PDA

Zobacz pełną wersję : Zakup nowego MK5 Vignale - moje doświadczenia , dealerzy, konkurencyjne samochody



wolf85
08-05-2018, 00:03
Dzień dobry!
W dniu dzisiejszym, po długich wahaniach , podpisałem umowę na nowego MK5 Vignale kombi do produkcji. Wnioski?

Konkurenci:
Obejrzałem kilka innych samochodów : Opel Insignia (raaaannnnyyy jak tam jest głośno przy prędkości 100+ !!! ), Mazda 6 (drogo, nie da się zrobić jazdy próbnej, bo jeszcze jej nie ma, w poprzedniej wersji stojącej w salonie nie czułem się komfortowo) , Passat (niby ok, ale Mondeo ma lepsze fotele , no i ten analogowy zegar na środku konsoli mi nie leży), Peugeot 5008 (mam 180 cm wzrostu , w wersji z panoramicznym dachem na tylnej kanapie nie byłem w stanie siedzieć - głowa wbijała się w dach...), Superb - brak lamp LED, Volvo V60 / XC60 (wg informacji od handlowca nieco mniejszy bagażnik w V60, jazda próbna XC60 zachwycająca (skrzynia 8 Geartronic wspaniała !) , ale fotele w Mondeo Vignale znacznie wygodniejsze, no i cena ostateczna o 50k PLN niższa w mondeo).

Dealerzy:
Rabaty od ceny katalogowej w przypadku zakupu na firmę ( do tego grupa zawodowa (lekarz) , do tego najprawdopodobniej zakup drugiego niemal identycznego dla brata) oscylowały u dobrych dealerów w okolicy 17%

Kupiłem ostatecznie City-Car Gliwice - sprzedawca Piotr Fieback. Oferta cenowo nie była najlepsza ale po pierwsze kontakt bardzo dobry , w innym stylu może niż w innych salonach ale widać że dobra relacja z klientem jest na pierwszym miejscu. Po drugie jazdy testowe pozwalające poznać bardzo dobrze możliwości i zalety samochodu. Po trzecie miałem blisko a różnica cenowa była "nieistotna statystycznie".

Dla porządku - Najlepsza oferta cenowa (różnice między nimi "śladowe") :

1. Wikar Nowy Sącz - sprzedawca Mariusz Faron - bardzo dobry kontakt i szybka oferta (zreszta oferta oddziału z Nowego Targu też nie była dużo gorsza).

2. Autoklimat Tychy - sprzedawca Kamil Matuszewski - bardzo dobry kontakt , dobra oferta

3. Budmat Płock - sprzedawca Mateusz Michalski - bardzo dobry kontakt , dobra oferta

Generalnie pozostałe oferty zbliżone, jednak trzeba przyznać że pomiędzy najlepszymi a "ogonem" było nawet 5000 pln różnicy, więc warto rozmawiać. W razie pytań zapraszam do kontaktu mailowego - chętnie odpowiem , opowiem szczegóły itp...
[ciach] Nie masz uprawnień do sprzedaży ani auta ani części.Następny wrzut oferty sprzedaży poza marketem pociągnie za sobą karę regulaminową.

Pozdrawiam wszystkich kupujących !
Wojtek

Piotrek_77
08-05-2018, 10:36
w Superbie nie ma full led z przodu ?

wolf85
08-05-2018, 12:05
W Superbie jest biksenon i dzienne LED. Full LED ma być po kolejnym lifcie w 2019.