PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Padnięte łożysko podpory?



Basquenz
18-11-2017, 14:14
Witam. Jadąc 140km/h zdjąłem nogę z gazu i zaczęło mi trząść budą z dodatkowymi efektami dźwiękowymi w postaci dudnienia. Drgania i na kierownicy wyczuwalne i na pedałach. Przy wciśnięciu hamulca drgania i dudnienie jeszcze się nasiliły. Obstawiam łożysko podpory półosi. Ewentualnie samą półoś. Ktoś potwierdzi? Zaprzeczy? Podpowie? :)

MaciejCWL
18-11-2017, 14:32
Miałem tak przed wymianą tylnej poduszki skrzyni biegów. Po wymianie już nic z w/w przez Ciebie rzeczy nie występuje.

Basquenz
18-11-2017, 14:56
Dzięki za podpowiedź Maciek. Jakieś jeszcze dodatkowe objawy miałeś oprócz tego co napisałem? Drgania przy przyspieszaniu np?

MaciejCWL
18-11-2017, 15:02
Jakieś jeszcze dodatkowe objawy miałeś oprócz tego co napisałem?
Występowały następujące objawy:
1.Trzęsienie całą budą podczas odpalania
2.Trzęsienie budą podczas ruszania
3.Szarpnięcia podczas zmiany biegów
4.Duże szarpnięcia podczas dodawania i puszczania gazu
5.Przypadłości jak u Ciebie

Basquenz
18-11-2017, 15:20
Bomba. A poprzedni mechanik mówił że wymieniał to cudo jakieś 4 lata temu, jeszcze za czasów poprzedniej właścicielki. Pewnie Topran. :)) Dobra przyjrzę się zatem tej poduszeczce. Coś mi się Twój temat o tym kojarzy. Wsadziłeś oryginał prawda? Patrzę właśnie po sklepach z częściami i ori wycofane ze sprzedaży. :facepalm: :ass: Ten samochód zaczyna się robić dobrym assassinem na mój portfel.

steell
18-11-2017, 16:30
Spokojnie jest firma która regeneruje te elementy silIkonem.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Basquenz
18-11-2017, 16:37
Korzystałeś z takiej usługi Andrzej? Jakieś opinie?

MaciejCWL
18-11-2017, 17:40
Coś mi się Twój temat o tym kojarzy. Wsadziłeś oryginał prawda? Tak,włożyłem ori. http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/161974-Jaka-poduszka-skrzyni-bieg%C3%B3w


Patrzę właśnie po sklepach z częściami i ori wycofane ze sprzedażyhttps://ford.sklep.pl/product-pol-14748-poduszka-zawieszenia-silnika-skrzyni-Ford-tylna-1097920.html
To jest to. Niby do Diesla,ale to jest do wszystkich silników.

Basquenz
18-11-2017, 17:55
To cwaniaki ładną przebitkę robią. :) Niedaleko mnie znalazłem troszkę taniej.
http://ewcar.pl/pl/p/Poduszka-zawieszenia-silnikaskrzyni-tyl-Ford-1097920/364163

A tu ta która jest według vinu
http://ewcar.pl/pl/p/Poduszka-skrzyni-biegow-Ford-1097914/364135

Naprawdę się niczym nie różnią? Patrzyłem przy okazji, na wszelki wypadek, za łożyskiem półosi.
http://www.ford-esklep.pl/pl/p/Lozysko-podpory-polosi-FO-31792/1409

Ale jak patrzyłem w oryginale to występuje tylko razem z wałkiem pośrednim. Dostępne u rusków za 250 zielonych. :))

MaciejCWL
18-11-2017, 18:09
W ewcarze się nie kupuje,gdyż tam pan przekręt pracuje i Ci lipę wciska,a niekoniecznie ori części,które niby ma na sprzedaż. Gdzieś tu na forum o tym temat był.

---------- Post added at 17:09 ---------- Previous post was at 17:06 ----------

A tak w ogóle,to jest taka zadyma z tymi numerami tej poduchy,że słabo się robi. Nawet w ASO mieli z tym problem. Jak chcesz ori,to kupuj tę co ja,czyli tę z fordsklepu. Ja kupiłem ją w ASO.

Basquenz
18-11-2017, 18:24
Trochę gratów z ewcar kupiłem i wszystko było na tip top z opisem. No ale nigdy nie wiadomo. :hmm: A skoro mogłeś kupić przez internet Maciek, to czemu się fatygowałeś do ASO? :)

MaciejCWL
18-11-2017, 18:28
Było o kilka zł taniej.

steell
18-11-2017, 18:28
Ja kupowałem wieszak tłumika, ale ktoś z forum robił tą poduszkę, może się odezwie bo mi pamiętam kto to był

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Basquenz
18-11-2017, 18:41
Dobra. Dziękuję za podpowiedzi. Teraz czas na weryfikację. Jak znam swoje szczęście to się okaże że i poduszka i łożysko do wymiany. :zakrecony: Dam znać jak wszystko potwierdzę. :)

splitu
19-11-2017, 02:44
Witam. Jadąc 140km/h zdjąłem nogę z gazu i zaczęło mi trząść budą z dodatkowymi efektami dźwiękowymi w postaci dudnienia. Drgania i na kierownicy wyczuwalne i na pedałach.

