PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] 1.8 TD niewchodzi na obroty help



Lukas392
24-01-2007, 21:31
Witam wszystkich miłośników mondeo Banan
po dzisiejszej mrozniejszej nocy wystapił problem nie tyle co z zapaleniem tylko z wejściem silnika na obroty Pokłony
wię sytuacja wyglądała następująco:
podgrzałem dwa razy przekręcam kluczyk autko zapala ale obroty nie rosną czuć jakby silnik napotykał na jakiś opór dodaję gazu ale nic dopiero po jakiś 5s i dodaniu gazu silnik wchodzi na obroty Beer dodam akuś wymieniony na nowy wtryski sprawdzone świece również powietrza w układzie niema bo mam przezroczyste przewody wywalone szybko złącza i podgrzewacz paliwko zimowe z dodatkiem filtr paliwa i powietrza równierz wymieniony olej na 15W40 ELF Diesel Smile acha ciśnienie sprężania na 3 cylinrach po 26 na jednym 21 tak mi pomierzył mechanior powiedział że jest na granicy Get some
Przoszę o pomoc bo ja już nie wiem z góry dziękuje Metal

Edek1977
24-01-2007, 21:34
powtórze to co powyżej ciśnienie powinno być koło 30 , tak mi się wydaje

Lukas392
24-01-2007, 21:38
no ale zapala i niegaśnie a ciśnienie no słabe ale remont mi się nieuśmiecha 8O

fuel111
24-01-2007, 22:05
Na takich ciśnieniach w ogóle nie powinien zapalać. Skoro zapala mechanik się pomylił. Co do wchodzenia na obroty, to na początkach mrozów jakie tej zimy wystąpiły - zacznij od spuszczenia z osadnika syfu w postaci wody, i innych masłowatych naleciałości. Jak było ciepło zapalał, teraz jest mroźno i może nie ciągnąć paliwa. Jak się rozgrzeje jest dobrze - prawda? A zatankuj sobie lepszego paliwa niech silnik i zbiornik odżyje.

Lukas392
24-01-2007, 22:20
prawda jak było ciepło zero problemów :metal jutro spuszcze ten cały syf z osadnika o którym mówisz i dam jeszcze raz nowy filtr paliwa :beer: paliwka też dotankuję jakiegoś shell v-power diesel na przykła :meta a czy olej mineralny może mieć coś do tego?? że jest gęsty czy coś w tym stylu??l

Lukas392
24-01-2007, 22:23
acha jak się rozgrzeje to wskakuje w mgnieniu oka :metal

BS
24-01-2007, 22:26
jeżeli masz takie ciśnienie to się nie dziw że CI słabo pali jak zimny-wogóle nie powinien palić ... moim zdaniem jeżeli nie masz problemów z zapowietrzaniem i świeczkami to więcej nic nie można sprawdzić ... remont nieopłacalny-szukaj lepszego silnika...

Lukas392
24-01-2007, 22:34
Pojadę jeszcze do innego sprawdzić to cisnienie i może świeczki wymienie na jakieś boszowskie może nowe mogą więcej :)) a potem się zobaczy jak nie to będzie trzeba się pożegnać z mondzio albo załatwić ciepły garaż :beer: raczej to drugie :metal

BS
24-01-2007, 23:17
Pojadę jeszcze do innego sprawdzić to cisnienie i może świeczki wymienie na jakieś boszowskie może nowe mogą więcej :)) a potem się zobaczy jak nie to będzie trzeba się pożegnać z mondzio albo załatwić ciepły garaż :beer: raczej to drugie :metal

najpierw zmierz ciśnienie... sprawdź czy po nocy pompka jest miękka-jeżeli tak to pozmieniaj przewody... załóż nowe świece-mogą być iskry -kosztują grosze ... jeżeli jednak się okaże że masz na prawde tak niskie ciśnienie to zmieniaj silnik i tyle- kupisz poniżej 2k

Lukas392
25-01-2007, 14:55
Wziołem sobie wolne i pojechałem do innego mechaniora zmierzył ciśnienie i wyszło na I-28 na II28,5 na III 26 na IV 28 powiedział że najlepsze nie jest ale inni mają gorsze a zapalają świeczki sprawdził i grzeją ale powiedział że dobrze by je było wymienić bo niewyglądają na rewelacyjne :satan: ale nie potrafił zdjagnozować tego problemu powiedział że pierwszy raz o takim czymś słyszy mam takie pytanko czy mogło by to jeszcze być ze wtryskiwaczy co prawda były sprawdzane ale już sam nie wiem :pad: za naprzykład leją i auto zapali zle się dusi dlatego niepotrafi wejść na obroty ????:zly:

