PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Licznik - już nie wiem co jest grane



basil
01-02-2007, 12:13
Witam,
Gdy kupiłem mondka był jeszcze angielski. Po przeróbce został licznik z mph (działają 4 wskaźniki), który mnie drażnił i zakupiłem taki jeden na aledrogo. Po zamontowaniu kupnego w km/h okazało się że kontrolka poziomu paliwa nie działa. Na nic zdało się odłącznie kabli od pompy paliwa. Wskaźnik stał sobie w pionie i nic go nie ruszłao przy pustym i pełnym baku.
Myślałem że "coś" się zepsuło podczas montażu i zamontowałem stary na mph i wszytko ok 4 wzkaźniki działają tak jak trzeba.
Chcę mieć km/h ale boje się kupować kolejnego licznika w ciemno.
Czy ktoś wie dlaczego na europejskim nie działa kontrolka tanku a w angielskim wszystko ok?
Myślałem że to od diesla licznik ale od diesla mają obroty do 6 tysi ten kupiony ma 8. Nie jest to też V6. No normalne lotto się zaczyna. :wall:

Jakub
01-02-2007, 12:48
Najprawdopodobniej jest uszkodzony sam wskaźnik. Spróbuj jak sie da przełożyć z twojego milowego, do kilometrowego sam wskaźnik.

lyssy
01-02-2007, 14:25
Na schematach nie widać różnic, ani w wersjach LH-RH, ani w rocznikach - oprócz tego że różne roczniki to różnie działające potencjometry przy pływakach, ale to dałoby raczej efekt odwrotnych wskazań...

U mnie wskazówka fuelmiarki :) staje w pionie po wyłączeniu zapłonu - więc skoro u Ciebie stoi tak cały czas, to może to sugerować uszkodzenie wskaźnika...

basil
01-02-2007, 14:59
Na schematach nie widać różnic, ani w wersjach LH-RH, ani w rocznikach - oprócz tego że różne roczniki to różnie działające potencjometry przy pływakach, ale to dałoby raczej efekt odwrotnych wskazań...

U mnie wskazówka fuelmiarki :) staje w pionie po wyłączeniu zapłonu - więc skoro u Ciebie stoi tak cały czas, to może to sugerować uszkodzenie wskaźnika...

Nadmienię , że prąd na wskaźnik idzie - bo po odchyleniu "ręcznym" i podłączeniu licznika znów wskazówka przesuwa się na pion.
To jak? Licznik walnięty kupiłem?