Obstawiam łożysko podpory półosi. Ewentualnie samą półoś. Ktoś potwierdzi? Zaprzeczy? Podpowie?
zaprzeczam.
jak pada przegub wewnętrzny/podpora półosi to powyższe objawy występują, ale przy przyśpieszaniu, a nie przy zdejmowaniu nogi z gazu.

Przy wciśnięciu hamulca drgania i dudnienie jeszcze się nasiliły.
a przy 70km/h jak wcisniesz hamulec też drży?

Basquenz
19-11-2017, 09:34
Drgawki i hałas występują tak mniej więcej do 60km/h. A hamulec owszem. Drga trochę przy 70. Podejrzewasz krzywe tarcze? Czy zaciski do sprawdzenia?

splitu
19-11-2017, 10:03
Podejrzewasz krzywe tarcze?
jak tłucze również przy ok 70km/h to prawie na pewno krzywe tarcze.
trzeba zmierzyć czujnikiem zegarowym czy jest bicie, jak tak to jakie.

Basquenz
19-11-2017, 10:13
Tarcze mają rok i 5 tys km przelotu. Z zasady nie jeżdżę jak wariat i nie robię awaryjnych hamowań. Kuuuurde.

MaciejCWL
19-11-2017, 10:16
I tak jestem na 90 % pewien,że u Ciebie winna jest poducha. Dobry zamiennik kosztuje ok. 150 zł.

Basquenz
19-11-2017, 10:36
Bardzo możliwe. Mam opisane przez Ciebie symptomy. Szarpnięcia przy zmianie biegów, szarpnięcie ze stukiem przy nagłym odjęciu nogi z gazu.

splitu
19-11-2017, 11:45
I tak jestem na 90 % pewien,że u Ciebie winna jest poducha. Dobry zamiennik kosztuje ok. 150 zł.
niekoniecznie musi to być tylnia poduszka - w sumie naliczyłem cztery sztuki (trzy sztuki chyba do skrzyni i jedna do silnika - przy rozrządzie) w mk2 99r ale podejrzewam że w mk1 będzie identyko. chyba różni się tylko ta przy rozrządzie.


Bardzo możliwe. Mam opisane przez Ciebie symptomy. Szarpnięcia przy zmianie biegów, szarpnięcie ze stukiem przy nagłym odjęciu nogi z gazu.
zanim wymienisz poduszkę podjedź na SKP i tam sprawdzą.
u mnie sprawdzali w ten sposób, że kazali zaciągnąć ręczny, 2tys obrotów, i miałem szybko wciskać/puszczać sprzęgło (podobnie jak przy odpalaniu z popychu) i wtedy z kanału oglądali poduchy.
faktycznie padła u mnie diagnoza tylniej poduszki, tyle że wspaniałomyślni mechanicy po prostu nie wkręcili śruby w tuleję poduszki przy wymianie sprzęgła (zapomnieli?) i jazda autem to była katastrofa. poniżej 2tys obrotów to jechał jakby po tarce. przy odpalaniu był stuk podobny do wystrzału z pistoletu. każde drgnięcie silnika było czuć na budzie.
osobiście to bym poduszkę odrzucił (chyba że na SKP wykaże - na pewno bym w ciemno nie wymieniał) i zmierzył tarcze w pierwszej kolejnosci pod kątem bicia.
ale to tylko mój punkt widzenia, gdybym auto widział na żywo to można by coś dokładniej poradzić.

MaciejCWL
19-11-2017, 11:55
adąc 140km/h zdjąłem nogę z gazu i zaczęło mi trząść budą z dodatkowymi efektami dźwiękowymi w postaci dudnienia.Tu hamulce w ogóle nie pasują splitu.

Basquenz
19-11-2017, 14:01
I tak sprawdzę i poduchy i hamulce. Tak więc każda sugestia jest ok. Łożysko też będzie sprawdzone. I znowu koperta z podpisem "lakiernik" się uszczupli. :zakrecony:
Wychodzi tez na to że mój emerycki styl jazdy tez nie jest za dobry. Z tymi hamulcami to Daniel ma tez rację. A zobaczę z ciekawości co będzie się działo jak z tej prędkości zrzucę na luz i tylko hamować będę. Jak będzie waliło buda to juz hamulce będę miał na 100% potwierdzone.

---------- Post added at 14:01 ---------- Previous post was at 13:04 ----------

Więc tak. Powyżej 70 przy dość mocnym przyspieszaniu, czuć lekkie drgania na pedale gazu. Natomiast hamowanie przy prędkościach powyżej 70 to już wyraźne dudnienie i wibracje na pedale hamulca i karoserii. Więc jak by nie patrzył wszystko o czym była mowa musi być sprawdzone.