PDA

Zobacz pełną wersję : Zakup MK3 2.0 145KM - Pytania laika :)



Ryrzy
11-09-2017, 09:12
Witam,
Przy okazji pierwszego postu chciałbym się przywitać ze wszystkimi :) Od dłuższego czasu poszukuje MK3 po lifcie z silnikiem 2.0 benzyna. Sporo osób go poleca, ale również część odradza. Znalazłem po blisku ciekawą sztukę, ale jako, że osoba z którą go oglądałem nie miała styczności z tym modelem zbytnio to mamy kilka wątpliwości, głównie co do lakieru. Kolor mondeusza do ink blue, przejdźmy do pytań (te same zadawałem na jednej z grup na FB, oczywiście odpowiedzi było sporo, ale warto zasięgnąć porad w największej liczbie miejsc).

1. Malowanie pod zawiasami tylnych drzwi, patrząc od góry na górny zawias przy otwartych przednich drzwiach widać że pod nim jest jaśniejsza farba, jest to idealne i z obu stron, trochę to dziwne, ale może TTTM (ten typ tak ma).
https://i.imgur.com/PMwyy4y.jpg

2. Pod maską, na ścianie grodziowej, za kielichem, w sumie bardziej w podszybiu w lewej strony rogi wymalowane gumą, to akurat nic dziwnego, ale nie jest w kolorze (na przykładowy zdjęciu pokazałem o co chodzi),
Przy okazji. (zdjęcie przykładowe, nie zrobiłem zdjęcia faktycznie tej sztuki)
https://i.imgur.com/3eGEd8j.jpg

i przy okazji inne rzeczy które zauważyliśmy
3. Przednia szyba 2007 reszta 2005, widać od razu ze wymiana bo brzydko wygląda podstawa lusterka (taki jakby żel/klej), do tego nie dojdziemy dlaczego (kamień, problem z grzanie, itp)
4. Popękana podstawa anteny - niestety z Navi, można podmienić na zwykłą ? bo cena z navi kosmiczna...
5. pięknięty lewy halogen...
6. nie otwierają sie drzwi pasażera od zewnątrz - to już znalazłem odpowiedni temat, regulacja/naprostowanie cięgna :) - dzięki B. za google i fora mondeo/ford :D
7. zderzak tył malowany, przód chyba też + parę drobnych wgniotek parkingowych

Szkoda że nie porobiłem zdjęć, byłoby prościej wytłumaczyć :)

btw. jest na forum ktoś, kto po vinie jest w stanie sprawdzić historię serwisową w aso ? Ford z holandii, niby 220tyś przebieg oryginalny, z książkami serwisowymi, wydrukami... ale nie takie rzeczy można dorobic :)

veg
11-09-2017, 10:13
1. Jeśli jest to po obydwu stronach to widocznie tak ma być. Sprawdź miernikiem jakie są wartości.
2. Mogła to byćakcja serwisowa albo samodzielna - często masa uszczelniająca w tamtym miejscu się odkleja i woda wlewa się do środka samochodu.
3. Tak jak piszesz, kamień, awaria grzania. Trzeba by sprawdzić czy w ogóle działa grzanie - to podstawa.
4. Popytaj na fb, tutaj, fcp. Może ktoś ma.
5. Są tanie i to nie jest problem.
6. Uważaj przy demontażu bo łatwo można połamać cięgna od zabezpieczenia zamka.
7. Jak na tyle latek i przebieg to i tak mało przygód.

Ryrzy
11-09-2017, 11:19
1. tak, po obu stronach identycznie i idealnie, dla mnie to tez wygląda na fabryke (troche bzdura, malowanie z założonymi zawiasami? dlatego tez nam to podpadło),
2. wyglada w sumie jak oryginał, może podjade tam jeszcze i porobie zdjęcia jak obsługa pozwoli,
3. tylko jak to sprawdzic jak nie ma mrozu, jak zaparowac szybe :D bo na dotyk reki raczej nie wyczuje tego grzania,
4/5 faktycznie allegro, szroty, znajdzie sie cos, to nie priorytet,
6. dzieki za rade :)
7. oby to byly tylko te, które widać :P

dzięki za odp.

Ryrzy
12-09-2017, 11:24
Panowie, warto zrezygnować z parktronika, navi+zmieniarka (w sumie to chyba i tak bym wymienił radio na inne) i pół skóry na rzecz ESP, lepszy rocznik (2007, 2gi lift?)

veg
12-09-2017, 15:38
Navi można sobie darować jednak parktronik i wygodne fotele warto mieć. Chyba, że w drugim polifcie dokupisz te dwie opcje i sam je założysz :hmm:

grzesio1912
14-09-2017, 19:35
Ja osobiście wolałbym ESP - w zimie świetna sprawa. Navi i tak słabiutka.

veg
14-09-2017, 20:24
Dokładnie, bierz golasa z ESP a resztę dołożysz :hmm:

logos11
20-09-2017, 12:04
@Ryrzy (http://www.mondeoklubpolska.pl/member.php?u=49662)
Na 2 zdjęciu masz cały przód od przedlifta. :( :( Przedlift produkowany do maja 2003 roku. A Ty piszesz o 2005 roku?

Ryrzy
20-09-2017, 12:06
zacytuje sam siebie:

"(na przykładowy zdjęciu pokazałem o co chodzi),"

logos11
20-09-2017, 12:16
Sorki Ryrzy, nie doczytałem. Ja mam Ink Blue. Zerknę z ciekawości na pkt 1 :)