PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] niedokładny pomiar paliwa



dansta
13-09-2017, 13:47
Witam
mam delikatny problem z pomiarem paliwa w mk3 2.0tdci 2003
jest niedokładny, dla przykładu: mam 177km i potrafi nagle zejść na 140, albo 80km włączy się rezerwa i schodzi na 40-50km i potem wraca na 70km np
nie zawsze tak się dzieje ale często/czasem.
czy mogę coś zrobić z tym niedokładnym pomiarem?? skąd to się bierze???

michalmondeo
13-09-2017, 15:01
Nie zwracac na to uwagi skazowka spada to trzeba tankowac.Na moim przykladzie w mk4 po zatankowaniu do pelna i przebyciu trasy ok 140 km. na spokojnie bez szalenstw pokazywal 2060 km ze mozna jeszcze zrobic,a wracajac juz sie mi spieszylo to po dotarciu na miejsce bylo ok700 km.Na drugi dzien 950,wiele czynikow na to wplywa

Wysłane z mojego LG-K220 przy użyciu Tapatalka

bartekrz
01-10-2017, 12:32
Komputer wylicza średnie spalanie i na tej podstawie pokazuje ilość jeszcze możliwych do przejechania km. Każdy komp tak robi. Zalewając 20 l i dając w palnik pokze że jest 150 km do przejechania a jeżdżąc normalnie pokaże że jest 250 km.. musi się to zmieniać tak samo jak zmienia się paliwozernosc do rodzaju jazdy.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

marmil88
10-10-2017, 20:37
U mnie w MK3 1.8SCI są jeszcze lepsze cyrki :) jak komputer pokaże mi 400 do przejechanie, po przejechaniu 1 km, wg komputera mogę przejechać jedynie 200 km. Druga sprawa to kiedy komputer pokazuje 0km do przejechania. Na tym 0 mogę robić średnio 120-150 km. A tak serio jakie prawdopodobieństwo, że pływak jest popsuty?

szczerba
11-10-2017, 12:14
...
mam delikatny problem z pomiarem paliwa w mk3 2.0tdci 2003
jest niedokładny, dla przykładu: mam 177km i potrafi nagle zejść na 140, albo 80km włączy się rezerwa i schodzi na 40-50km i potem wraca na 70km ...

Jak wyżej koledzy napisali na wskazania zużycia paliwa/zasięgu wpływ ma wiele czynników, głównie styl jazdy (krótkie odcinki na niskim biegu, wysokie obroty, "ostre deptanie") znacznie przyspieszą zapalenie rezerwy i skrócą przebieg.


czy mogę coś zrobić z tym niedokładnym pomiarem??

Nie jest to niedokładny pomiar i nic z tym nie zrobisz (poza umiejętnym operowaniem pedałem przyspieszenia).
Ważne jest byś nigdy nie wypalał paliwa w zbiorniku do "0", lepiej gdy zostanie w zbiorniku 10l niż braknie 1l nim dojedziesz do stacji paliw.
P.S. Gdy braknie paliwa i zapowietrzysz układ zasilania w tym silniku to będziesz miał duże problemy (ciężko jest samemu odpowietrzyć a nieumiejętne odpowietrzanie może doprowadzić do poważnych uszkodzeń pompy CR i wtryskiwaczy).

CzarekJ
12-10-2017, 08:36
Komputer to taka "pierdoła" poglądowa - wylicza sobie coś tam.
Nie ma co się nim sugerować - zapala się rezerwa- trzeba zatankować.
Kiedy? - jak jesteś na trasie - spokojnie.....te 80 czy 100 km można zrobić (stacje paliw są dość gęste)
W mieście trochę gorzej - można się zaskoczyć.