PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Chłodnica wspomagania. Cieknie.



Mondek00r
31-03-2018, 18:49
Witam wszystkich. Po wyszukiwaniu były jakieś martwe tematy. Chce uruchomić nowy bo to jednak jest poważny problem ale rozwiązania konkretnego nie ma a jeśli jest to proszę mnie tam skierować albo ten temat przypiąć dla potomnych.
Puściła chłodniczka na łączeniu końca.
Sączy się dość obficie. Szukałem nowej albo używanej ale ani nowej nie mogę znaleźć a używana to totolotek. Informuję się ktoś jaka jest tam średnica tej rurki? Planuje zrobić od nowa miedzianą rurkę i wygiąć na kształt taki jaki powinien być. Nie widzę tańszego sposobu.
Orientuje się może ktoś jak to czasowo wygląda z rozbiórką? Ew mam plan wymontowania starej, wycięcia tych szprych(radiatora) przecięcia w miejscu przecieku i pospawania od nowa. Jest to jakiś dobry plan czy wymyślić coś innego?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

GSL.AM
31-03-2018, 19:59
Też pękła przy mocowaniu. Ponieważ nie udało mi się odkręcić chłodnicy bez wyjmowania pozostałych, to po prostu odłączyłem ją podłączając wąż zasilający na rurę powrotną. Nie zauważyłem żadnej różnicy. W moim jest to goła rurka w kształcie litery U.

damian1903
31-03-2018, 21:01
Nie widzę tańszego sposobu.
połącz obydwa przewody wychodzące z chłodniczki kawałkiem rurki i bedzie najtańsze rozwiązanie jezdziłem tak rok i było ok.

Mondek00r
31-03-2018, 23:51
Nie widzę tańszego sposobu.
połącz obydwa przewody wychodzące z chłodniczki kawałkiem rurki i bedzie najtańsze rozwiązanie jezdziłem tak rok i było ok.A co sie po roku stało? Pękła?
Jak się stoi od przodu auta to cieknie od prawej strony czyli przy krawędzi chłodnicy wody, z tego co wiem to jest to już na końcu tego kształtu litery U

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

damian1903
01-04-2018, 09:50
A co sie po roku stało? Pękła?
samochód poszedł na szrot

Mondek00r
01-04-2018, 11:48
Ja się nie mam zamiaru go pozbywać jeszcze długie lata. Będę go naprawiać jak najdłużej. Czyli albo rurka tylko nie wiem jakiej średnicy żeby naszło na węże, i muszę na rurce zrobić kołnierz.
Ew. Może uda mi się pospawać tą zepsutą.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

zold
06-04-2018, 23:38
Cześć, u mnie też tak chłodniczka zaczęło cieknąć.
Wymieniłem ją na używkę i po pół roku znowu ciekło.
Rozważałem gięcie rurki miedzianej albo aluminiowej, ale ostatecznie zrobiłem tak jak chłopaki wyżej mówią.
Rozmawiałem z gościem, który rozbiera Fordy i twierdzi że niektóre egzemplarze wcale nie miały tej chłodniczki.