PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] grające opony



Pawelk
22-02-2018, 18:50
Witam
Mam taką sytuacje w mondku mk2.
Miałem problem z pochyłem i zbieżnością kół - niezależnie od kierunku jazdy opony grały cały czas.
Zrobiłem zbieżność(bez ustawienia kąta- brak możliwości) wymieniłem przednie opony na inne używane i nastąpiła poprawa ,grało tylko przy skręcie w prawo.
Ostatnio pojechałem na szarpaki i na tych szarpakach mechanik określił że powodem nie możliwości ustawienia kąta pochylenia są tuleje wahaczy i On nic więcej nie widzi z przyczyn.
Wymieniłem całe wahacze i po tym zabiegu udało się ustawić i zbieżność i kąt nachylenia kół, niestety problem wyjących opon pozostał(tylko przy skręcie w prawo).
Może macie pomysł gdzie szukać przyczyny takiej sytuacji?

Fort
02-03-2018, 13:18
Czy samochod masz od nowosci i czy mial jakas stuczke wczesniej? Moj egzemplarz od zawsze sciagal na prawo, bylem wymienic opony i nic wymienilem wachacze tez nic, gosc z [ciach], gdzie kupowalem czesci mial mnie juz dosc, pojechalem na warsztat i okazalo sie ze auto bylo uszkodzone i jest ,,skrzywione'' zle go pospawali no i klops;/ tak jest jak sie jest zielonym w tych sprawach.....

Pawelk
27-03-2018, 19:08
Witam
odpowiadając na pytanie samochód mam w sumie od niedawna ,ale z tego co wiem nie miał żadnych przygód.
A co do "grających opon" znalazłem odpowiedź na mój problem- Lewe łożysko przedniego koła.
Mam na dzieje że po jego wymianie będzie ok.
A pozwolę sobie podpiąć pytanie:Czy po wymianie w/w łożyska zbieżność do ponownego ustawienia?

Jakub
27-03-2018, 21:18
Ogólnie po wymianie łożyska, nie ma potrzeby ustawiania zbieżności. Zbieżność regulujesz wtedy, kiedy wymieniasz np końcówki drążka.