BS
25-01-2007, 15:06
Wziołem sobie wolne i pojechałem do innego mechaniora zmierzył ciśnienie i wyszło na I-28 na II28,5 na III 26 na IV 28 powiedział że najlepsze nie jest ale inni mają gorsze a zapalają świeczki sprawdził i grzeją ale powiedział że dobrze by je było wymienić bo niewyglądają na rewelacyjne :satan: ale nie potrafił zdjagnozować tego problemu powiedział że pierwszy raz o takim czymś słyszy mam takie pytanko czy mogło by to jeszcze być ze wtryskiwaczy co prawda były sprawdzane ale już sam nie wiem :pad: za naprzykład leją i auto zapali zle się dusi dlatego niepotrafi wejść na obroty ????:zly:

no to i tak mało troszkę tego ciśnienia ale nie jest aż tak źle jak pisałeś .... moim zdaniem auto się zapowietrza-skoro wtryski były sprawdzane to powinno być ok chociaż takie ciśnienia sugerują że auto ma ok 300 kkm przebiegu i może wymagać remontu/regulacji pompy wtryskowej i regeneracj i wtryskiwaczy... sprawdź koniecznie zawór boostera-może on się jakoś dziwnie przycina... nic więcej poza tym do głowy mi nie przychodzi... pamiętaj że masz dosyć gęsty olej, więc nie dziw się że po zimnej nocy auto od razu nie wskakuje na obroty- ten olej jednak też stawia pewien opór silnikowi (mój też przez 3-4 sek jest mułowaty i z opóźnieniem reaguje na gaz...)

fuel111
25-01-2007, 17:30
Skoro zapala, to powinien już pracować. Skup się na tym, co pisał BS. Przed porannym uruchomieniem zobacz ile razy możesz wcisnąć pompkę ręczną. Myślę, że się gdzieś zapowietrza delikatnie.

lopez
25-01-2007, 19:18
Ile w baku masz paliwa? Być masz "kaszę" w zbiorniku przez mróz. Wlej tzw. "uszalchetniacz" do dieseli, powinno pomóc. Kiedyś miałem podobny problem, nie w Mondku ale też w diesel'u.

Lukas392
25-01-2007, 19:23
Na liczniku mam 260 tys. jutro zobacze co z tą ręczną pompką ale poprzedni właściciel powiedział że robił jakąś reparaturkę tej pompki nawet miał fakturę ale to sprawdzę paliwa mam pod sam korek i dodatek dolany jakiś STP z antyżelem :banan:

fuel111
25-01-2007, 22:39
Środek STP całkiem dobry

Lukas392
26-01-2007, 10:29
Dziś rano pompka dała się wcisnąć 3 razy i była twarda jak kamień to dobrze??? a objaw dalej wystąpił tyle że troszeczkę wcześniej złapał ale nieznacznie :beer: a na obroty nie wszedł dopiero jak gaz mu dałem i potem znowu wszystko ok :banan: dzisiaj jak przyjadę z trasy do dotankuje mu Bp ultimate może to rzeczywiście wina ropy :zly:

fuel111
26-01-2007, 22:04
A czy Ty przypadkiem nie masz przypchanego filtra?

BS
26-01-2007, 22:35
Dziś rano pompka dała się wcisnąć 3 razy i była twarda jak kamień to dobrze??? a objaw dalej wystąpił tyle że troszeczkę wcześniej złapał ale nieznacznie :beer: a na obroty nie wszedł dopiero jak gaz mu dałem i potem znowu wszystko ok :banan: dzisiaj jak przyjadę z trasy do dotankuje mu Bp ultimate może to rzeczywiście wina ropy :zly:

nie najgorzej z tą pompką-troszkę się zapowietrza ale powiedzmy, że w normie ... tak jak fuel radzi postaraj się wymienić filtr-koszty śmieszne a może się okazać że brud się w nim jakiś zalęgł...

