PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Problem z masą, kombi mk3



Mihau
09-10-2017, 14:53
Hej
Podłączyłem u siebie ostatnio dwa subwoofery rockford p1s4-12 + monoblock 1kW i pojawił się problem z przygasającymi światłami (przy znacznej głośności). Okablowanie to 2x53mm2, masa podłączona pod tylną kanapę (mocowanie pasa bezpieczeństwa)- czy jest jakieś lepsze miejsce, tak żeby nie ciągnąć przewodu z akumulatora?

Z góry dzięki za sugestię.

Pozdrawiam.

Jendrekmak
10-10-2017, 21:59
pojawił się problem z przygasającymi światłami no nic dziwnego jeśli masz naprawdę 1 KW to potrzebne jest jeszcze kilka rzeczy a nie masa

Mihau
11-10-2017, 08:52
Czy ja wiem? W poprzednim samochodzie takiego problemu nie miałem (może oprócz falowania wolnych obrotów) a miałem trzy wzmacniacze i do tego właśnie monoblock 1kW. I co istotne- tam był mniejszy alternator i kijowaty przewód zasilający, który lubił się stopić razem z oprawką bezpiecznika i samym bezpiecznikiem. Z tego co się orientuję, to w stkach jest 110A, a to już sporo.

A z ciekawości- o jakich „kilku rzeczach” mówisz?

Jendrekmak
12-10-2017, 02:49
tylko w poprzednim aucie pewnie miałeś "klasycznie" sterowany alternator czyli tylko przez regulator napięcia a w mondku regulator napięcia jest dodatkowo "inteligentnie" sterowany przez GEM pod aktualne obciążenie. jak przywalisz dodatkowe duże obciążenie na układ elektryczny mondka to alternator nie nadąża bo GEM nie ma informacji o włączonym odbiorniku a wzmak kradnie prąd. użyj klasycznego układu zasilania wzmaka z kondensatorem.

Mihau
13-10-2017, 08:14
Tego to nie przewidziałem szczerze mówiąc. Ale było tak jak piszesz- w poprzednim samochodzie miałem tylko regulator napięcia.

qstosz
13-10-2017, 16:57
Popraw mocowanie masy/oczyść.