PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] czy nie pali mi za mało ? (trip)



wrt
31-01-2007, 03:25
Witam, odwiozłem dzisiaj swoją kobitke z Ursynowa do Łomianek (Warszawa, godz. 3 w nocy, 30,2 km w jedną mańke, starałem się jechać ok 90km/h). Po powrocie do domu na tripie wyświetliło mi się średnio 6,1 l/100km. Czy to aby nie za mało ? Mój Mondeusz 2.0 pb zwykł w takich okolicznościach chłeptać przynajmniej 2 litry więcej. Fakt że sygnalizacja raczej mi sprzyjała a już w samych Łomiankach raz wykonałem lewoskręt na "późnym czerwonym" :satan: jakoś mnie do tego wyniku nie przekonuje. Może coś z tym moim tripem jest nie tak ? Wachy w baku miałem tyle żeby tylko dojechać i wrócić (na Neste zalałem). W drodze powrotnej zapaliła mi się na check panel pomarańczowa kontrolka "taki kwadracik a w środku ma jakby taką fontannę" - co ona oznacza ? Jestem tym wszystkim zdruzgotany - proszę o pomoc :)

jedrek_G
31-01-2007, 06:40
A nie brakło Ci płynu do spryskiwacza?

Ja bym się cieszył jak by tyle paliła 2,o

bary
31-01-2007, 07:26
wrt - życzę Ci, zeby zawsze tak spalał.
Chociaż te srednie z kompa to tyż takie +/-

krzys-68
31-01-2007, 08:12
Witam, odwiozłem dzisiaj swoją kobitke z Ursynowa do Łomianek (Warszawa, godz. 3 w nocy, 30,2 km w jedną mańke, starałem się jechać ok 90km/h). Po powrocie do domu na tripie wyświetliło mi się średnio 6,1 l/100km. Czy to aby nie za mało ? Mój Mondeusz 2.0 pb zwykł w takich okolicznościach chłeptać przynajmniej 2 litry więcej. Fakt że sygnalizacja raczej mi sprzyjała a już w samych Łomiankach raz wykonałem lewoskręt na "późnym czerwonym" :satan: jakoś mnie do tego wyniku nie przekonuje. Może coś z tym moim tripem jest nie tak ? Wachy w baku miałem tyle żeby tylko dojechać i wrócić (na Neste zalałem). W drodze powrotnej zapaliła mi się na check panel pomarańczowa kontrolka "taki kwadracik a w środku ma jakby taką fontannę" - co ona oznacza ? Jestem tym wszystkim zdruzgotany - proszę o pomoc :)Uzupełnij plyny eksploatacyjne :)) ,co do spalania to wszelkie "komputerki" daja przyblizenia w pomiarach.Rzeczywiste widzisz tylko przy tankowaniu kolejno do pełnego baku( i to nie po przebiegu 100km) na tej samej stacji i dystrybutorze :bigok:

lyssy
31-01-2007, 08:28
A w tych "innych" okolicznościach trip pokazuje wartości oczekiwane? :)

Może faktycznie światła Ci podeszły, a może masz korekcję wskazania ustawioną sporo na minus :satan:

Tyberiusz
31-01-2007, 17:23
Wynik bardzo przyzwoity, ale tez mam wrazenie, ze ciut przy maly :satan: a ta ikonka na checku oznacza, ze poziom plynu w spryskiwaczu jest mniejszy niz 1/4 zbiorniczka, czyli trzeba dolac :metal

vMZe
31-01-2007, 17:42
6,1 litra jest do osiągnięcia, ale przy wyjątkowo sprzyjających wiatrach. Zrób inaczej - zatankuj do pełna, wyjeździj cały bak i znów do pełna na tej samej stacji i dystrybutorze. Będziesz wiedział ile litrów wlałeś i ile przejechałeś km. Jeśli trip wykaże inne spalanie-będzie go można podkręcić, żeby wskazywał więcej.

wildthink
31-01-2007, 21:13
6,1 litra jest do osiągnięcia, ale przy wyjątkowo sprzyjających wiatrach. Zrób inaczej - zatankuj do pełna, wyjeździj cały bak i znów do pełna na tej samej stacji i dystrybutorze. Będziesz wiedział ile litrów wlałeś i ile przejechałeś km. Jeśli trip wykaże inne spalanie-będzie go można podkręcić, żeby wskazywał więcej.

Trip bierze spalanie z czasu "otwarcia" wtrysków, jeżeli spalanie z tripa i wyliczone z przebiegu i zbiornika różnią się znacznie, może to również wskazywać na przytkanie wtryskiwacza.

vMZe
01-02-2007, 07:28
Trip ma regulację +- 25% więc jak jest dobrze wyregulowany, jak u mnie (+9%) to pokazuje dokładnie. A sygnał bierze ten sam co komputer - Fuel Flow i Wehicle Speed.

jarrro
01-02-2007, 10:17
Ja bym sie nie martwił takim spalaniem :) :) tylko gratulował :brawo: i :banan:

basil
01-02-2007, 11:04
6,1 litra jest do osiągnięcia, ale przy wyjątkowo sprzyjających wiatrach. Zrób inaczej - zatankuj do pełna, wyjeździj cały bak i znów do pełna na tej samej stacji i dystrybutorze. Będziesz wiedział ile litrów wlałeś i ile przejechałeś km. Jeśli trip wykaże inne spalanie-będzie go można podkręcić, żeby wskazywał więcej.

W niesprzyjających też - tzn wzniesienia sudeckie (wrocław-szklarska poręba-wrocław) 6,3 -6,5 sprawdzone organoleptycznie tylko silnik 1,8 :)