Lukas392
11-02-2007, 14:33
No i już wiem po tylu próbach i przeprowadzonych wymianach doszłem że jest to wina termostatu woskowego wymieniłem i teraz idzie na obroty w mgnieniu oka :banan: dzięki wszystkim :beer:

CzarekJ
12-02-2007, 02:08
[quote="fuel111"]Na takich ciśnieniach w ogóle nie powinien zapalać. Skoro zapala mechanik się pomylił.


Hmmm W/g danych z ksiązki ,,sam naprawiam.." ciśnienie w 1.8 TD powinno wynosić 20 - 25 atm...... 8O 8O i z tego co wiem w wiekszości silników do 2.0l właśnie takie jest. :bigok:

fuel111
12-02-2007, 04:15
[quote=fuel111]Na takich ciśnieniach w ogóle nie powinien zapalać. Skoro zapala mechanik się pomylił.


Hmmm W/g danych z ksiązki ,,sam naprawiam.." ciśnienie w 1.8 TD powinno wynosić 20 - 25 atm...... 8O 8O i z tego co wiem w wiekszości silników do 2.0l właśnie takie jest. :bigok:

Oj ale weź pod uwagę, że rozmawiamy o TD

BS
12-02-2007, 09:36
[quote=fuel111]Na takich ciśnieniach w ogóle nie powinien zapalać. Skoro zapala mechanik się pomylił.


Hmmm W/g danych z ksiązki ,,sam naprawiam.." ciśnienie w 1.8 TD powinno wynosić 20 - 25 atm...... 8O 8O i z tego co wiem w wiekszości silników do 2.0l właśnie takie jest. :bigok:

przy takim ciśnieniu byłoby ciężko z zapłonem na mrozie o ile wogóle by nastąpił. Ciśnienie w tym silniku wynosi fabrycznie ok 34 :satan:

bjo
12-02-2007, 15:31
Witam wszystkich miłośników mondeo Banan
po dzisiejszej mrozniejszej nocy wystapił problem nie tyle co z zapaleniem tylko z wejściem silnika na obroty Pokłony
wię sytuacja wyglądała następująco:
podgrzałem dwa razy przekręcam kluczyk autko zapala ale obroty nie rosną czuć jakby silnik napotykał na jakiś opór dodaję gazu ale nic dopiero po jakiś 5s i dodaniu gazu silnik wchodzi na obroty Beer dodam akuś wymieniony na nowy wtryski sprawdzone świece również powietrza w układzie niema bo mam przezroczyste przewody wywalone szybko złącza i podgrzewacz paliwko zimowe z dodatkiem filtr paliwa i powietrza równierz wymieniony olej na 15W40 ELF Diesel Smile acha ciśnienie sprężania na 3 cylinrach po 26 na jednym 21 tak mi pomierzył mechanior powiedział że jest na granicy Get some
Przoszę o pomoc bo ja już nie wiem z góry dziękuje Metal


sprzedaj parcha

Lukas392
12-02-2007, 17:38
To zalezy jakim przyżądem mechanior mierzy :metal może jak ma fordowski to takie pokazuje :beer:

CzarekJ
13-02-2007, 13:17
[quote=fuel111]Na takich ciśnieniach w ogóle nie powinien zapalać. Skoro zapala mechanik się pomylił.


Hmmm W/g danych z ksiązki ,,sam naprawiam.." ciśnienie w 1.8 TD powinno wynosić 20 - 25 atm...... 8O 8O i z tego co wiem w wiekszości silników do 2.0l właśnie takie jest. :bigok:

przy takim ciśnieniu byłoby ciężko z zapłonem na mrozie o ile wogóle by nastąpił. Ciśnienie w tym silniku wynosi fabrycznie ok 34 :satan:
No cóż...nie bedę polemizował.
Z tym silnikiem nie miałem ,,przyjemności walczyc",a te dane wziąłem z ksiązki serii ,,Sam naprawiam samochód"H.R Etzolda.Byc moze wkradł sie błąd w druku i podano ciśnienie minimalne...nie wiem.
Kiedyś,,robiłem" !.7 Opla.Miał 25atm i wystarczyło wymienic ,,żarówki"...Ten sam autor w takiej samej ksiazce podaje 1,85 - 34,5 atm.

Lukas392
16-02-2007, 22:11
Do "bjo" może grzeczniej co :boks: bo Rybnik niedaleko :beer: a świateł tam niebrakuje :satan: