PDA

Zobacz pełną wersję : [TDCi MKIII] pomarańczowa sprężynka



sebuch
03-05-2018, 09:15
witam
pewnie naruszyłem zasady i złamałem regulamin forum tym wątkiem,ale proszę o pomoc w nakierowaniu na przyczynę.
pacjent: mondeo mk3, 2002r,2.0 tdci 130k/m,220500tyś,kombi ghia
objawy: 4,5 bieg powyżej 2500obr/min sprężynka,tryb awaryjny,wyłączam zapłon ,odpalam jadę dalej do momentu 2500tys/obr itd. Biegi 1,2,3 wkręcają się do odcięcia (max)
odczyty kom: brak błędów
naprawy: przy 212000tyś ,regeneracja wtrysków,(jeden przelewał)skoro były wyciągnięte ,to zrobione wszystkie.pompa WC sprawdzana pod kątem ciśnienia (ok),próbka paliwa do badania pod kątem opiłków (słynna łuszcząca pompa) ok.
modyfikacje:zaślepiony egr ciśnieniowy,gdyż lubił puścić czarnego (bączka),po zaślepieniu zero dymka.
Zero problemów z odpalaniem ,nawet zimą przy niskich temp. Moc ma ,przyspiesza normalnie,nie szarpie.
Fajnie się nim jeździ :car: mimo rocznika nie chcę brać z nim rozwodu.
W necie jest sporo informacji,ale mam wrażenie że nie rzetelne.
Może ktoś z zacnych forumowiczów przerabiał podobne zagadnienie i podzieli się doświadczeniem w tej materii.
dzięki serdeczne za przeczytanie i ewentualną pomoc.pozdrawiam

Zbysiu
03-05-2018, 13:36
Na 100 % wina układu CR. Pompę można sprawdzić tylko po wyciągnięciu i jej rozebraniu. Padły wtryski wcześniej to pompa napewno jest do zrobienia i uwalila znowu wtryski.

rajman
03-05-2018, 16:14
Nie wiem czym sprawdzane błędy, ale winna może być też zacinajaca się geometria.

Sprawdź jeszcze raz błędy i będziesz miał odpowiedz.

Zbysiu
03-05-2018, 18:27
Nie wiem czym sprawdzane błędy, ale winna może być też zacinajaca się geometria.

Sprawdź jeszcze raz błędy i będziesz miał odpowiedz.
Nie w przedlufcie bo tam turbo jest na podciśnienie a nie na sterowniku elektronicznym.

sebuch
03-05-2018, 18:41
czyli mogę przyjąć że pompa WC do regeneracji ,zakładałem bardziej proste rozwiązanie typu nieszczelność w dolocie lub przepływomierz