnoszą


Siadało mocowanie czy luzowały się nakrętki? nic się nie luzuje - do wymiany prawdopodobnie mocowanie

DarekG
13-08-2017, 23:52
Najpierw spróbuję podnieść auto i nasmarować dobrze ta poduszkę amortyzatora i zobaczę jak będzie. Jak nie to raczej czeka mnie wymiana tej poduszki amortyzatora bo ewidentnie z tamtą dochodzi to irytujące skrzywienie.

kovalek
14-08-2017, 00:07
Mi w mk3 hatchback sprężyna "tukła" o nadwozie. Pomogło założenie kawałka węża gumowego na sprężynę. Uprzedzając pytania - sprężyna nie jest pęknięta i wszystko wygląda OK.

DarekG
14-08-2017, 13:26
Tak tylko że mi nic nie tłucze tylko mocno skrzypi. Dziś mam nadzieję że zdjagnozuje usterkę.

DarekG
29-09-2017, 16:21
Co do tego skrzypienia to psikłem wtedy tam dość sporo WD40 i od tamtej pory cisza. :hmm: Ciekawe czemu tak. Czyżby jakiegoś smaru tam brakowało albo było za sucho? Na razie jeździ się dobrze.