PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Jak wyłączyć kontrolke hamulców?



wrt
02-02-2007, 17:19
Bylem dziś w warsztacie wymienić klocki z przodu. Po uruchomieniu silnika zapaliła się kontrolka hamulców. Czy to oznacza że wstawili mi klocki bez czujników ? - Sam brak tej opcji mi nie przeszkadza ale chyba dlatego właśnie ta kontrolka się pali ? Czy da się ją jakoś wyłączyć ? Wymienili mi też cylinderki w tylnych bębnach i sworzeń wahacza. Za części i robote 550 pln skasowali. Dużo ? Dziękuję za odpowiedzi.

lyssy
02-02-2007, 17:38
Mniemam że mówisz o kontrolce okładzin na check'u, a nie o kontrolce (P)(!) w zegarach? :hmm:

Klocki bez czujników albo błąd w podłączeniu :) Trzeba by znaleźć stosowną wtyczkę i zewrzeć w niej styki, to zgasi lampkę na check'u.

Robert68
02-02-2007, 17:39
550 zł to troszkę dużo....a jakie klocki, cylinderki oraz sworzeń wahacza Ci założyli - orgniały? A co do kontrolki to chyba musisz poszukać w elektryce auta może jest jakaś opcja dajaca możliwość wyłączenia "przypomnienia" poza wymontowaniem żarówki.... :)

:bigok:

Tyberiusz
02-02-2007, 17:55
zaraz zaraz, nawet jesli klocki bez czujnika to na checku i tak chyba nie powinno sie palic :hmm:

graba_rg
02-02-2007, 18:01
zaraz zaraz, nawet jesli klocki bez czujnika to na checku i tak chyba nie powinno sie palic :hmm:


To dlaczego u mnie sie paliła kontrolka ?? Dopiero gdy wymieniłem klocki z czujnikami to powinna zgasnąć kontrolka ,ale nie zgasła :) Lecz tak zakreciłem ze zgasła :metal

jachu
02-02-2007, 18:18
Jak klocki bez czujników założone,to wtyczki od kontrolki nie są podłączone i będzie świecić na check'u.Przecież można to szybko sprawdzić,wystarczy zerknąć na zacisk,na górze powinny być podpięte wtyczki :beer: A jeśli są podpięte to możesz mieć przerwę w kabelkach, często pękają przy wtyczce, bo tam jest najcieniej i dużo pracują.Ja tak miałem,wjechalem na warsztat,było ok,gość przy okazji robienia czegoś tam ruszył (silniej wygiął) przewody od czujników i w tym momencie musiał pęknąć kabelek prawie przy samej wtyczce.Niestety też musiałem zewrzeć dwa kabelki co by nie świecila kontrolka.Czekam na lepszą pogodę to się zrobi :beer: :beer:

wrt
02-02-2007, 18:52
chodzi o kontrolkę na check-u a klocki juz wiem że są na pewno bez kabelków. No to mi chyba będą świecić... chyba że taśmą czarną zakleje :) części nieoryginalne. Klocki 90 pln cylinderki 2 x 45 pln sworzeń 70 pln. Za robote więcej niż za części ale jeszcze mi płynu hamulcowego za 20 pln nalali.

jachu
02-02-2007, 20:22
chodzi o kontrolkę na check-u a klocki juz wiem że są na pewno bez kabelków. No to mi chyba będą świecić... chyba że taśmą czarną zakleje :) części nieoryginalne. Klocki 90 pln cylinderki 2 x 45 pln sworzeń 70 pln. Za robote więcej niż za części ale jeszcze mi płynu hamulcowego za 20 pln nalali.Nie muszą świecić,wystarczy wlożyć we wtyczkę od instalacji samochodu(tej od klocków) cienki drucik i zmostkować te dwa piny i po kłopocie :bigok: :beer: ( z dwóch stron auta) :banan:

N2O
02-02-2007, 20:53
a to nie jest tam że ten układ dziala na przerwanie obwodu ?

lyssy
02-02-2007, 20:57
Dokładnie tak - jak czujnik się przetrze to masa nie dociera do check'a i kontrolka świeci :bigok:

elbox
02-02-2007, 21:04
Dokładnie tak - jak czujnik się przetrze to masa nie dociera do check'a i kontrolka świeci :bigok:
wydaje mi się że zasada działania jest odwrotna.jak okładziny są ztarte,czujnik zamyka z masą,kontrolka świeci

jachu
02-02-2007, 22:33
a to nie jest tam że ten układ dziala na przerwanie obwodu ?Właśnie, kontrolki zaświecą jak będzie przerwa w układzie,czyli jak okładziny się zcierają, przecierany jest w nich pewnie jakiś zatopiony kabelek & drucik i jest przerwa i jest zonk :)) kontrolka na panelu razi w oczy 8O ,dlatego należy zrobić obwód zamknięty :banan: . Wynika to z tego też,że do wtyczki dochodzą dwa kabelki :bigok: .W poprzednim aucie UNO mialem też czujniki i tam było odwrotnie, jeden przewód do klocków i działało na zasadzie dotknięcia "czujnika" do tarczy czyli styku z masą (-) :bigok: :beer: