PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z anteną



Oktan
31-01-2007, 23:49
:wall:

tak to jest ja się ma imadełka zamiast rączek, ale od początku:

dziś śmigałem w trasę swoim bolidem, więc z wiadomych względów chciałem "uzbroić" auto
wziąłem się za przykręcanie anteny a tu lipa :wall: antena odpadła, wogóle gwint nie załapał, sprawdzam "okiem nieuzbrojonym" i się okazało, że mam zerwany gwint w cewce (czyli nijak się nie da nakręcić anteny na uchwyt)

jakieś sugestie techniczne naprawy sytuacji ??


PS.: zakup nowej anteny to ostateczność !!

Mamut
31-01-2007, 23:52
jedź do Luci na kawę i zrób małe machniom :satan:
może nie zauważy.
Za akcję pod Zeppelinem, taki mały rewanż :)

a zapodaj jakąś fotkę, ew linka do tego ja wygląd ta śrubka, będziemy kombinować

Oktan
01-02-2007, 00:07
jedź do Luci na kawę i zrób małe machniom :satan:
może nie zauważy.
Za akcję pod Zeppelinem, taki mały rewanż :)

to już by było 2:0 dla mnie :hehe:


a zapodaj jakąś fotkę, ew linka do tego ja wygląd ta śrubka, będziemy kombinować

zapodam i owszem - tylko chwilkę potrzebuję (czyt.: dopiero w weekend)

Mamut
01-02-2007, 00:20
jedź do Luci na kawę i zrób małe machniom :satan:
może nie zauważy.
Za akcję pod Zeppelinem, taki mały rewanż :)


upss, myślałem że było na odwrót,
ale i tak zostanie w rodzinie :satan:

Luca
01-02-2007, 00:38
to już by było 2:0 dla mnie :hehe:



Do tego nie dopuszczę :getsome: :getsome: :getsome: :getsome: :getsome:

Jeśli zerwałeś ten gwint wewnątrz cewki, to może być słabiutko :(
Weź Ty się za żonkę zabierz, to i w łapkach będziesz miał więcej delikatności :satan: :)) :)) :)) :)) :)) :)) :))

PS Ja mam spokój, odkręcam tylko bata (czasem inni robią to za mnie :jezyk1: ) a cewka siedzi na stałe :terefere: :terefere: :terefere: :terefere:
Tylko niech Ci żadne gupie myśli nie łażą po głowie :zly: :zly: :zly:

Mamut
01-02-2007, 00:49
a nie da się zamocować teraz cewki "na sztywno"
a odkręcać tylko bata?

jest szansa na wymianę tej śruby?
Luca aparat w dłoń i do garażu, zdjęcie potrzebne a Oktan jak zawsze zarobiony. pomóż koledze, będziesz miał dobry uczynek

Luca
01-02-2007, 01:02
Tu nie chodzi o śrubę :wall: :wall: :wall:


że mam zerwany gwint w cewce (czyli nijak się nie da nakręcić anteny na uchwyt)

Cewki (całej) nie da się nakręcić na końcówkę - śrubka mocująca sam bacik do cewki to inna bajka.

BTW Jak On kręcił, że gwint w cewce zerwał 8O 8O 8O 8O 8O . Wiem, że Oktan duży i silny, ale żeby aż tak :satan: :)) :)) :)) :))

Mamut
01-02-2007, 01:05
Luca, rano będzie główka bolała :satan:
u mnie jak gwint się skończy to można wymienić całą śrubę.
Więc problem jest mniejszy.
Raczej zrób zdjęcie i sie nie denerwuj

krzys-68
01-02-2007, 08:55
Tu nie chodzi o śrubę :wall: :wall: :wall:


że mam zerwany gwint w cewce (czyli nijak się nie da nakręcić anteny na uchwyt)

Cewki (całej) nie da się nakręcić na końcówkę - śrubka mocująca sam bacik do cewki to inna bajka.

BTW Jak On kręcił, że gwint w cewce zerwał 8O 8O 8O 8O 8O . Wiem, że Oktan duży i silny, ale żeby aż tak :satan: :)) :)) :)) :))
Przegwintowac raz jeszcze w cewce gwint.Zmontować wszystko dodatkowo na klej twardy,taki zeby gwint sie naciał w nim.
Takie dwuskładnikowe kleje produkuje LOCTITE.Potem bedzie mozna spokojnie odkrecac i zakrecac nadal antene :banan:

BS
01-02-2007, 09:03
Tu nie chodzi o śrubę :wall: :wall: :wall:


że mam zerwany gwint w cewce (czyli nijak się nie da nakręcić anteny na uchwyt)

Cewki (całej) nie da się nakręcić na końcówkę - śrubka mocująca sam bacik do cewki to inna bajka.

BTW Jak On kręcił, że gwint w cewce zerwał 8O 8O 8O 8O 8O . Wiem, że Oktan duży i silny, ale żeby aż tak :satan: :)) :)) :)) :))
Przegwintowac raz jeszcze w cewce gwint.Zmontować wszystko dodatkowo na klej twardy,taki zeby gwint sie naciał w nim.
Takie dwuskładnikowe kleje produkuje LOCTITE.Potem bedzie mozna spokojnie odkrecac i zakrecac nadal antene :banan:

Krzys- A GDZIE MASA??? CO? nie bedzie to tak działać moim zdaniem :wall: ...

krzys-68
01-02-2007, 09:38
Nie ma mozliwosci przy zerwanym gwincie zeby masę utracic.Musiałby naprawiajacy najpierw otwór mocno powiekszyc i praktycznie z kleju nową wkładke robic zeby masę utracic.Cienka warstwa kleju wypełni "miejsca uszkodzone"tylko,głebiej gwint jest na pewno dobry i tam "masa bedzie"

BS
01-02-2007, 09:45
Nie ma mozliwosci przy zerwanym gwincie zeby masę utracic.Musiałby naprawiajacy najpierw otwór mocno powiekszyc i praktycznie z kleju nową wkładke robic zeby masę utracic.Cienka warstwa kleju wypełni "miejsca uszkodzone"tylko,głebiej gwint jest na pewno dobry i tam "masa bedzie"

a może to jakoś zlutować? żeby było metalowe łączenie :metal ... ale cyna miękka ... kurcze ale narozrabiał...

Oktan postaraj się rozebrać tą antenę na czynniki pierwsze- może ta część, która ma zerwany gwint da się dorobić u jakiegoś ślusarza/tokarza/złotej rączki - albo może dzwoń po serwisach cb -moze będą tą jedną część...

krzys-68
01-02-2007, 10:24
Koszt cewki to praktycznie koszt anteny :satan:
Dorabianie przejsciowki tez bedzie kosztowalo kilkanascie pln a zeby zamontowac i tak trzeba gwint w cewce naprawic :wall: