PDA

Zobacz pełną wersję : [Duratec] Koło pasowe na wale



Eminem1986
23-05-2018, 23:11
Witam, koledzy prosze o jakies podpowiedzi jak sciagnac koło pasowe z walu...? Śrubę odkrecilem ale strasznie mocno siedzi i za cholerę nie idzie zdjac... macie jakieś sposoby? Silnik 2.5v6 benzyna.
Pozdrawiam

Tymek_88
23-05-2018, 23:48
Masz 3 gwinty w kole, wkrecasz śruby po trochu, każda z osobna które się zapieraja o pokrywę rozrządu i tak delikatnie pomalutku koło schodzi ;) daj znać jak poszło, pozdrawiam :)

Eminem1986
24-05-2018, 07:12
Dzieki kolego Tymek88 jestem w trakcie wymiany uszczelki pod glowica. Podjąłem sie tego sam z kolegą Ale zaczynam troche zalowac ze nie oddalem do mechanika, mam nadzieje ze juz bede mial z górki bo już 3 dzień bede dzisiaj walczyl. Dziękuję i pozdrawiam

sseebbaa1
24-05-2018, 08:00
Te 3 otwory służą do zamontowania ściągacza, który zapiera się centralnie o sam wał. Opieranie śrubek o pokrywę rozrządu jest sposobem garażowym :) Oczywiście może to zadziałać tak jak podpowiada Tymek_88, ale uważaj, żeby te długie śruby nie uszkodziły pokrywy, bo będzie nowy kłopot. Może chociaż pomiędzy śruby a pokrywę podłóż jakiś kawałek blachy, który rozłoży naprężenia na większą powierzchnię pokrywy.

Eminem1986
24-05-2018, 13:15
Wlasnie kurde tam jest dosyc waska szczelina miedzy kolem A blokiem wiec chyba tylko taka cienka blaszka wejdzie... Ale dzięki za podpowiedzi 😁 A macie może jeszcze jakieś rady co do wymiany uszczelki pod glowica? Bo im więcej rozbieram tym coraz bardziej przerażony jestem składaniem tego🤔 np nie mogę znalezc jak ustawić rozrząd itd dzieki i pozdrawiam

Eminem1986
25-05-2018, 22:41
Udało sie zrobic garazowym sposobem takze dzieki Tymek88. Boję się skladania tego wszystkiego. Najbardziej rozrządu