PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIV] W trybie świateł "auto" cały czas świecą światła mijania



Odyn
25-04-2018, 17:40
Witajcie, od kilku dni mam mondeo mk4 2014. W pozycji 0 świecą ledy, natomiast po przełączeniu na auto, niezależnie od warunków oświetleniowych cały czas świeci ksenon. Na przedniej szybie przy lusterku wygląda jakbym miał dwa czujniki (na pewno mam również deszczu), ale szukając szyby okazało się, że mam wersję z czujnikami i kamerą... co to za kamera? czujnik, który jest bardziej po stronie pasażera wygląda jakby się odkleił, czy to może być powodem niedziałającego automatu do świateł? Przy okazji jak zdjąć tą obudowę za lusterkiem na przedniej szybie? Wygląda jakby była z 3 kawałków. Z góry dzięki za podpowiedź:)

adamze27
25-04-2018, 20:03
daj VIN to zobaczymy :hmm: a nie masz pan czasami czujnika pasa ruchu?

Odyn
26-04-2018, 07:28
Asystent pasa ruchu jest, natomiast poszedłem w tym kierunku w poszukiwaniu kamery, bo domyślam się, że tego dotyczy Twoja wypowiedź- wykopałem temat o montażu "blisa " i żaden z chłopaków nie wspominał tam, że system jest oparty o kamerę, a jedynie o radary w tylnym zderzaku;) rozumiem zatem, że to kamera zamontowana jest centralnie? A obok będzie czujnik deszczu i zmierzchu w jednym, tak? Pozdrawiam

adamze27
26-04-2018, 10:29
Bliss działa na pojazdy z tyłu więc kamera z przodu nie byłaby potrzebna :hehe: masz asystenta pasa więc jest wytłumaczenie obecności kamery

Odyn
26-04-2018, 14:42
Rzeczywiście zakręciłem się trochę i pomieszałem elementy obu systemów. Obecność kamery już rozumiem, natomiast wrócę do głównego pytania - dlaczego nie działa automat od świateł? automatyczne wycieraczki też mam wrażenie, że nie do końca działają tak jak powinny (nie mam porównania jak powinny działać) ale wspólny czujnik tych dwóch systemów wyjaśniał by sprawę. Jeśli to czujnik, to czy da się go naprawić, czy pozostaje wymiana? I jak się do tego dobrać? bo nadal nie poradziłem sobie ze znalezieniem informacji jak rozbroić tą obudowę:)

Kaffar
27-01-2022, 14:15
Problem z czujnikiem zmierzchu / deszczu Ford mondeo mk4 2014 r. Polift
Od jakiegoś czasu zauważyłem że w słoneczne dni światła mijania nie wyłączają się, przełączone na pozycje automat, tak samo czujnik deszczu nie reaguje na deszcz czy też polewany wodą czujnik nie reaguje.
Bezpiecznik sprawdzony, pod żelem na czujniku nie widać bąbelków powietrza czy też brudu, od klejeń. Po podłączeniu do kompa pokazuje błąd,, U0231 utrata komunikacji z czujnikiem deszczu "
Miał ktoś podobny problem, gdzie szukać przyczyny?

Netoper
27-01-2022, 14:22
Problem z czujnikiem zmierzchu
Próbowałeś testu żeby kawałek izolacji nalepić przed oczko czujnika, żeby symulować zmrok?

Kaffar
27-01-2022, 14:47
Problem z czujnikiem zmierzchu
Próbowałeś testu żeby kawałek izolacji nalepić przed oczko czujnika, żeby symulować zmrok?

Próbowałem, oba czujniki nie działają , światła mijania świecą przez cały czas w trybie automat, niezależnie od warunków, to samo czujnik deszczu, polewając wodą szybę w miejscu czujnika nie włączą wycieraczek.