PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Luz na kole pasowym pompy wspomagania



musiu
30-05-2018, 16:56
Hejka, mondeo mk3, 1.8Pb '05
przy okazji dzisiejszej wymiany paska osprzętu, zauważyłem, że jest dość duży luz na kole pasowym pompy wspomagania - rusza się w osi o parę mm. Czy to koło się wymienia jako osobny element, czy tak powinno być, czy można np. samo łożysko wymienić ?? oprócz tego mam wyciek - nie udało mi się zlokalizować czy to z uszczenienia koła czy przewodu któregoś, ale okolica zababrana jest.
Czy luz na kole mógł spowodować rozszczelnienie? co z tym zrobić?

z góry dzięki za pomoc
pzdr
Paweł

musiu
02-06-2018, 18:22
Podbijam, ktoś coś w tym temacie może doradzić?

Z góry dziękuję i pozdrawiam Paweł

Sent from my ZUK Z2121 using Tapatalk

Dawido89
03-06-2018, 12:01
Zużyte ząbki napedzające pompe wody

musiu
03-06-2018, 21:27
Zużyte ząbki napedzające pompe wodyA jak to miałoby się mieć do luzu w osi koła? Wzdłuż śruby imbusowej którą jest przekrecone. Na pompie wspomagania?
Próbuję sobie to wyobrazić.

Sent from my ZUK Z2121 using Tapatalk

Basquenz
03-06-2018, 23:09
Koło pasowe jak najbardziej można wymienić, tylko pytanie jak z dostępnością elementu. Ale moim skromnym zdaniem to najlepiej dać do regeneracji. Sprawdzą luzy i ocenią czy nadaje się jeszcze do reanimacji. Będą wiedzieli też czy ewentualnie można adoptować od innego modelu. Jako substytut zawsze pozostaje zakup zregenerowanej pompy na gwarancji. ;)

musiu
04-06-2018, 11:21
Koło pasowe jak najbardziej można wymienić, tylko pytanie jak z dostępnością elementu. Ale moim skromnym zdaniem to najlepiej dać do regeneracji. Sprawdzą luzy i ocenią czy nadaje się jeszcze do reanimacji. Będą wiedzieli też czy ewentualnie można adoptować od innego modelu. Jako substytut zawsze pozostaje zakup zregenerowanej pompy na gwarancji. ;)Ok, dzięki za tipa.

A czy ktoś wie czy taki luz powinien tam być, a jeśli nie to jak bardzo szybko trzeba się tym zająć, żeby się coś nie rozsypało?

Sent from my ZUK Z2121 using Tapatalk

splitu
04-06-2018, 14:14
A czy ktoś wie czy taki luz powinien tam być, a jeśli nie to jak bardzo szybko trzeba się tym zająć, żeby się coś nie rozsypało?
w mk2 już dłuuugo z tym jeźdżę
i nie zamierzam nic z tym robić :)
ale zawsze mam klucz 15 i zapasowy pasek w bagażniku w razie gdyby mi na trasie się pompa zatrzymała

musiu
04-06-2018, 14:20
A czy ktoś wie czy taki luz powinien tam być, a jeśli nie to jak bardzo szybko trzeba się tym zająć, żeby się coś nie rozsypało?
w mk2 już dłuuugo z tym jeźdżę
i nie zamierzam nic z tym robić :)
ale zawsze mam klucz 15 i zapasowy pasek w bagażniku w razie gdyby mi na trasie się pompa zatrzymałaSam luz mnie tak bardzo nie boli, bardziej chodzi mi o nieszczelność, bo ewidentnie coś cieknie z pompy i zastanawiam się na ile to może być jakoś związane z tym luzem.

Sent from my ZUK Z2121 using Tapatalk

splitu
04-06-2018, 22:09
Mi nic nie ucieka,nawet na pompie z luźnym kołem pasowym. Cały czas max :)

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Jakub
04-06-2018, 23:21
Zużyte ząbki napedzające pompe wody
W benzynie??? :D
Umyj, wytrzyj to co tam masz zapaprane.
Jeździć - obserwować. Zanim pompa stanie, będzie wyła jak potępieniec.

musiu
05-06-2018, 10:23
Zużyte ząbki napedzające pompe wody
W benzynie??? :D
Umyj, wytrzyj to co tam masz zapaprane.
Jeździć - obserwować. Zanim pompa stanie, będzie wyła jak potępieniec.Może faktycznie tak zrobię. Wyczyszcze, zrobię płukanie układu nowym płynem i będę patrzył jakie będą efekty.

Sent from my ZUK Z2121 using Tapatalk