PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Nie działa ogrzewanie.



cinkovsky
28-02-2018, 02:22
Cześć,
Nagle przestało mi działać ogrzewanie w mondku. Pompa wody jest nowa, termostat nowy, płyn nie ucieka, panel z żółtą ikonką. W dzisiejszych temperatutach '-12' samochód nagrzewa się po 4-5km i trzyma równo 100*C, jeżeli podkręce go do 4tys to wtedy temp. spada do ok 80*C i potem ponownie rośnie do 100*C. Czasami coś mu się odwidzi, pogrzeje chwilkę i znowu nic. Próbowałem nastawy od 20 do HI na różnych prędkościach i bez zmian. Panel nie pokazuje żadnych błędów.

Jacek1997
28-02-2018, 18:38
Sprawdź czy oba przewody od nagrzewnic są ciepłe te co wchodzą do kabiny. Jak tak to trzeba posprawdzac czy klapy chodza w środku.

lukan1957
28-02-2018, 18:58
A nie jest zapowietrzony odkręć delikatnie korek zbiorniczka.Temperatura chyba za wysoka co wskazuje na zapowietrzenie .Miałem tak wczoraj po wymianie termostatu.

cinkovsky
28-02-2018, 19:12
Sprawdź czy oba przewody od nagrzewnic są ciepłe te co wchodzą do kabiny. Jak tak to trzeba posprawdzac czy klapy chodza w środku.

Patrząc od przodu. Lewy jest chłodny. W prawy wstawiony jest trójnik, który rozdziela wodę do parownika LPG. Od silnika do trójnika i parownika jest gorący, od trójnika do nagrzewnicy jest lekko ciepły.


A nie jest zapowietrzony odkręć delikatnie korek zbiorniczka.Temperatura chyba za wysoka co wskazuje na zapowietrzenie .Miałem tak wczoraj po wymianie termostatu.

Czy mondeo nie odpowietrza się samo, a temp chyba jest ok z tego co się orientowałem, ale spróbuję ten sposób. Tylko odkręcić czy włączyć silnik i rozgrzać?

lukan1957
28-02-2018, 21:07
Rozgrzej go

MayheM
01-03-2018, 10:40
Sprawdź też czujnik temperatury w kabinie nad prawym kolanem kierowcy.

Jacek1997
01-03-2018, 22:46
Ogólnie odpowietrzyc powinien się sam ale jak jest gaz to może mieć trochę gorzej. Zależy jak gazowinik przewody dorobił. Ja bym jednak zobaczył klapy. W transicie kiedyś miałem taki przypadek ze uczeń zalozyl źle filtr kabinowy i zablokował klapy od nagrzewnicy.