PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Pompa oleju TD



kudlaty83
29-01-2007, 13:38
Mam problem z moim autkiem :( Od jakiegoś czasu jak silnik był zimny do rozgrzania było słychać dziwne buczenie brzęczenie dzwonienie czy coś w tym stylu :) myslałem ze to któraś rolka napinająca! po wjechaniu na kanał udało sie w końcu wysłyszć co to jest! To POMPA OLEJU!
I w związku z tym mam pytanie czy ktoś miał taki przypadek i co z tym zrobił ( wymienił czy olał) Nie wiem co sie z nią dzieje i ile tak jeszcze moze pociągnąć!

Zonk99
29-01-2007, 16:36
Zmierz sobie ciśnienie oleju :metal każdy mechanik powinien miec czujnik i wtedy bedziesz wiedził czy pochodzi :beer:

slawas1
29-01-2007, 18:36
tak czy inaczej, bez względu jakie ciśnienie daje - skoro wydaje niepokojące dźwięki to radziłbym wymienić

pierdzielnie ci w trasie i zatrzesz silnik

kudlaty83
29-01-2007, 18:55
Właśnie szukam uzywanej pompy bo nowa pewnie majatek kosztuje :P
mam nadzieje ze jeszcze wytrzyma :metal

generalX
30-01-2007, 02:21
a powiedz ile masz przebiegu??? bo powiem ci że każdą jaką słyszałem w tym silniku z kanału, buczały, więc to raczej normalny objaw, aczkolwiek zależy to od charakteru i natężenia dźwięku. ja proponowałbym najpierw wyjęcie tej pompy i jej sekcja zwłok-jeżeli nie będzie w niej nic się mieliło to poprostu wsadziłbym spowrotem-aczkowliek i tak musisz wymienić wszystkie o-ringi w chłodnicy oleju( bo najlepiej jest ją odkręcić)- oring z pod pompy-50zlotych i oring z wnetrza pompy 25 zlotych- i to niezaleznei od tego czy zalozysz tą czy inną pompę. przygotuj się też na dyndanie głową w dól za turbiną przez jakeś pół dnia...

kudlaty83
30-01-2007, 10:50
Auto ma przebieg 180 tyś (raczej prawdziwy)! Tylko mam teraz pytanie co moze sie z nią dziać jesli nie jest w rozsypce? zaciera sie czy koło zebate sie wyrobiło? dziwne jest to ze jak troche pochodzi i sie zagrzeje to jest ciszej (nie wiem czy zupełnie cicho!)

generalX
30-01-2007, 11:56
wow-180 tyś na samochód conajmniej 12 letni... no nie powiem.... ambitnie....
Ale wracając do pompy- to jest pompa o zazębieniu wewnętrznym-o ile nic z nią nie wpadło- czyli nie zaciągneła jakiegoś kawałka metalu mimo sitka na smoku, to powinna przeżyć bez większych problemów conajmniej 3 razy taki przebieg. Jedynie jak byś nie zmieniał oleju przez 20 tysięcy i przegrzał silnik to wtedy mogły by sie zebatki zacząć wgryzać w płytę obudowy, aczkolwiek ona jest stalowa, więc za głęboko nie wejdą.Powiedz jeszcze czy kupiłeś samochód z tym buczeniem czy pojawiło się w trakcue użytkowania i w jakich okolicznościach

kudlaty83
30-01-2007, 12:11
Auto kupiłem od znajomego który jeździł nim 5 lat a sam go kupił sprowadzonego jako tez 5-cio latka z przebiegiem trochę ponad 100tyś! ale mniejsza oto! Z mniej wiecej znanej mi historii tego auta wiem ze znajomy rozwalił miskę olejową (przedziurawił o kamień) moze wtedy dostały sie tam jakieś okruchy aluminium! (sama miska została poklejona) ja nim jezdze jakieś 9 miesięcy i raczej go nie katuje! Wiec chyba nie miał okazji sie przegrzać! A objawy zauważyłem na jesień i trudno mi powiedzieć czy były wcześniej!