PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] wymiana fabrycznych głośników plug and play



Matir
07-05-2018, 11:22
Witam,
taka sytuacja,
wypierdziały się fabryczne głośniki w moim mondeo, grają pod fabrycznym 6000 CD przed liftem,
wiem że fabrycznie są 5 x 7 głośniki,
chcę wymienić je na nowe cały komplet,
nie chce się bawic w żadne dystanse wycinania wygłuszania itp..... chce po prostu kupić jakieś głośniki 5 x 7 i tyle, radia nie chce wymieniać,
nie będę ryzykował używek fabrycznych bo moga byś w stanie gorszym od moich.
znalazłem takie coś HERTZ DIECI DCX 570.3 za około 150 zł za komplet,

czy to faktycznie podejdzie bez rzeźby do mojego mondeo?
i jak to będzie grało pod radiem, ogólnie byłem zadowolony z brzmienia fabrycznych głośników, ale nie chce żby było gorzej.

proszę o opinie.

Mondek00r
07-05-2018, 11:56
Polecam fabryczne Forda Sony. Kupiłem 2 sztuki to mondka mk2. Grają zarąbiście. I nic nie trzeba przerabiać

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Matir
07-05-2018, 12:02
słyszałem ale mówię że wolę uniknąć allegro i używek bo trafię na wypierdziane i tylko będzie odsyłanie, wysyłanie itp....

Mondek00r
07-05-2018, 12:04
Wątpię, że będą uszkodzone bo mają membranę ze specjalnego tworzywa sztucznego nie z papieru jak fabryczne z niższej półki. Kupiłem używane za 60 zł komplet 2 sztuki (okazja) grają już rok i jedyne co pierdzi to boczki od bassu :D

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Zeus
07-05-2018, 12:41
Mondek00r jednak dobrze Ci radzi.
Po pierwsze głośniki "fabryczne" będą całkowicie PnP, po prostu wykręcisz stare i wkręcisz nowe. Zwróć też uwagę na to, że Hertze, które chciałbyś zastosować, mają otwory montażowe symetryczne (choć owalne i pozwalające na pewne manewry), a oryginalne głośniki nie - w związku z tym być może trzeba będzie w blasze nawiercić nowe otwory. Również kostka przyłączeniowa będzie wymagała zmiany choćby na pasujące konektory.
Po drugie nie ma nic takiego jak "wypierdziany" głośnik. Wszelkie niepożądane odgłosy pojawiające się podczas pracy głośnika świadczą o jego uszkodzeniu (któregoś z elementów układu drgającego) a nie nadmiernym zużyciu. Tak więc głośnik sprawny gra poprawnie, niezależnie od tego, czy jest nowy czy ma 10 lat.
Po trzecie - po wymianie na inne niefabryczne może okazać się, że ilość niskich tonów jest mniejsza niż była w oryginale. Za to wysokich będzie trochę więcej ;)
Radio 6000CD nie grzeszy jakimiś szczególnymi możliwościami dźwiękowymi, zastosowanie nawet bardzo dobrych głośników nie spowoduje efektu wow. Moim zdaniem takie od zestawu Sony będą zupełnie dobre.

Mondek00r
07-05-2018, 12:53
Miałem założone radio 6000CD I mam te Soniaki z tylu. Grały obłędnie ale do pewnego stopnia głośności. Później już radio niewyrabialo, z resztą 6000CD ma zabezpieczenia, im głośniej tym tony niskie są bardziej sciszane, Ale dźwięk jest super. Na przodzie mam HERTZ B62X A z tylu Soniaki. Mam efekt taki, ze tył gra bardziej basowo ale dla pasażerów są słyszalne też tony wysokie. Z przodu zaś mam nawet spory zapas tonów wysokich A i na niskie też nie narzekam. Mam radio Pioneer deh 1150.
Ogólnie głośniki Sony od zestawu Denso wygląda i chyba są niezniszczalne.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Matir
07-05-2018, 13:22
i tym mnie przekonaliście,
szukam oryginalnych soniaczy :)
jak zmienię dam znać jaka różnica

---------- Post added at 13:22 ---------- Previous post was at 13:07 ----------

dodam tylko że jak słucham teraz na oryginalne to mam bass na 0 a trable na 7 :)

Peteypee
10-05-2018, 10:32
Jeszcze bose od mazdy 6 pasują bo są w koszach 6x9. U zony wymieniałem na takie właśnie. Mam takie 2 "luzaki" jakbyś chciał. Wygląda to tak -> KLIK (https://a.allegroimg.com/s400/01c8ae/8c5a54884ac3ab2af4f359fa83ea)

ratmed24
11-05-2018, 20:17
@Matir (http://www.mondeoklubpolska.pl/member.php?u=20138) na sąsiednim forum masz głośniki sony www.forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=280291