PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Dobór dyszy wtrysku



Marek44
16-11-2017, 20:48
Witam.
Jaka średnica dyszy wtrysków do silnika 131 KM ? W zestawie zakupionym (Valtek 32 zwanej OMVL Reg Fast) mam 2 mm - nie będzie za mała ?
Pzdr

splitu
16-11-2017, 23:41
mam 2 mm - nie będzie za mała ?
na pewno będzie za mała
rozwierć na minimum 2.5mm, ale przygotuj sobie wiertło na 2.7.
jak już rozwiercisz, ustaw ciśnienie 1,0-1,2bar na reduktorze i odpal autokalibrację, i zobacz jaki wyjdzie mnoznik.
pożądany model to zaczynający się mnożnik od 1,2 opadający do 1
należy znać zależność:
za wysoki mnożnik - podnosimy ciśnienie/rozwiercamy dysze
za niski mnożnik - obnizamy ciśnienie/zakładamy mniejsze dysze.

Marek44
17-11-2017, 08:26
Na "sucho" w programie pokazało mi 2,3 mm ale to na sucho. Dysze , które mam rozumiem, że w razie co mogę rozwiercić ? ... przed rozwierceniem jakimkolwiek pewnie lepiej poczekać na wskazania "z realu" (na pracującej instalce po podłączeniu kompa) - żeby nie przedobrzyć za średnicą ? Czy rozwiercać dysze zwykłą wiertarką ? - bo czytałem gdzieś na forum (w sumie dosyć słuszne dywagacje), że wiertarą w ręku ciężko uzyskać dokładność do 0,1 mm (np. będzie jajo lub trochę za duży otwór bo "trzymanie rękoma wiertarki" albo minimalne bicia wiertarki itp.) ... czy raczej się tym nie przejmować za bardzo ?

Netoper
17-11-2017, 09:25
2 będzie za mało, ale nie szalej od razu z grubym rozwiercaniem, bo to nie idzie w parze ze stałym współczynnikiem tylko skokowo. No i trza jeszcze brać poprawkę że wtryskiwacze z 1000km potrzebują żeby się dobrze ułożyć.
Na dzień dobry spokojnie można zacząć od 2.2 i później poprawki robić co 0.1 czasochłonne, ale jak robi się dla siebie to teraz poświęcisz 3-5 tankowania na idealne rozwiercenie, i będziesz miał praktycznie dożywotnio spokój.

Marek44
17-11-2017, 19:33
A jak będę demontował reduktor to zakręcam tylko zawór na butli ? ... w sumie to jak auto nie uruchomione to powinien też chyba trzymać elektrozawór na butli ? ... wcześniej zdemontuję aku.
Kolejne pytanie to ile jest tego gazu w rurkach - chyba nie wiele ? .... bo właśnie przy demontażu reduktora trochę pewnie wyleci ... i czy się tym trochę ( będę oczywiście ostrożny) nie "poparzę ? Nie chcę robić tego w kolejności - zakręć zawór - uruchom silnik na gazie - wypal z układu .... bo nie jeżdżę na gazie od ostatniej auto kalibracji - na benzynie chodzi ok. ale ta stara instalka LPG (reduktor i wtryski) wszystko mi rozwala. W każdym razie mogę zdjąć rurkę gazu z reduktora (i resztka gazu z rurki wyleci -odparuje ?