PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Tweety bez przetwornic.



Mondek00r
05-04-2018, 11:29
Witam. Szybkie pytanie bo nie mogę nigdzie nic znaleźć. Czy Jak sobie kupię tweety i jak podlacze normalnie kablami pod głośniki z przodu to będą grały? Czy będzie kaszanka?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

kulas
05-04-2018, 11:43
Witam. Szybkie pytanie bo nie mogę nigdzie nic znaleźć. Czy Jak sobie kupię tweety i jak podlacze normalnie kablami pod głośniki z przodu to będą grały? Czy będzie kaszanka?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu TapatalkaZazwyczaj będą grały bo maja w sobie już cewkę która odcina basy... Tak po prostu

tomzyl
05-04-2018, 11:44
Spalisz je po prostu. Albo będzie grało do kitu w lepszym przypadku. Całe pasmo pójdzie w głośnik ktory obsługuje mniejszy zakres.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

kulas
05-04-2018, 11:49
Spalisz je po prostu. Albo będzie grało do kitu w lepszym przypadku. Całe pasmo pójdzie w głośnik ktory obsługuje mniejszy zakres.


Wysłane z iPhone za pomocą TapatalkZależy jakie te tweety... Mi się nigdy nie spaliły w żadnym aucie a miałem różne, nawet te za 20 zł i sobie cykały

tomzyl
05-04-2018, 11:51
Każdy producent zastrzega ze jeśli się podepnie tweety bez przetwornic to grozi to uwaleniem głośnika;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Mondek00r
05-04-2018, 11:57
Jak kupię tweety za parę groszy i będą grać to będzie miodzio, jak jednak się spalą to bólu nie będzie. Bardzo ciekawy eksperyment. Nie widzę sensu brania przetwornic i komunikowania bo za dużo zachodu jak na glosniczki za parę zł

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

kulas
05-04-2018, 12:03
W mk2 miałem podłączone tweety pod głośniki w drzwiach i nie miałem żadnych przetwornic a kupowałem je w norauto za parę złotych i z tego co wiem, maja się dobrze i grają cały czas tak samo...

Mondek00r
05-04-2018, 12:05
Git sprawa. Z przodu i tak mam 2 drożne Helixy ale i tak brakuje mi trochę tej góry. Widzę, ze się da więc będę kombinować i ładnie je umieszcze :)

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

kulas
05-04-2018, 12:12
http://www.norauto.pl/elektronika/glosniki_samochodowe/glosniki/tweet-dax-zgs-13-1
Dokładnie takie miałem

Mondek00r
05-04-2018, 12:15
Ja planuje zakup tych.

http://allegro.pl/glosniki-wysokotonowe-tweetery-filtr-dalco-t20-i5248838526.html?utm_medium=LikeButton&utm_source=Facebook

Wyglądaja na solidne i mają przetwornice "chyba"

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

sisio
05-04-2018, 15:21
Git sprawa. Z przodu i tak mam 2 drożne Helixy ale i tak brakuje mi trochę tej góry. Widzę, ze się da więc będę kombinować i ładnie je umieszcze
:boshe: a jak masz to wszytko podłączone? bo jak na 2-way Ci góry brakuje to może trzeba leprze tweetery/zwrotnice/wzmacnaicz zamontować a nie dokłądać drugie, wątpliwej jakości? w ten sposób tylko pogorszysz sprawę i narazisz się na niepotrzebne koszta.


Nie widzę sensu brania przetwornic i komunikowania bo za dużo zachodu jak na glosniczki za parę zł
nie przetwornic a zwrotnic. Tweeter musi być podłączony przez filtr górnoprzepustowy inaczej go spalisz jak pełne pasmo na niego puścisz.

Mondek00r
05-04-2018, 15:35
Mam Helixy B6X. W mondeo jak to w mondeo. Umiejscowienie głośników jest tak kijowe, ze żadne 2-drozne nie dadzą dobrego efektu. Więc chciałem założyć 2 kolejne żeby polepszyć i nic więcej.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

sisio
05-04-2018, 16:46
To może zacząć od przełożenia obecnych w odpowiednie miejsce? I tak planujesz nowe zamontować, więc ta sama robota.